15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 132
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 671
Много пишете, съвсем по диагонал ви прочетох, но ще се включа по актуалните теми - и при нас на ориза се казва "да се оцъкли"  Grinning; при млечната майонеза вадя всичко на момента от хладилника и т.н., никога не темперирам и досега винаги е ставала; оризът също ми става за 20-30 мин. макс.

И споменахте тортилите, правим страхотни, бързи дюнери - само загрявам тортилята в тиган с масло и отгоре нареждам кой, каквото обича - колбас, домати, краставички кисели, кашкавал, млечен сос и става перфектно, много ги обичам.  Heart Eyes Може да се мушнат и пържени картофки, ако имате.

А и забравих да напиша, че пробвах пържените филийки на сандвич-тостера, не станаха, имаха вкус на препечени, като яйцето, странно защо не се усещаше.  Rolling Eyes

# 91
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Здравейте, изгубих доста време в търсене на една рецепта, която за съжаление не запаметих. Прерових бая страници, но не я намирам. Рецептата беше със запържен червен пипер, пр. мляко и яйца. Нещо като яхнийка. Някой познава ли си я, за да ми я припомни?
Ще съм благодарна Hug

# 92
  • Мнения: 4 859
Здравейте, изгубих доста време в търсене на една рецепта, която за съжаление не запаметих. Прерових бая страници, но не я намирам. Рецептата беше със запържен червен пипер, пр. мляко и яйца. Нещо като яхнийка. Някой познава ли си я, за да ми я припомни?
Ще съм благодарна Hug
От вторият пост в първата  тема,рецептата е на
raja_nikol,цитирам я,може и сиренце да се сложи
''Друга любима манджа:
Печени чушки от буркан или фризер, нарязвам, запържвам, добавям 2 с.л. брашно, запържвам и него и доливам с прясно мляко до сгъстяване.''
И линк към подобна рецепта,добавен от LoveIsTheAnswer:
http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D0%B0%D1%88%D0%B0
И пак цитирам горе-долу същата рецепта с автор
''violet_2006:
Чушки с мляко и сирене
1 пакет печени червени чушки (12 чушки) се запържват в малко олио, разбъркват се постояно и се добавя 1ч.л червен пипер и сол. Долива се 1л. прясно мляко. Преди да заври се сваля от котлона и се добавя натрошено сирене и 1 разбито яйце, за да стегне. Приятен апетит''

Последна редакция: чт, 11 май 2017, 15:35 от lady_gothic

# 93
  • Мнения: 8 939
Здравейте, изгубих доста време в търсене на една рецепта, която за съжаление не запаметих. Прерових бая страници, но не я намирам. Рецептата беше със запържен червен пипер, пр. мляко и яйца. Нещо като яхнийка. Някой познава ли си я, за да ми я припомни?
Ще съм благодарна Hug

Това :
Вариант на "Шакшука" - запържва се глава лук, или две, в тиган, ако имате чушка - на парченца нарязвате и добавяте, добавяте един буркан пасирани домати или доматено пюре, малко захар.
Като се сгъсти, чуквате няколко яйца, сол и слагате капака. След няколко минути изгасяте котлона и оставяте тигана да поеме остатъчната топлина
и да се забулят яйцата. Поръсвате с пресен магданоз, или пресен лук. За около 20 минути става

# 94
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Благодаря ви много за отзивчивостта, но в рецептата със сигурност нямаше чушки. Моите не близват чушки.
Извинявам се, че спамя темата. Peace

# 95
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Може би търсите Чолбур. http://yoli-www.blogspot.bg/2013/10/blog-post_8.html

# 96
  • Мнения: 2 313
Доматена яхния с яйца
 
1 глава лук
8 яйца
1 консерва нарязани домати (или доматен сок)
2 лъжици доматено пюре
200 гр сирене
чубрица, сол и черен пипер на вкус
В тенджера запържете лука, добавете консервата домати и малко вода. След като заври, намалете котлона и добавете внимателно яйцата цели. Разбърквайте внимателно, за да не нарушите цялостта на яйцата. Сложете нарязано сиренето и подправките, оставете за 2 минутки преди да свалите от огъня.

# 97
  • Мнения: 4 859
На тази страница съм дала линк към рецепта за манджа с яйца ,пост 53,но няма мляко
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=971116.45
А тук първите 2 поста са за каша с яйчица,но не е със запържен пипер
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=895768.570

# 98
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Пържена извара с пресен лук и яйца. Става за 15минути. Всъщност всички разновидности на пържената извара се побира във времето от 15 минути. Кашата с кисело мляко също.

# 99
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Благодаря за темата  bouquet

Днес за обяд-пилешки филенца с майонеза и горчица на фурна,с кашкавал отгоре (аз добавих пармезан и малко чесън на прах от мен).Много бързи -около 20 мин.
Месото ми беше повече -бон филе.
http://cookingtwentyfourseven.blogspot.bg/2015/06/blog-post_95.html?m=1

Това ще го опитам Peace

# 100
  • Мнения: 2 820
Благодаря за темата  bouquet

Днес за обяд-пилешки филенца с майонеза и горчица на фурна,с кашкавал отгоре (аз добавих пармезан и малко чесън на прах от мен).Много бързи -около 20 мин.
Месото ми беше повече -бон филе.
http://cookingtwentyfourseven.blogspot.bg/2015/06/blog-post_95.html?m=1

Това ще го опитам Peace
На мен също ми допадна рецептата и още утре ще я направя  Peace

# 101
  • Мнения: 4 859
Пролетни рулца от кори за баница+сос
Един пакет замразен китайски микс на Бандюел, се запържва с олио и светъл соев сос.Взема се една кора за баница,разделя се на 2 .В по-тясната част се слага от плънката,прехлупва се,прегъват се и двата срещуположни края и се завива на рулце.Така и с останалите.Пържат се на маслена баня.Стават много бързо .Може и за се изпекат в тавичка,намазани с олио и поръсени със сусам.
Сос за топене на рулцата-разбърква се кетчуп +1 с.л.оцет+щипка джинджифил и пудра захар на вкус.Може да се използва готов сладко-кисел или тайландски сок.
За пържените рулца с готов микс,времето е 15 мин.
Варианти за плънка,при зеленчуците може да добавите да се запържат:
-почистени скариди
-нарязано на лентички пилешко филе
Ако не се използва готов микс се нарязват зеленчуци на пръчици по избор-морко,чушка,тиквичка,зеле на ленти и т.н.
Рецептата ми е сборна от други,затова не посочвам автор.

 

# 102
  • Мнения: 4 859
Благодаря ви много за отзивчивостта, но в рецептата със сигурност нямаше чушки. Моите не близват чушки.
Извинявам се, че спамя темата. Peace
Мисля,че намерих търсената рецепта,на Fortuna е:
"Друг вариант е: запържва се в малко олио 1ч.л. червен пипер , сипва се 500мл горещо прясно мляко, чукват се 4-5 яйца, внимателно се разкъсват, за да останат на парчета, посолява се на вкус и се сервира. Да ви е сладко!"

# 103
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Благодаря ви много за отзивчивостта, но в рецептата със сигурност нямаше чушки. Моите не близват чушки.
Извинявам се, че спамя темата. Peace
Мисля,че намерих търсената рецепта,на Fortuna е:
"Друг вариант е: запържва се в малко олио 1ч.л. червен пипер , сипва се 500мл горещо прясно мляко, чукват се 4-5 яйца, внимателно се разкъсват, за да останат на парчета, посолява се на вкус и се сервира. Да ви е сладко!"
Тази е! Много благодаря!

# 104
  • Мнения: 4 087
Най-бързият ми торто-десерт до сега. Имах накиснати със захар едни не много сладки ягоди от вчера. Чудех се какво да ги правя,мина ми през главата пай, ама ме домързя. Та спретнах нещо много бързо- 250 грама бисквити, орехи и 80гр масло, натроших в кухненският робот като за  блат за чийз кейк. Постелих ги във форма за чийзкейк, като блат и ги сложих да стягат в хладилника. През това време направих един пудинг, ванилов на Д-р Йоткер- 500мл мляко, 5-6 лъжици захар, пликче готова смес за пудинг. Излях млечният крем върху бисквитите и върнах в хладилника да стяга. Сложих на котлона ягодите със соса, който пуснаха, още захар- да кипнат. Добавих им желатин, след като ги дръпнах от котлона. Излях ягодите върху млечният крем и върнах в хладилника да стяга 3-4 часа и си имам вкусна, лятна тортичка  cook cook

Ето и резултатът, учудващо вкусен и лек десерт, за сутрешното кафе  Peace

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 08:53 от Cherry^Blossom

Общи условия

Активация на акаунт