Юлски бебета 2016 - тема 6

  • 62 130
  • 662
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 515
Здравейте мами,виждам че някои мами си пускат дечицата вече на ясла,тя не е ли  след 2 годишна възраст или аз не знам правилно,та за това реших да ви попитам имам дъщеря на 21 ще направи 1г. и 4 месеца.
Записвам се и аз в темата тъй като и Лара е Юли месец родена Simple Smile

Яслените групи официално започват от 10-месечни .

 

# 616
  • Мнения: 515
Здравейте.
Наистина и аз рядко намирам време да влизам тук.
При нас на дневен ред сега е , че ми се иска да го отказвам от вечерното мляко ( засега стратегията ми е да намалявам постепенно количеството и към момента му давам само 60мл, просто защото има навика да смукне малко АМ и тогава да си легне ) . Иска ми се скоро и да махаме памперса, ама това ще е много мнгоо трудна задачка и знам че ще имаме 1-2 седмици на на неспирно преобличане. По принцип знам че масово хората гледат да го правят лятото, уж като е по-топло, но от друга страна е важно според мен и да не се изпусне момента, защото в момента много силно си изграждат навици , от които после много трудно се отказват.
Та тази зима до пролетта това ще са ми главните задачки и живот и здраве ми се иска към Март-Април и нашият юнак да тръгне на ясла.
Иначе нищо още не казва смислено, само си бръщолеви на неговия си език, казва само мама, тати, баба, там ( като питаш нещо къде ...хахха)
Всеки ден гледаме да излизаме , въпреки идването на зимата.
Вече успяхме да си направим 2 пъти снежен човек.
Все гледаме да измисляме разнообразни занимания и у дома, то са пързалки, басейни, камиони, палатки...
Всичко попива малкото мозъче. Уча го и на много неща , освен лудеенето и тичането и катеренето...хахахах . Вече знае фигурите, животни всякакви... сега ще се учим на цветовете..
Украсили сме супер коледно и се радвам, че той разбра , че не трябва да се пипа елхата  и не я закача.
От няколко дни проявява голямо желание да се храни сам с манджите и е голямо мазало. Иначе си хапва всякакви други неща сам ( плодове, бисквитки и т.н. ) .
Със зъбите изоставаме , има засега 11 избили ( като 2 от тях тепърва са поникнали наскоро).
И покрай тези зъби ли покрай какво не знам...ама палеца е винаги в устата , особено като заспива. Биберон така и не се научи да смуче, обаче палеца...леле-мале... как ще го отучвам и от този палец, просто не знам.    Приемам всякакви съвети и препоръки. Simple Smile
Предстоят ни доста пътешествия покрай празниците , за да видим всички баби и дядовци.
Чакам с нетърпение да приключи и това и да си починем, хаха Simple Smile

# 617
  • България
  • Мнения: 987
Моето момче още е с 8 зъба. Отгоре виждам от двете страни тъмни петна. Сигурно ще избие нещо там.
Цяла нощ търси гърдата - през два часа. Не знам какво да го правя вече.
За сега няма реакция от ваксината за морбили. Три седмици минаха. Следващата ваксина мисля на пролет да я слагаме, че да не се натоварва излишно.
Още не говори, освен мама, тати, баба. Може да си поиска вода и гърдата.
Deni111, в кой период точно се изграждат най-силно навиците? И ние сме доникъде с гърнето.
Това за сега при нас.

# 618
  • Мнения: 514
Здравейте, за зъбите направо не смея да кажа - малкият е с 4 за момента, първите му зъбки бяха горните два на 1 година. Кога ще порастат другите направо нямам идея

# 619
  • Мнения: 283

Все гледаме да измисляме разнообразни занимания и у дома, то са пързалки, басейни, камиони, палатки...
Всичко попива малкото мозъче. Уча го и на много неща , освен лудеенето и тичането и катеренето...хахахах . Вече знае фигурите, животни всякакви... сега ще се учим на цветовете..

Не е заяждане!!!
Като прочета нещо от този тип и ми идва да попитам: в първи клас записахте ли го вече? Животни -добре, но да се започва още от сега с цветове, триъгълници, квадрати и т.н. за мен е рано

# 620
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Здравейте!
Искам да се похваля,спряхме нощното хранене вече седмица Лара не се храни през ноща мислех,че ще е много трудна тази задача,но лесно го спряхме.Става разбира се,пиива малко вода и пак заспива  няма плачене и крещене хаха.
От 3 месеца я уча на гърне,но напредък нямаме аз я сложа на гърнето тя става взима го и започва да си играе с него,не знам кога   ще я науча на това гърне много трудна задача е това за мен..Някой мами ми казаха да се откажа и да я оставя да поотрасне още маллко да започне да говори и тя сама ще си е казвала,просто незнам какво да правя с това гърне като я сложа на него се правя на клоун само и само да пусне нещо,но уви тя сама си става от него  .Мами ако имате някои идеи много ще се радвам да споделите.
Иначе всичко разбира,вчера на майтап казах лара затвори мамо вратата и тя я затвори направо останах без думи. А забравих да спомена че като види гърнето и бяга хаха опитва се да тича,а мен ме е страх да не се пребие,хайде че аз се забравиих стана цял роман хххахаха

# 621
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Здравейте мами,виждам че някои мами си пускат дечицата вече на ясла,тя не е ли  след 2 годишна възраст или аз не знам правилно,та за това реших да ви попитам имам дъщеря на 21 ще направи 1г. и 4 месеца.
Записвам се и аз в темата тъй като и Лара е Юли месец родена Simple Smile

Яслените групи официално започват от 10-месечни .

