15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 134
  • 753
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 11 987
Не е за 15 минути, но подготовката е за 5 минути - пилешки филенца с майонеза и кашкавал.
Месото се овкусява с подправки по ваше желание, разбърква се с майонеза и се слага в загрята фурна. След около 15 минути се поръсва с кашкавал и се запича до златист цвят на кашкавала.
И с пуешко филе е прекрасно и не е сухо.

# 421
  • София
  • Мнения: 19 249
Дайте идеи за гарниране на прясна паста - да не е сос болонезе, защото няма много да си личи че е домашна.
По повод идеята на змия, се сещам:

400 г пилешко филе
1 бр. яйце
3-4 с.л. майонеза
3 с.л. нишесте
сол, черен пипер и подправки по избор

Месото се нарязва на малки парченца. Яйцето се разбива с майонезата, солта, пипера и другите подправки, прибавя се нишестето и се разбива добре. Смесва се месото с яйчената смес и се оставя в хладилника за 2 часа. Слага се от сместа с лъжица в загрята мазнина (не много силно, защото има майонеза) и се пържат до златисто от двете страни на среден огън.

# 422
  • София
  • Мнения: 22 947
Аз пастата най я обичам карбонара - използвам сметана и бекон, знам, че някои слагат прясно мляко вместо сметана. Понякога добавям и орехи.

# 423
  • Мнения: 960
Cuckoo аз приготвям паста Алфредо, но по моя изменена рецепта. Сварявам пилешкото филе и пастата и отделно правя нещо като сос бешамел (запичам брашно с масло, добавям прясно мляко и като се посгъсти прибавям настърган кашкавал и понякога сирене) Смесвам всичко и подправям с пипер и магданоз.

П.С. Не е много рецепта от типа "15 минути", но става много вкусно.

# 424
  • София
  • Мнения: 11 987
Истинската карбонара е с жълтъци, пармезан, сметана и бекон. Вкусно е, но със сигурност е за повече от 15 минути.

Алие е олио ми е любимо - сварената паста се залива само със зехтин, в който е запържен леко чесън. По желание може и малко ситно нарязана люта чушка да се запържи заедно с чесъна.
Това вече гарантирано е за под 15 минути.

# 425
  • София
  • Мнения: 22 947
Истинската карбонара е с жълтъци, пармезан, сметана и бекон. Вкусно е, но със сигурност е за повече от 15 минути.

Алие е олио ми е любимо - сварената паста се залива само със зехтин, в който е запържен леко чесън. По желание може и малко ситно нарязана люта чушка да се запържи заедно с чесъна.
Това вече гарантирано е за под 15 минути.

Интересно звучи, ще го пробвам някой път.

Аз гледам да си го правя на мен да ми вкусно, даже се бях заблудила, че оригиналът е с мляко.

# 426
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз май обърках темата с онази за кулинарни въпроси, вече изкукуригвам  Joy
Благодаря все пак за идеите.

# 427
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Карбонарата е само с жълтък, пармезан и каква шунка беше, по моя информация няма нито сметана, нито прясно мляко и у нас ми я правят за 20 мин със сваряването на пастата. За 15 - не се е налагало да опитваме досега, може и да стане.

# 428
  • София
  • Мнения: 11 987
Карбонарата е само с жълтък, пармезан и каква шунка беше, по моя информация няма нито сметана, нито прясно мляко и у нас ми я правят за 20 мин със сваряването на пастата. За 15 - не се е налагало да опитваме досега, може и да стане.

Със сметана е, без сметана няма течност и няма как да стане сос.

Пармезанът се смесва с жълтъците, налива се заврялата сметана, при което жълтъците са полусготвени. Когато сосът се добави към горещата паста, жълтъците се досготвят.
Мисля, че в оригиналния си вид се прави с панчета, но поради липса на таква, аз я правя с бекон, който запържвам на сух тиган до хрупкавост.

# 429
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Това, което са ни казвали и сервирали на нас в Италия, е с вода, с която се размива жълтъкът. Иначе до онзи момент и ние го правехме със сметана, след това вече се опитваме като италианците.

Да, вярно, панчета беше мръвката.

# 430
  • Мнения: X
Това, което са ни казвали и сервирали на нас в Италия, е с вода, с която се размива жълтъкът. Иначе до онзи момент и ние го правехме със сметана, след това вече се опитваме като италианците.

Да, вярно, панчета беше мръвката.
Не каква да е вода, а тази, в която са се варили спагетите. Тя съдържа нишесте, което позволява на соса са полепне добре по спагетите. От високата ѝ температура жълтъците се сготвят.

# 431
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Вярно, че така го прави и моят приятел. Ама пусто като не обичам паста и не внимавам много кое как, та сега ми припомнихте всички детайли. Благодаря за което. 😃

# 432
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Цитат
Не каква да е вода, а тази, в която са се варили спагетите.
Абсолютно.
Аз хич не готвя, но рецептите за паста са ми страст, това което си отбелязала е може би един от основните детайли в тази рецепта.

# 433
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
15-минутна рецепта, става за двама. заповече хора може и повече време да отнеме. предполагам, че по-голямо количество ще стане и в тава.

спанак, пресен измит и нарязан на ситно, яйце/яйца, сол, черен пипер, малко брашно (аз имах малко изостанал сварен ориз и сложих и него). обърква се и се слага в тигана с капак. пържи се като омлет.
яде се с кисело мляко.

# 434
  • Мнения: 678
За довечера съм решила да правя запеканка с картофи, броколи, бекон,сметана.
Отдавна не съм правила и ми се губи времето, за което бих се справила, а и забравих да сваря картофите предварително.
Мислите ли, че ще успеят дас е сварят картофите, ако са нарязани на по-дребно, за около 10 мин и след това да запека за още 10?
или ще отнеме повече...?

Общи условия

Активация на акаунт