Отговори
# 15
  • Мнения: 696
В тази тема съм писала за част от ремонта, а общо за 60-те ни квадрата е това:

- вътрешна изолация със стиропор
- шпакловка на стени и тавани
- латекс стени и тавани, половината е цветен
- коридор, дневна и бокс- гранитогрес
- баня: фаянс, теракот, фризове, мивка, ботуш, моноблок, вана, аксесоари
- алуминиеви радиатори
- PVC дограма "Salamander" (1 прозорец + 2 вартопрозореца)
- теракот на двете тераси
- естествен паркет на двете спални (300 лв. ни излезе, паркета + реденето)
- преустройство- тръби изкарване в дневната

До тук 6 400 лв.
Ти имаш още една стая, но пък няма да правиш доста от това, което ние сме сменяли, така че може и по-малко да ти излезе.

Ако и ние се вместим в тази сума ще стане чудно!
Никол, само те преследвам в теми за ремонт  Laughing

# 16
  • Мнения: 46 511
... Стените ще са с латекс /цветен/, мисля, че няма да има проблем, ако се остави дограмата за най-последния етап на ремонта  newsm78 [/color]

Много се разбива около прозорците, след това ще трябва пак да викаш за шпакловка.
Щом ще слагате цветен, задължително си отдели в нещо, защото после няма да уцелите същия цвят, абе то и да е същия, пак ще има разлика. И аз съм ЗА да не оставяте дограмата за накрая.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
В момента правя ремонт на апартамента си, който е към 85кв.м. Не сменям дограма, защото е нова, но всичко останало го правя + нови мебели за дневната част и ако се размина с 20 хиляди ще съм безкрайно щастлива.

ВИНАГИ излизат непредвидени неща. Да не говорим, че когато се почва ремонта никой не се сеща да сметне неща като - ключове, контакти, корнизи, пердета, щори, полилеи...които доста гълтат.

# 18
  • Мнения: 46 511
С тапети е по-лесно, но на латекса ще личи, не знам, нека и другите да кажат как е било при тях, при нас си имаше доста работа около прозорците  Confused

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С тапети е по-лесно, но на латекса ще личи, не знам, нека и другите да кажат как е било при тях, при нас си имаше доста работа около прозорците  Confused



Изтрих си поста, добре, че не си ме цитирала  Mr. Green
Да къртили са, аз обаче забравих, че слагахме тапети след дограмата и си викам, "брейй тия майстори как сме ги улучили такива добри"  Mr. Green
Само в на свекър ми стаята се слагаше дограмата след тапетите и там са ги съдрали

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 17:20 от doniboni

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Първо дограмата, после тавани и стени (къртене, мазилки, шпакловки), трето подовете (плочки, паркети и т.н.) и най-накрая латекси, тапети.
Ако е ново жилището е по-лесно, но ако е старо......приготви се за тръби, радиатори и подобни скрити екстри.

# 21
  • Мнения: 46 511
doniboni, следващия път ще те цитирам  Joy и аз се зачудих какви са били тия вълшебници  Rolling Eyes Laughing

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni, следващия път ще те цитирам  Joy и аз се зачудих какви са били тия вълшебници  Rolling Eyes Laughing


 Mr. Green

# 23
  • Мнения: 213
И аз ти препоръчвам да смените първо дограмата. Ние почти привършваме ремонта, но направихме грешката да не сменим първо дограмата - направихме нова мазилка, шпакловка. След около два месеца решихме все пак да сменим дограмата (майка ми ни помогна с парите, та затова Laughing) - ами трябва да ти кажа, че се поразкърти доста около прозорците и се наложи там да се замазва и шпаклова наново - доста работа и пари допълнително.
Иначе, честно казано мисля, че доста трудно ще се вместите в 10 хил.лв.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Апартамента, в който живеем в моемнта е близо 80квдрата. Преди 4 години, когато го ремонтирахме от- до и обзавеждахме с нови мебели  всичко ни излезе малко над 20хил
влезнахме на голи стени буквално и за 2 месецас го стегнахме. Просто много бързахме да се нанесем. Всичките ни мебели са нови, а вътре  нямаше радиатори абе нищо...стени и дограма. Сега навсякъде е с плочки и лам. паркет, ама е теснотия до шия

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Апартамента, в който живеем в моемнта е близо 80квдрата. Преди 4 години, когато го ремонтирахме от- до и обзавеждахме с нови мебели  всичко ни излезе малко над 20хил
влезнахме на голи стени буквално и за 2 месецас го стегнахме. Просто много бързахме да се нанесем. Всичките ни мебели са нови, а вътре  нямаше радиатори абе нищо...стени и дограма. Сега навсякъде е с плочки и лам. паркет, ама е теснотия до шия


Що бе, колко човека го обитавате та ви е тясно  newsm78

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз мъжа ми и двете деца

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 563
И аз съм "за" първо дограмата да се направи. Ние мислехме да боядисаме и да сменим мебелите, а дограмата наесен, но мъж ми каза категорично, че няма сега да прави нещо, а наесен да го разваля и сега сме на вариант смяна на дограмата, след това Кнауф на тавана и външните стени, боядисване и ако останат средства нови мебели. Къртенето на старата дограма ще ти разруши доста, а после пак трябва да шпакловате около новата. Днес сваляхме само стъклата на терасата и беше кошмар, а не знам като почнат да къртят дограмата на прозорците какво ще е. Майсторът ми каза пък, че най-много боклук, прах основно, идвал от Кнауфа.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Първо дограмата, после тавани и стени (къртене, мазилки, шпакловки), трето подовете (плочки, паркети и т.н.) и най-накрая латекси, тапети.
Ако е ново жилището е по-лесно, но ако е старо......приготви се за тръби, радиатори и подобни скрити екстри.

Това е правилната последователност. Цените не ми се смятат. Само ще кажа, че ние влязохме да живеем в апартамента и след това започнахме ремонта, стая по стая, което е ужаааасТЪТ
Спалнята - дограма, вътр. изолация на 3 от стените, шпакловка, замаска на пода, паркет(редене, циклене, лакиране), нови мебели - към 3000лв. Баня - фаянс, теракот, мивка, моноблок, батерии, бойлер - 2500лв. Ами ...до тук сме стигнали. Кухнята е наред и най-грубо ги смятам 5000лв

# 29
  • Мнения: 1 645


ВИНАГИ излизат непредвидени неща. Да не говорим, че когато се почва ремонта никой не се сеща да сметне неща като - ключове, контакти, корнизи, пердета, щори, полилеи...които доста гълтат.

Ей със това съм абсолютно съгласна Peace
Минали сме през този път..............

Значи и според мен първо дограмата.
Там е най - голямата хамалогия - къртиш старата ,замазваш, слагаш нова, направо ужас.
След това шпакловка, настилки, баня и накрая боядисването.
От шпакловката се вдига страшно много прах.

На нас ремонта на апартамента,който е изцяло основен, + мебелите(само не сменихме дограмата,за което още не мога да си простя) излезна доста над очакваното.
Сумата няма да е споменавам.
Същата работа и при родители те ми.
Само че, при тях е къща.............

Общи условия

Активация на акаунт