15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 280
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 807
аз напоследък правя така с картофи - сварявам ги /в момента имам едни бейби ,които се варят за 2 минути/ . В тигана запържвам зеленчуци , добавам картофките и някакъв колбас. Накрая обичам да чуквам едно яйчице. Наистина за 15 мин става /като за 2-ма човека/
А ММ когато е сам си прави кренвирши с кашкавал на домашната скаричка /онези от едно време с горните реотани/
Всъщност тази скаричка  е голям помагач за бързото готвене.

# 346
  • Мнения: 9 225
Мисля,че това е моята тема в този подфорум.
Така и не открих красотата на готвенето Blush и гледам да се справям с бързи рецепти.
И докато темата е карфиол - нещо,което много обичам - Огретен с карфиол и броколи.
Първо загравям фурната.Бланширам за 1 минута карфиола и после добавям броколито и така още 2 мин.
После слагам в тавата (по рецепта в купа,но и в тавиката става да се разбъркат) 2 яица,сметана (слагала съм и кисело мляко) сол и черен попер.Пека.Накрая пармезан и филирани бадеми и връщам още малко във фурната.
Ако имам под ръка синьо сирене не правя млечната смес, а слагам от него+ ядки.

# 347
  • Мнения: 1 265
Добървечер на всички, да се включа и аз в темата за карфиола. Ако в панировката на карфиола сложите малко бира (количеството е в зависимост от к-вото на другата смес, но не трябва да се прекалява) -  панираните розички стават мнооого крехки и пухкави.

# 348
  • София
  • Мнения: 1 832
Добървечер на всички, да се включа и аз в темата за карфиола. Ако в панировката на карфиола сложите малко бира (количеството е в зависимост от к-вото на другата смес, но не трябва да се прекалява) -  панираните розички стават мнооого крехки и пухкави.
Вчера си бланширах глава карфиол, ще "прежаля" и малко от биричката, благодаря Сем! Ще го панирам в яйца и царевично брашно, сирене /бяло и синьо/ и кашкавал и ще го изпека във фурната в/у хартия.

# 349
  • Мнения: 960
И аз си купих карфиол и ще пробвам рецептата с панировката на фурна. Много е зарибяващо Wink

# 350
  • Мнения: X
И аз си купих карфиол и ще пробвам рецептата с панировката на фурна. Много е зарибяващо Wink
Наистина е вкусно, бързо и лесно. За разнообразие, може да се направи без яйцата, само поръсен с пармезан- става различен, много хрупкав и пикантен.

# 351
  • София
  • Мнения: 19 262
Лошото е, че аз сама мога да си изям половината тава запечен карфиол. Същевременно малкия гад (синът ми) не го харесва чак толкова и нали е малък и кльощав - съобразявам се с неговия вкус.

# 352
  • Мнения: X
И аз все така процедирах, докато наскоро не установих, че грах не съм яла незнайно колко години заради неядящите го у дома. Сготвих си и скръцнах със зъби, че на когото не му харесва, може да си пържи яйца колкото душа му иска.

# 353
  • Мнения: 1 265
И аз все така процедирах, докато наскоро не установих, че грах не съм яла незнайно колко години заради неядящите го у дома. Сготвих си и скръцнах със зъби, че на когото не му харесва, може да си пържи яйца колкото душа му иска.
Аз така готвя спанак и зелен фасул у дома .....

# 354
  • София
  • Мнения: 1 832
И аз все така процедирах, докато наскоро не установих, че грах не съм яла незнайно колко години заради неядящите го у дома. Сготвих си и скръцнах със зъби, че на когото не му харесва, може да си пържи яйца колкото душа му иска.
Аз не обичам спагети, макарони, фиде. Обикновено приготвям спагети и за мен зелен боб, защото мъж ми не го яде.

# 355
  • София
  • Мнения: 19 262
И аз все така процедирах, докато наскоро не установих, че грах не съм яла незнайно колко години заради неядящите го у дома. Сготвих си и скръцнах със зъби, че на когото не му харесва, може да си пържи яйца колкото душа му иска.
Останалите 3-ма го ядем, въобще няма да го върнат. Но и тримата сме далеч от слабички и отдавна не сме деца, така че се старая повече за скакалеца с надеждата, че след 4-5 години вече ще ми изяжда и ушите.

# 356
  • Down south
  • Мнения: 7 718
Моята скромна интерпретация на тема "карфиол"
Главата карфиол се накъсва на розички, изсипва се в zip lock bag (найлонов плик с цип?) добавят се:
3/4 чаша олио
2 с.л. чеснова сол
1/2 чаена чаша галета
1 чаена чаша пармазан
Разстърсва се добре. Изсипва се в тава, заслана с хартия за печене на един ред и се пече в предварително загрята фурна на 425 Ф (около 220 С) за 25 мин.

Изкючително хрупкаво и вкусно предястие. Нямах друг подходящ сос и го предложих с Ranch dressing, прие се без възражения.

# 357
  • Мнения: X
Страхотно ти е предложението. Чудно става и със суров карфиол. Ако имаш леко бланширан, времето за печене се съкращава наполовина. Аз затова правя номера с бланширането за около 30 секунди на 5-6 глави карфиол накуп- да имам заготовки във фризера.

Снощи направих салата, която си беше направо за наяджане. Зеле и настъргани моркови, царевица от консерва, пилешко (остатъците от печеното пиле), лимонов сок и слънчогледова майонеза. Една мила съфорумка в друга тема сподели рецепта за слънчогледова майонеза, която се оказа особено сполучлива и вкусна. Копвам каквото е написала съфорумката: около 100-150 г слънчоглед, накиснат за една нощ го минавам в блендера с вода колкото да го покрие и малко сол. После в тази каша слагам сок от 1 лимон и мазнина поне колкото слънчогледа (за детето ползвам зехтин и олио от гроздови семки, за нас по-вредния вариант - с обикновено олио) и с пасатор издърпвам като при стандартна майонеза.

Предполагам, че не само от слънчоглед може да се направи майонезата. Тези дни ще експериментирам с кашу и други ядки.

# 358
  • Мнения: 6 769
Наистина сте много зарибяващи с тези рецепти за карфиол.  Laughing Купих една глава и днес ще пробвам някоя от рецептите. ММ го няма, а и сигурно няма да одобри идеята да яде карфиол, но малката каза, че било броколи (ние с нея хапваме броколи пак когато го няма ММ  Mr. Green).

# 359
  • Мнения: 14 661
Зарибяващите сте наистина.Аз утре се вдигам за карфиол. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт