Струва ли си да се преместим в Германия?

  • 28 486
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 600
Не е оправдание само, като се има предвид немската образователна система.
С деца в детско-градинска възраст смяната на държава е в пъти по-лесно, отколкото с деца-ученици, особено от 3 клас нагоре.
Затова, казвам да наблегнат на езика, той (т.е. незнаенето му) е основна пречка   Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 51
Съжалявам за повтарящите се постове, личи си, че нямам много опит в писането по форуми, но ще се постарая.

Сбъдваща мечти - абсолютно си права по отношение на мотивацията, но я търся, щом и тема подхванах - нещо супер необичайно за мен. Благодаря ти за конкретните съвети.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
   За мен е странно, че хора с висок стандарт и добра работа в София търсят мнение в БГ МАМА. По мои наблюдения, подобни хора се информират от специализирани професионални форуми. И не само български, по-скоро немски. Търсиш фирми, ходиш по интервюта и така постепенно нещата се задвижват. Тук можеш да получиш много полезна информация, но главно за битови проблеми. Сбъдваща ти е дала чудесни съвети, хубаво е и да прочетеш поне пет от немските теми назад. Ще видиш много и различни гледни точки на хора, които наистина живеят в Германия, а не както мненията на някои хора тук, които просто преразказват чужди истории или откровено си измислят.

# 63
  • София
  • Мнения: 51
The Game, разбира се, че трябва да се събира информация от много места, доста немски форуми съм изчела  и продължавам да чета, но не пречи да чуя какво мислят и хората тук, далеч не смятам, че мненията в който и да е форум биха повлияли на взимането на решение. Всичко е много индивидуално и е въпрос на приоритети.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Е, защо пък да не потърси мнение и тук? Форумът е голям, с хиляди потребители, не малка част от тях живеят в чужбина, а много от тях са и сменили по няколко държави, че и континенти. Винаги е полезно още едно мнение.

# 65
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
m_jov достатъчно причини дадохме, защо не.  Wink Защо да, си зависи само от вас, защото вие сега живеете в Бг.  А решението да не забравиш да ни го кажеш като го вземете. Не, че това е окончателно решение, защото днес е едно, утре е друго и нещата се променят всеки ден. Попътен вятър  Peace

И друг път е имало такива теми. Аз винаги смятам, че ако няма риск за децата, човек трябва да опита, сам да се увери, и после както се казва, каквото посял, това ще жънеш. В никакъв случай не трябва да има regrets!

# 66
  • Мнения: 1
Здравейте.
От два месеца работя в Германия. Но съм разведен и децата ми живеят сами в БГ. Те са на 12 и 15 г.
Искам да се преселим всички в Германия. Бившата ми жена ми подписа декларация че е съгласна да учат и живеят в Германия. Това достатъчен документ ли е или трябва да си прехвърля родителските права.
Чух че ако не вземат детски в БГ мога да ги получа на куп в Германия през Септември когато децата ще са тук. Кога да ги запиша в Общината Сега или през Септември. Те не знаят немски. Завършват училище през Юли в БГ. До тогава мога да ги взема само за няколко дни. Живеят с дядо им в БГ. Бившата ми жена има нов приятел и от 2 години гледа неговото дете. Но взема детски за мойте деца и не е съгласна да прехвърля правата. Ако може някои да ми помогне имам и имеил: daviddg69@abv.bg

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 03:46 от daviddg69

# 67
  • Мнения: X
Здравейте.
От два месеца работя в Германия. Но съм разведен и децата ми живеят сами в БГ. Те са на 12 и 15 г.
Искам да се преселим всички в Германия. Бившата ми жена ми подписа декларация че е съгласна да учат и живеят в Германия. Това достатъчен документ ли е или трябва да си прехвърля родителските права.
Чух че ако не вземат детски в БГ мога да ги получа на куп в Германия през Септември когато децата ще са тук. Кога да ги запиша в Общината Сега или през Септември. Те не знаят немски. Завършват училище през Юли в БГ. До тогава мога да ги взема само за няколко дни. Живеят с дядо им в БГ. Бившата ми жена има нов приятел и от 2 години гледа неговото дете. Но взема детски за мойте деца и не е съгласна да прехвърля правата. Ако може някои да ми помогне имам и имеил: daviddg69@abv.bg
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=957450;topicrefid=19

