Юлски бебета 2016 - тема 6

  • 62 197
  • 662
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 787
Разбира се, Мишолинка, винаги така трябва да сме положително настроени. Скоро ще започне да показва какво е научила.
Ели, благодаря и на теб бързо оправяне.

Дайте идеи за закуска. Какво приготвят?

# 601
  • Мнения: 580
За закуска Андреас обича едно и също- бебешки мюсли, с половин намачкан банан и заляти с кисело мляко с плод. Някой път искам да му дам от моята закуска, например препечено кроасанче с шунка и кашкавал, авокадо и бъркани яйца, но той хапне малко и се цупи всякаш не иска закуската му да е под суха форма. Рядко му правя кислело мляко с бисквити за закуска.

# 602
  • Мнения: 351
Здравейте,
Обикновено цялото семейство ядем на закуска мюсли с плодове и прясно мляко.
Елена, беше ме питала дали работя от вкъщи. Ходя си нормално на работа, само че на непълен работен ден. Малкият ходи на градина вече 2 месеца. В началото ревеше, но след седмица-две свикна и ходи с удоволствие. Тук организацията е такава, че съм ги записала в една група със сестра му. В тази група има дечица от 0 до 5 годишни. Мисля, че свикна бързо, заради присъствието на сестра му.
Има ли и други будещи се едногодишни през нощта? Моят се буди поне по 2-3 пъти и рано сутрин в работата едва си държа очите отворени. След няколко кафета се оправям, но не знам докога ще издържа така. Миналата нощ за първи път в живота си не се е будил. Направих разни промени в начинът му на спане и се надявам на пълна промяна.
Научил се е да си отваря сам хладилника. Веднъж намерих всички ябълки нахапани + една издълбана краставица.

# 603
  • България
  • Мнения: 987
За закуска хапва кус-кус (от спелта или обикновен), макарони от спелта, буквички, много рядко сирена попара. В почивните дни му правим палачинки, тутманик, баница, мъфини, т.е. яде от нашата закуска.
И моят син се събужда през нощта, през 2-3 часа. В момента го кърмя и продължава да спи. Обаче като приключим с кърменето, не знам какво ще правя. Замислих се, защото гърдите ми са разранени от зъбите му и доста ме боли.

# 604
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Тортичка , моята дъщеря докато я кърмех се събуждаше по 2,3 на вечер да цока. Когато ми се наложи да я отбия се изумих, че спря да се буди. И аз мислех, че ще е голям проблем.
Вече месец не се кърмим и само отвреме навреме се размърдва и пак си заспива.

# 605
  • Мнения: 60
Тъкмо мислих ,че само Александър се буди така и ми беше тъпо, а ето че не е само той Grinning Значи ще чакаме както е станало при Pippa,като ги отбием да поспиват,понеже е адски изтощително.
За закуска давам звездички на плазмом с масло и сирене, финни овесени ядки с плод, овесени бисквитки с кисело мляко. Днес , напр. само плодове(киви ,грозде,ябълка)понеже има проблем с
изхождането. Има група във фб, бебешко меню 12-36 месеца и там има интересни идейки.Давам и филийка с масло и домашна лютеница.Купила съм и просо,било страшно полезно от типа на киноата,а най-вече имало и разхлабващи свойства.

# 606
  • Мнения: 1 119
Нашата госпожица за сутрешна закуска обича каша от овесени ядки, попара, кус-кус, качамак. Почивните дни също яде от нашата закуска - палачинки, баница, принцеси с яйце и сирене. В яслата обаче май основно сутрин имат някакъв тип филийка и не знам доколко я изяжда.
Иначе тя също се буди средно 1 път нощем, но бързо заспива.
Сега сме болни вкъщи и спи мноооого лошо, но това не го броя.
Тя също много бързо свикна в яслата, пу пу пу. Честно казано сме горди с нея и спокойни, разбира се, защото това си ми беше мисъл и не ми искаше да страда с дълга адаптация.

# 607
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Здравейте мами,виждам че някои мами си пускат дечицата вече на ясла,тя не е ли  след 2 годишна възраст или аз не знам правилно,та за това реших да ви попитам имам дъщеря на 21 ще направи 1г. и 4 месеца.
Записвам се и аз в темата тъй като и Лара е Юли месец родена Simple Smile

# 608
  • Мнения: 580
Здравей, аз съм в чужбина, но знам, че може от по- малки. Чувала съм, че като критерий е важно да могат да вървят. Другите ще знаят по- точно.

# 609
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Здравей, аз съм в чужбина, но знам, че може от по- малки. Чувала съм, че като критерий е важно да могат да вървят. Другите ще знаят по- точно.

Много ти благодаря!Да,мисля да поразпитам тук-там.Пък ще видим.


Има ли мами от Благоевград?  Simple Smile

# 610
  • Мнения: 580
Тук незнам дали имаме, но в групата “родени юли 2016” във фейсбук сме много повече, може би там ще намериш мами да излизате, всички са добронамерени. Тук за съжаление вече много малко активни останаха.

# 611
  • Мнения: 510
Здравейте, бих искала и аз да се включа в тази група, какво е наименованието и

# 612
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Здравейте, бих искала и аз да се включа в тази група, какво е наименованието и

“родени юли 2016”

# 613
  • Мнения: 542
Здравейте момичета. Как сте? Групичката ни замря нещо. Моята принцеса става все по-палава и ината. Тръшка се за всяко нещо, което не е по нейната. Зъбите  я тормозят, сега сме с 12, последния не е избил напълно, остават още 8 😁. Кърмим се, яде от нашата храна. Мислех да я отбивам до края на годината, но май ще е след Нова година, най-късно напролет. Тя си е пристрастено кърмаче, направо незнам как ще стане. Времето захладня и вече не става за дълги разходки и вкъщи става лудница. Вчера украсихме елхата и се надяваме да оцелее 😀 Вие украсихте ли?
Ами това е за сега от нас, малко да раздвижим темичката.

# 614
  • Мнения: 580
Здрасти Деси! Още не съм се наканила да украся, можеби в събота или неделя. И при нас е голям студ и в къщи се полудява. Не им е приятно да седят по цял ден в къщи, но зимата е така.

Общи условия

Активация на акаунт