Морбили?!

  • 334 347
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 4 515
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Каква бигфарма..ако искат да ни изтребят ще го направят само за няколко часа.Няма да тръгнат да създават ваксини да ни предпазват,но ние сами ще се затрием от глупоста си.

# 4 516
  • Мнения: 9 276
Повечето хора не са химици и е нормално да се стреснат от изброяването на разни елементи, те точно на това разчитат дезинформаторите. Всички ние сме тъпи за много неща, така или иначе, това не е толкова страшно. Страшно е когато зациклиш в тази посока, въпреки многобройните експертни обяснения за обратното.

# 4 517
  • Мнения: 68 654
Каква бигфарма..ако искат да ни изтребят ще го направят само за няколко часа.Няма да тръгнат да създават ваксини да ни предпазват,но ние сами ще се затрием от глупоста си.

Не си запозната с тезата на опонента. Аз също не съм, но не е ли квинтесенцията че целта е да генерират печалби от лекарства посредством поддържане на болно население? Какво печелят като уморят тези, от които събират пари?

# 4 518
  • Мнения: 9 276
Ютуб демонетизира антиваксърски видеа. Вече няма да могат да въртят реклами.

https://www.buzzfeednews.com/article/carolineodonovan/youtube-ju … anti-vax-channels

# 4 519
  • Мнения: 2 132
Очаква се скоро и фейсбук да забрани антиваксърски групи и постове.

# 4 520
  • Мнения: 9 276
Да ги забрани, едва ли, просто ще ги изключи от алгоритъма и от реклами.

Ето историята на една канадска майка, която в момента чака да мине инкубационния период за едногодишното й детенце. Детето е родено недоносено и е имало проблеми и операция, били са в болницата за някакъв преглед и са имали час за МПР ваксината по-късно през седмицата. Вместо това им се обаждат да им кажат, че са били в контакт и в момента чакат...

Човекът, от чийто деца тръгва епидемията споделил, че не ги ваксинирал, защото се страхувал от аутизъм. Пътували някъде в чужбина и се вълнали с морбили оттам. Обвинява лекарите, че не могли веднага да поставят диагноза.

https://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/measles-bc-child … aby-max-1.5023725

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 10:35 от LillyM

# 4 521
  • Мнения: 68 654
Кантарджиев пак мина по БНТ1 преди час...каза, че морбили е опасно най-вече за малките деца...под 13 месечна възраст. Имаше въпрос за възрастните и в тази връзка го каза,  и се сетих, че някой назад се притесняваше за баба си - мисля, че поне една идея по-спокойна може да бъде. Ако иска...да го изгледа и да види какво и как точно каза професора.

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 12:50 от teta75

# 4 522
  • Мнения: 9 276
Не съм гледала предаването.

Значи случаят в Ихтиман се потвърди - 2 годишно дете. 39 случая общо? По мои сметки около 5 случая не се казва къде са.

https://news.bg/bulgaria/nyama-da-dopusnem-epidemiya-ot-morbili- … campaign=pagepost

# 4 523
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тета, нямам сега възможност да госе гледам. Предполагам го е казал, защото на 13 месечна възраст се слага ваксината.
Баба ми не съм я питала дали е карала като малка морбили. Майка ми се чуди дали има и тя ваксина. Общо взето все тая на коя възраст ще го хванеш. Еднакво опасно е за усложнения.

# 4 524
  • Мнения: 68 654
Точно обратното каза според мен-че не е все тая кога ще караш морбили, че за големите е идея по-безопасно..ама не настоявам кой как ще го прочете. Който иска да се притеснява, ще се продължи да се притеснява...и да го тълкува според негоните си субективни разбирания.

Също каза, че щом някой е карал морбили, това значи че не е бил ваксиниран преди това. Тоест отговори на моята чуденка защо съм карала - вероятно не съм имала ваксина.

Не знам колко е вярно. Само предавам думите му. Всеки си знае...

# 4 525
  • Мнения: 18 530
Съществува ли случай баба или дядо да са се разболели от морбили??

# 4 526
  • Мнения: 9 276
Няма такъв. Морбили е най-заразната болест в света с контагиозен индекс клонящ към 100% .Вие си направете сметка какъв е шанса да порастнеш, камо ли да остарееш, без да те срещне морбили. Преди въвеждането на ваксините е имало сезонни епидемии и всички са карали по реда си. И сега някой антиваксър ще каже, е как тогава нашете баби и дядовци са оцелели? Оцелели - точно това е, тези, които не са оцелели, не са оставили поколение сега да се чуди. Моята баба едвам е оцеляла.

А иначе случай на разболял се стар човек може и да има сред време в среда на ваксинирани, които спират болестта за дълго време.
 

# 4 527
  • Мнения: 18 530
И аз не съм чувала някой 60+ годишен човек да е хванал морбили.

# 4 528
  • Мнения: 68 654
Кантарджиев за това го харесвам, защото говори много умерено. С факти. Без излишни емоции и драматизъм.

За жалост някои от тук списващите поставят драмата, емоциите и настървението пред фактите. Което води до отблъскване на събеседника.

Виж с професора с удоволствие ще седна на разумен разговор и ще го изслушам внимателно.

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 16:58 от teta75

# 4 529
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Баба ми каза, че като малка е карала някаква шарка, а после я ваксинирали против шарка. Обаче каква шарка е карала не помни.
Тета, не знам какво въртиш в темата, явно се самоуспокояваш за нещо. Ако детето ти няма ваксина за морбили те разбирам. Все пак живота е пред него, а не като моята баба, която вече го е изживяла почти.

Общи условия

Активация на акаунт