https://www.facebook.com/groups/1449270781974761/?fref=nf

# 68
  • Мнения: 2
Здравейте, някой да се е явявал на тест за установяване на ниво по немски език в Гьоте Институт!

# 69
  • Мнения: 1 842
За децата езикът не е непознат, знаят доста неща и оговарят на немски на елементарни въпроси.
Та струва ли си да излезем от "зоната си на комфорт" както е модерно да се казва напоследък?
Ако е само заради бъдещето на децата ви, надали си струва предвид годините ви децата ви би трябвало вече да са големи и сами могат да заминат за Германия или за където искат? А вие ще сте им подкрепа и от тук. Около 20 г. ли са децата ви? Peace Питам защото, ако са големи не виждам кой знае какви възможности да има за тях в чужда държава. В Германия и не само в нея основния фактор е да си техен гражданин и да имаш тяхното образование. Не се гледа с добро око на чужденците нищо, че са получили дипломи там.
Според мен не си струва да не местите при уреден живот...аз не бих. Peace

# 70
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
На никой ли не му прави впечатление как се залита на расизъм? Някак си само защото сме бели и приличаме на хората в държавата където сме отишли, сме някак си по-ценни, по-умни, по "елитни"? Друго си е да сме в белия мол с едни хубаво облечени бели хора newsm78. Не искаме децата ни да са с тези където се бият. Никое българско дете не се бие и няма никакви проблеми-те са също само елитни, бели, послушни, умни деца. Ако човек с такива разбирания се мести никъде няма да му е добре.

# 71
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
На никой ли не му прави впечатление как се залита на расизъм? Някак си само защото сме бели и приличаме на хората в държавата където сме отишли, сме някак си по-ценни, по-умни, по "елитни"? Друго си е да сме в белия мол с едни хубаво облечени бели хора newsm78. Не искаме децата ни да са с тези където се бият. Никое българско дете не се бие и няма никакви проблеми-те са също само елитни, бели, послушни, умни деца. Ако човек с такива разбирания се мести никъде няма да му е добре.
Участващите/присъстващите в/на разговора, са винаги изключение.  Wink

# 72
  • На зелено
  • Мнения: 655
по-горе в коментарите се спомена за контингента в немските молове.....това абсолютно мога да го потвърдя, често сме в Мюнхен и посещаваме тамошните молове, особено Олимпията /OEZ/ еми там почти няма бял човек последните 2-3 години. ....

Вчера бях в софийски мол - бели хора, забавляват се, пълно навсякъде, абе хубаво чувство.....


Ей, такива обобщения най-обичам и абсолютен пример за расистко изказване.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Явно обаче почива на лични, конкретни наблюдения и то не за ден-два. Колкото и да е расистко все има нещо вярно в него.

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здравейте.
От два месеца работя в Германия. Но съм разведен и децата ми живеят сами в БГ. Те са на 12 и 15 г.
Искам да се преселим всички в Германия. Бившата ми жена ми подписа декларация че е съгласна да учат и живеят в Германия. Това достатъчен документ ли е или трябва да си прехвърля родителските права.
Чух че ако не вземат детски в БГ мога да ги получа на куп в Германия през Септември когато децата ще са тук. Кога да ги запиша в Общината Сега или през Септември. Те не знаят немски. Завършват училище през Юли в БГ. До тогава мога да ги взема само за няколко дни. Живеят с дядо им в БГ. Бившата ми жена има нов приятел и от 2 години гледа неговото дете. Но взема детски за мойте деца и не е съгласна да прехвърля правата. Ако може някои да ми помогне имам и имеил: daviddg69@abv.bg
Аналогичен на моя случай, само че ние сме в Австрия (3 г. и нещо). Децата дойдоха без да знаят езика, учат го в училище и ходят на частни уроци. Мисля, че е най-важното децата да имат желание да дойдат при теб (заради трудната адаптация в тази възраст и мотивацията да се справят в училище).
Записах ги на училище месец-два преди да дойдат.
За родителските права не мога да кажа, аз за момента нямам такива (чакам изготвянето на социален доклад).

Общи условия

Активация на акаунт