15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 184 981
  • 753
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 28 391
Сьомга под капак! chef
Котлети /или филе сьомга/ овкусено със сол и черен пипер, запържвам с много малко мазнина по минута и половина  - две от всяка страна, изсипвам две трети чашка бяло вино и сока от половин лимон и слагам капака за още две три минути! Накрая поръсвам копър!
Става много приятна, а сосчето от виното е супер! Wink

# 391
  • София
  • Мнения: 22 923
Бекон на сино и смесен с крема сирене ли?
А гъбите само големи ли избираш?

Първо слагам бекона и отгоре мажа с крема сирене, става и с по-малки гъби. Обикновено ги правя като допълнение към нещо друго.

# 392
  • Мнения: 22 036
Най-лесните рецепти с гъби са страхотни, но не с култивирани печурки, а с горски гъби. Няма нищо по-вкусно от сърнели, запечени в масло или пачи крак, задушен в зехтин. По-просто от това, здраве му кажи, но за тази цел е нужен доверен и проверен гъбар. Всъщност, пачият крак не е проблем, защото няма отровен двойник у нас.

Панирани сърнели обожавам, а също и пърхутка. И двете са безопасни за бране от чист район.

# 393
  • Мнения: X
Никога не съм яла пърхутка, а много искам да опитам. В момента гъбарите предлагат само полска печурка, но нея не смея да я купувам, защото ако е от район, където е пръскано с пестициди и хербициди, може да те натрови.

# 394
  • Мнения: 879
Бекон на сино и смесен с крема сирене ли?
А гъбите само големи ли избираш?

Аз ги пълня със смес от топено сирене, шунка, пушено пилешко филе или каквото друго имам в момента. Разбъркано с накълцан магданоз. Пълня всякакви гъби, най-вече от "нормалните по размер", че ММ не харесва едрите гъби с големи дупки. Реално пълнежът на гъбите ми е около 1-2 чаени лъжички. Понякога отгоре ръсвам и малко кшкавал.

# 395
  • Мнения: 3 902
Мира, ако е към мен въпросът, нарязваме магрето на дебели парчета и поливаме със сос, кой колкото обича.

# 396
  • Мнения: 8 890
Напоследък често правя гъби /печурка обикновена или кралска/ със спанак и сушени домати. Но и просто задушени в мазнина ми харесват много. По всякакъв друг начин им губя вкуса.

Кажете някаква бърза постна супа със сезонни продукти, но без тиква и без картофи.

# 397
  • Мнения: 23
Обожавам зеленчуковата супа и става бързо и лесно ,:
2 моркова
1глава лук
2 картофа
1чушка
Магданоз,  черен пипер , пилешки бульон,  и фиде.
Някои слагат домати и грах , но аз особено не ги предпочитам .  Аз я правя без застройка

# 398
  • Мнения: 8 929

Кажете някаква бърза постна супа със сезонни продукти, но без тиква и без картофи.

Спаначена супа направи.
Задушавам в малко мазнина лук и морков на ситно, аз даже в чопъра ги пускам, след това добавям спанака нарязан на ситно и той да се задуши леко, заливам с гореща вода от бързоварната кана. Като поври малко слагам фиде. В купичка рабърквам един жълтък и малко прясно мляко с малко червен пипер.  Сипвам малко от горещата супа и после добавям в супата. Simple Smile)) Сервирам с натрошено сирене.

# 399
  • Мнения: 2 313
Напоследък често правя гъби /печурка обикновена или кралска/ със спанак и сушени домати. Но и просто задушени в мазнина ми харесват много. По всякакъв друг начин им губя вкуса.

Кажете някаква бърза постна супа със сезонни продукти, но без тиква и без картофи.

1 парче карфиол
1 парче броколи
1 резен зеле
1/3 глава целина
1 корен магданоз
1 червена чушка
1 малка глава червен лук
5 гъби печурки
1 к.ч. прясно мляко
1 к.ч. настъргано сирене
4-5 с.л. мазнина
подправки
сол
Задушаваме в мазнината ситно нарязаните чушка, гъби и лук. Наливаме малко гореща вода. Щом кипне, добавяме останалите нарязани зеленчуци. Доваряваме супата и подправяме с настърганото сирене, размито в млякото, зелении и подправки.

# 400
  • Мнения: 8 890
Благодаря, момичета.
Нещо с различни видове зеле си представях аз, както и ММ, и ще пробвам рецептата на viki_kati. Само имам нужда от малко повече обяснение за количествата карфиол, броколи и зеле. Колко е едно парче и един резен?

Картофи в супа не мога да ям, а спанак обичам или суров на салата или задушен в червено вино и повече мазнина.

# 401
  • Мнения: X
Гъбена супа.

# 402
  • Мнения: 4 859
пица от кайма
Омесва се половинка кайма с яйце,галета,подправки и малко настърган лук.Добавя се малко олио и малко водичка.Аз си слагам в 'блата'и кисели краставички и топено/пушено сирене.Разпределям в кръгла тавичка върху хартия за печене.Пече се в загрята на 200°фурна,около 15 мин.Изважда се,отгоре се подреждат резени домат,кашкавал/моцарела.Запича се за кратко отново.Може да се сложат гъби,маслини или ако искате да е още 'по-месна 'колбас,шунка,филе.
Идеята е от pep-4o.

# 403
  • Мнения: 676
Момичета, възползвах се от вашите идеи за карфиола и вчера бланширах и наредих във фризера няколко пакета Simple Smile. После се замислих, че замразен карфиол има и в магазина и може би ми е било излишно упражнението Grinning. Въпреки това, съм доволна от мисълта, че имам заготовка за печен/ паниран карфиол.

Също вчера почти цял ден суших 2 тави домати, които много обичаме зимата на различни манджи.

Моята 15 мин. рецепта днес се свежда до подготвяне на продуктите, които метнах в кукъра, за да се сготвят за вечеря Grinning

# 404
  • София
  • Мнения: 3 009
Блу,крем супа от оранжева леща с къри(няма картофи).Ако проявяваш интерес ще опиша стъпките.

Общи условия

Активация на акаунт