15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 184 989
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
С хрупкавия бекон ме спечелихте!
Аз не обичам леща, но тази червената е малко по-мека. Simple Smile

# 331
  • Мнения: X
Тиквата много облагородява лещата. Особено, ако сложиш печена (без захар или мед, разбира се) тиква, хубав бульон и на финала, малко сметана. Мням.

# 332
  • Мнения: 1 265
Тиквата много облагородява лещата. Особено, ако сложиш печена (без захар или мед, разбира се) тиква, хубав бульон и на финала, малко сметана. Мням.

Оауууу, и сега какво !? - ще ме накарате да тичам за тиква и червена леща. Flushed Момичета, супер подстрекателки сте.

# 333
  • Мнения: X
Да пусна още едно подстрекателство тогава. Ако някой обича паниран карфиол, че сега му е сезона, ето идея. Купувам 5-6 глави карфиол. Бланширам ги за една минута във вряша вода. Накъсвам на розички и отделям само количеството, което ми трябва за едно хапване на фемилито. Останалото разпределям в найлонови пликчета и командировам във фризера. Включвам фурната да загрява и в една голяма купа разбивам яйца, настърган кашкавал и всякакви любими сирена, добавям зехтин, чер пипер и малко галета. В тази смес обърквам карфиола и мушвам във фурната за 15-20 минути. Номера е да имате заготовки от бланширан карфиол във фризера.

# 334
  • Down south
  • Мнения: 7 669
С удоволствие ще го пробвам!
Аз понякога панирам карфиол,  но този вариант ми харесва повече.
Всъщност топиш розичките в сместта или ги смесваш и така печеш?

# 335
  • Мнения: X
Смесвам и пека върху хартия. Точно това ни е вечерята днес.

# 336
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Ще го пробвам в петък.
На средно голяма глава карфиол, колко яйца, галета, че аз съм малко пишман готвачка  Party

ПП Да не стане, като историята на една позната, която носила баница в офиса и нейна колежка американка, поискала рецептата. Какво е дала позната ми и какво е разбрала колежката не се знае, но колежката  на един пакет кори, сложила 12 яйца и 1 кг. сирене и се чудила, защо цялото нещо станало на каша  ooooh!

# 337
  • Мнения: 960
Страхотна идея е това с карфиола, ще пробвам още тази седмица Simple Smile

# 338
  • Мнения: X
Ще го пробвам в петък.
На средно голяма глава карфиол, колко яйца, галета, че аз съм малко пишман готвачка  Party
Грубо, на човек да има по 2 яйца и 1 чаена лъжичка галета. Сирена- колкото душа ти иска. Вместо с моята смес, бланшираният карфиол може да се запече и с бешамел и сирена, но правенето на бешамела ще отнеме повече време.

# 339
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Снощи вечерята у нас беше карфиол с бешамел на фурна. Когато нямам време само заливам бланшираният карфиол с бешамела, ръсвам сирене или кашкавал, каквото има и така сервирам.

# 340
  • Мнения: 2 817
Момичета,

гледам, че обсъждате карфиола. Аз правих по тази рецепта, но отнема повечко време, поне 30 минути го пекох. Става страхотен. Е, ако е бланширан предварително ще се пече по-малко време.

http://www.vilistime.com/bg/2016/10/10/hrupkav-karfiol-parmezan-furna/

# 341
  • Мнения: 3 743
Който е по диповете, още една идея за карфиола, задушен карфиол в пил. бульон, може и във вода или друга течност. После в кухн робот с 1 малко сусамов тахан, кисело мляко, доматено пюре или каквото друго ви е по вкуса Simple Smile

# 342
  • Мнения: 1 701
Една много, много вкусна и бърза рецепта.
Сурова сьомга нарязана, слагам на хартия за печене. Отгоре слагам по 3-4 лъжици лютеница на парче и намазвам хубаво.
Пека във фурна 180 градуса около 20 мин. Става божествено вкусна риба.
Ако рибата е забразена се приготвя по същият начин, само че времето се увеличава с 10 мин.

# 343
  • София
  • Мнения: 1 832
Тиквата много облагородява лещата. Особено, ако сложиш печена (без захар или мед, разбира се) тиква, хубав бульон и на финала, малко сметана. Мням.
Точно така е, тиквата придава много аромат на супата. Ако човек има хубав домашен бульон става идеално!

# 344
  • Мнения: 1 701
Лесна рецепта- ориз като при китайците.
Сварен ориз- най-добре ясмин или басмати от предишната вечер, престоял в сварен в хладилника 1 нощ. Аз варя предишен ден оризът 10 мин. в оризоварачка- не знам как е на български.

Приготвянето е 10 мин.
В един тиган слагам- моркови, чушка., броколи или каквото имате зеленчуци-5 мин. Разбивам с вилица 2 яйца. Изсипвам ориза, бъркам 3-5 мин. Изсипвам яйцата, разбърквам-2 мин. Слагам и пресен, зелен лук. ,  грах от консерва, и най-важното краставица нарязана първо на шайби, после всяка шайба на четвъртинки. Придава много свеж вкус.. И най-важното 4-5 лъжици соев сос. Става като в китайски ресторант.
Гледайте от предният ден, да не ви е преварен оризът, т.е. да не е попил много вода.

Общи условия

Активация на акаунт