15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 029
  • 753
  •   1
Отговори
# 540
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не става така, идеално ми се получава на мен Simple Smile

# 541
  • Мнения: 960
andi-di В Кауфланд ги има меките бишкоти и по кварталните магазинчета.

# 542
  • София
  • Мнения: 6 024
Аз правя бисквитена торта с маскарпоне и заквасена сметана и сладко от боровинки. Но става мноооооооого тежка. Лятото ще пробвам и аз с кисело мляко.

# 543
  • Мнения: 1 265
Лабрекс има НЕВЕРОЯТНИ рецепти за торти с кисело мляко. Блатовете ѝ съм заменяла с бишкоти, бисквити...... но плънките имат любопитни вкусове и съчетания.

# 544
  • Мнения: X
Моята най-бърза, а на лакомниците любима, е точно торта с бишкоти и кисело мляко. Само слагам захар и някакъв плод в средата. Остъргват тавата всеки път.

# 545
  • Мнения: 8 891
Правих веднъж бисквитена и веднъж бишкотена торта с кисело мляко, макар че "торта" е силно казано за моите десерти. ММ ги хареса, а дъщеря ми предпочете само биксвити.

# 546
  • София
  • Мнения: 714
Бисквитената с кисело мляко ми киселее, колкото и пудра захар да слагам.
За това я правя със заквасена сметана и пудра захар или маскарпоне и пудра захар.

# 547
  • Мнения: 2 817
И стотина грама настърган бял шоколад охохох Grinning И аз предпочитам със заквасена сметана.

# 548
  • Мнения: 11 336
Пиле по алжирски

Нарязва се пилешко на хапки и се посолява. Нарязва се глава лук и се посипва отгоре. Слага се черен пипер. Намазва се с една майонеза и се запича откачало под флио. Не се слага вода.

Пълнени хлебчета



Хляб със сирена, лук и кашкавал


# 549
  • Мнения: 1 028
Не мога да не споделя тук това, че откакто открих качамака го правя през вечер.Какви 15 минути - става точно за 5, като естествено топля водата в електрическа кана. Качамака ври 2-3 минути, през това време запържвам в смес от малко масло и олио с  червен пипер. Отгоре натрошавам сирене - и воала. А като за глезотийка може да се настърже и кашкавал.

# 550
  • Мнения: 1 265
Не мога да не споделя тук това, че откакто открих качамака го правя през вечер.Какви 15 минути - става точно за 5, като естествено топля водата в електрическа кана. Качамака ври 2-3 минути, през това време запържвам в смес от малко масло и олио с  червен пипер. Отгоре натрошавам сирене - и воала. А като за глезотийка може да се настърже и кашкавал.

А нямаш ли после болки в стомаха, след като ядеш почти сурово брашно?

# 551
  • Мнения: 1 028
Проблеми нямам. Даже не мога да си обясня притеснението Ви. Та качамака  е царевичен грис.

# 552
  • Мнения: 12 681
Май са различни видове, попадала съм и аз на пакети с грис за качамак, дали не пишече изрично Качамах на тях, с надпис че се готви 2 минути. Не вярвам да го напишат ако ще остане сурово след това. Попадала съм и на рецепти за качамак дето ме отказват само като ги чета, пише че трябва сума време да се вари и бърка.
По тази логика и пуканките трябва да са почти сурови, те не искат по-дълга обработка, а пък не са...

# 553
  • Мнения: X
Точно така. Грисът за качамак вече е предварително обработен и 2-3 минути са му достатъчни. За разнообразие, пробвайте качамака със сос за спагети. Идеята я откраднах от италианската полента. Много ми хареса.

# 554
  • Мнения: 2 429
Много обичам качамак и мисля тези дни и аз да правя

Общи условия

Активация на акаунт