15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 184 817
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Що сега се изаквате на хубавата темичка?!
Айде сега со мирно, со кротко да си качваме рецептите и да не издребняваме, навити ли сте?

Скоро правих спагети със сметана и пилешко месо, стана много бързо макса беше 20 мин.
Докато правх соса на единият котлон, на другия се варяха спагетите.
Голям минус обаче беше жегата която си сътворих в кухнята

# 706
  • Мнения: X
Ами не, не е вярно това. Млечните храни, примерно, макар и с някакви пробиотични възможности, са силно слузообразуващи и затлачват храносмилането, създават и среда за развитие на патогенни микроорганизми.
Ами, не. Нито е вярно, нито е коректно една теория със съмнителна научна стойност да се представя като аксиома.

Скоро правих спагети със сметана и пилешко месо, стана много бързо макса беше 20 мин.
Докато правх соса на единият котлон, на другия се варяха спагетите.
Голям минус обаче беше жегата която си сътворих в кухнята
В жегата правя сос от маслинова паста. Слагам в блендера зелени и черни маслини, чесън, копър, магданоз и зехтин, врътвам и изсипвам върху сварените спагети/макарони. После добавям чери домати на половинки, риба тон или сирене, пармезан, кашкавал, каквото душата иска.

# 707
  • Мнения: 10 174
A, добре, ще кажа на академика с международните награди, че изразените познания са със съмнителна научна стойност според бг-мамма. 😂

Май е време за администратор в тази тема. 😏

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 13:25 от soul81

# 708
  • Мнения: 6 887
Soul, академици не ни вълнуват в тази тема, давай го по-спокойно, по-здравословно е.
Идеята за пастата от маслини е страхотна. Донесоха ни два буркана, които нещо не ни вървят и ето как ще ги оползотворя най-сетне.
Днес ще опитам и запеканката от елда, ако много ви замирише-от мен е GrinJoy

# 709
  • Мнения: 10 174
E, нали и аз това казвам на няколко пъти, но все някой го яде да коментира. 🙂

Много успешна бърза рецепта за десерт от сушени плодове и смлени ядки, пропорциите ги промених, че прекалено сладко ми идваше.

# 710
  • Мнения: 28 131
Нещо много просто, но вкусно и полезно. Кисело мляко, лъжица мед и нарязани ябълки. По избор може да се поръси канела или орехи. Ефектът е по-хубав, ако всичко е домашно!
Да, леко и вкусно....ако ти се хапва нещо сладичко! Дали било полезно или не няма никакво значение, темата не е за здравословни храни...който счита, че ще чу е полезно спокойно може да си използва рецептата!

# 711
  • Мнения: X
Извинявам се за спама, но просто не се удържах.
Колкото поборници за "здравословен живот" познавам, всичките са доста изнервени, агресивни (в налагането на своята гледна точка относно здравословния живот), и като че прекарват повече време във вторачване кое е вредно и кое полезно (според тях и техните гуру-та), отколкото да се наслаждават на хубавия бял свят.

Чета от доста време тази хубава тема и съм почерпила не една и две чудесни идеи, за което благодаря! Simple Smile

Не помня дали е давана тук тази рецепта, но ние доста често си я правим вкъщи - и като предястие, и като основно:
Макаронена салата.
Съдържа варени макарони - най-добре от мидичките, нарязани шунка, грах (може и от консерва), печени чушки, бяло сирене, майонеза и лютеница, може да се добавят маслини и магданоз по желание.
ОК, калорична е. Но пък доста вкусна и става за десетина минути. Никой от нас не е надебелял.

През лятото често правя и един десерт:
Кисело мляко със захар (или мед, но хубав, не глюкозен) и желатин, плодове (задължително банан, но също - праскови, кайсии, ябълки, горски плодове), след като стегне за половин-един час в хладилника, отгоре се наръсват ядки и кокосови стърготини. Сместа се налива предварително в чаши, за предпочитане по-широчки.

# 712
  • Мнения: 10 174
Кофти звучи, добре, че не познавам аз такива хора.

Благодаря за рецептата, довечера това ще хапваме, но във вариант с миди.

# 713
  • Мнения: 9 468
за пастата - варя я до някаква степен, после изливам по-голямата част от водата и добавям буркан пасирани домати да я покрие и доварявам в дом. сос. той се сгъстява и става супер. след това може кашкавал, сирене...кой каквото иска.

# 714
  • София
  • Мнения: 8 071
за пастата - варя я до някаква степен, после изливам по-голямата част от водата и добавям буркан пасирани домати да я покрие и доварявам в дом. сос. той се сгъстява и става супер. след това може кашкавал, сирене...кой каквото иска.

Това звучи супер, ще го пробвам. Аз имам домашни консерви домати, ти говориш за по-водни консерви, нали, не гъсти?

# 715
  • Мнения: 47 888
А аз правя за лятото тортата на сладка хапка, редове бисквитки, кисело мляко, банан и фини овесени ядки в кутия. Поне 2 реда, слагам в хладилника. На другия ден детето яде " торта" на корем. Считам я за здравословна торта и бърза закуска, макар че преседява Simple Smile. Забърква се за 3 минути Wink

# 716
  • Мнения: 9 468
за пастата - варя я до някаква степен, после изливам по-голямата част от водата и добавям буркан пасирани домати да я покрие и доварявам в дом. сос. той се сгъстява и става супер. след това може кашкавал, сирене...кой каквото иска.

Това звучи супер, ще го пробвам. Аз имам домашни консерви домати, ти говориш за по-водни консерви, нали, не гъсти?

да, по принцип затварям буркани с цели домати и около тях - пасирани. като ми трябва за паста пасирам целия буркан и добавям. с проба ще прецениш кога да и колко домати да добавиш. така си спестявам правенето на сос.

# 717
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 977
за пастата - варя я до някаква степен, после изливам по-голямата част от водата и добавям буркан пасирани домати да я покрие и доварявам в дом. сос. той се сгъстява и става супер. след това може кашкавал, сирене...кой каквото иска.
до каква степен приблизително? да рече на 2/3 от времето за варене или как?

# 718
  • Мнения: 28 131
за пастата - варя я до някаква степен, после изливам по-голямата част от водата и добавям буркан пасирани домати да я покрие и доварявам в дом. сос. той се сгъстява и става супер. след това може кашкавал, сирене...кой каквото иска.
до каква степен приблизително? да рече на 2/3 от времето за варене или как?
Може направо да се сварят макароните в доматения сос, ако е паста с дупки още по готино, сосчето влиза и в тях!

# 719
  • Мнения: 9 468
за пастата - варя я до някаква степен, после изливам по-голямата част от водата и добавям буркан пасирани домати да я покрие и доварявам в дом. сос. той се сгъстява и става супер. след това може кашкавал, сирене...кой каквото иска.
до каква степен приблизително? да рече на 2/3 от времето за варене или как?
Може направо да се сварят макароните в доматения сос, ако е паста с дупки още по готино, сосчето влиза и в тях!


според мен няма да стане добре изначално да се вари в дом. сос, защото пастата се вари в много течност. така рискуваме или пастата да не се свари добре, или сосът да остане воднист.
да, може би 2/3 варя, след това довършвам с дом. сос. да подчертая, че не обичаме ал денте паста.
с мидички или подобни става супер, защото се пълнят със сосче.

Общи условия

Активация на акаунт