 


Благодаря ти дени111

# 622
  • Мнения: 542
Малечко за гърнето аз въобще не правя опити в момента, и аз бих ти казала да изчакаш да поотрасне още малко. Аз така ще правя и като се постопли на пролет я оставям само по гащички без памперс и така. Пък и като са по големи разбират повече и става доста по-лесно ученето на гърне. Казвам го от опит(племенницата ми не искаше на гърне до 2годишн, след това за една седмица се научи).
Аз от два дена съм махнала дневните кърмения и ми останаха сутрин, вечер и през нощта. Надявам се отбиването да стане плавно и лесно и за двете ни. 😊

# 623
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Малечко за гърнето аз въобще не правя опити в момента, и аз бих ти казала да изчакаш да поотрасне още малко. Аз така ще правя и като се постопли на пролет я оставям само по гащички без памперс и така. Пък и като са по големи разбират повече и става доста по-лесно ученето на гърне. Казвам го от опит(племенницата ми не искаше на гърне до 2годишн, след това за една седмица се научи).
Аз от два дена съм махнала дневните кърмения и ми останаха сутрин, вечер и през нощта. Надявам се отбиването да стане плавно и лесно и за двете ни. 😊

Май и аз така ще направя,че така и двете се тормозим с това гърне.
Много се радвам на майки които си кърмят децата,исках и аз много да кърмя Лара,но ми спря кърмата когато беше на 2 месеца.Чувала съм от други мами,че много трудно било да отбиваш детето от гърдата.Дано при вас бъде лесно и плавно както каза ти.Както казах по-горе когато ми спря кърмата Лара плака около 2 седмици докато свикне на шише,като се сетя сега много се мразя,но живота е такъв някои мами имат,други нямат кърма.
Желая ти лесно отбиване мила Simple Smile

# 624
  • Мнения: 283
Малечко, съгласна съм с Деси за гърнето. И аз може би към 8-9 месец го сложих, свърши работата веднага. И после така известно време и изведнъж спря. Знае какво се прави там, но не иска и не го и насилвам. Напролет ще започна пак. Сега с катове дрехи е по-трудно.
За кърменето- още от началото не засука. Към 3-ти месец започна по малко и особено нощем си бозаеше.  Цедях се до 5-6-ти месец. И това ми е най-голямата мъка, че не можах да си го кърмя. И наскоро, след като му изникнаха горните зъбки, разбрах, че може би проблемът е бил в къса юздичка. И се ядосвам, че два пъти се консултирах за това кърмене и никой не му погледна юздичката.
За нощното хранене аз бях убедена, че ще имаме голям проблем със спирането. Защото само малко да закъснеех с млякото и огласяше блока. На последната консултация питах педито за нощното хранене дали наистина АМ разваля зъбите?(някъде го четох) и тя: А, вие трябва да го махате вече това ядене! Аз и казах, че е мисия невъзможна. Но реших да пробвам още същата вечер. Приготвих чайче. Като се събуди му го връчих и господинчото си го изпи и заспа. Аз бях слисана. И така продължи известно време, след което започна да се буди чак сутринта. Никога не съм вярвала, че ще стане така лесно.

# 625
  • България
  • Мнения: 987
Моето сладкишче киха и е с хрема - прозрачен, воднист секрет. Цяла нощ спа на пресекулки, плака. Слагам от капките с морска вода. Личната каза да взема Еуреспал, но прочетох, че е за деца над 2 години и не го взех.
Как се справяте с този проблем?

# 626
  • Мнения: 60
Здравейте момичета,
очаквах да няма раздвижване в нашата групичка.От скоро се присъединих във фб групата и открих,че там има голямо движение:ok_hand:
Тортичка, въпреки че пише за деца над две години,не мисля че е проблем.Алтернатива е физиологичения разтвор и инхалации с морска сол (ако е над тенджера)или отново физиологичен разтвор в инхалатор.Съвсем бебешки капки са коларголовите,само да предупредя че цапат и капки с адреналин .Тези капки се приготвят в аптеките, би трябвало във всички бг аптеки.Скоро и бързо оправяне Hands Pray
По повод юздичката и Александър беше така и я цепнали,не беше болезнено но беше на два месеца.Също не можех да го кърмя.
За гърнето никакъв успех,явно си е до дете.Приятелка има момиченце октомврийче и за три дена я е научила да търси гърнето и да си върши работата там.Е още са с памперс но видим напредък за разлика от нас.
По повод нощното кърмене и аз се чудя как ще го махна.През деня не кърмя вече повече от две седмици,но нощиитее...Искам да ви питам какви чайчета давате и от какъв тип шише?Той ползва със сламка и се чудя за ноща да търся с биберон ли.Никога не е ползвал биберон.
Олях се дано не ви дотегнало,хубава вечер!

# 627
  • Мнения: 283
В момента давам някакъв плодов на пакетче. Иначе му варях лайка и липа, но ми свършиха набраните. Имаме 3 вида шишета- с биба, с твърд накрайник на Авент и със сламка. За нощно време задължително си е с бибата, а през деня се мотаят и трите шишета, като това със сламката ни е общо взето за чесане на венците- постоянно го надига да пие и вика "Няма"

# 628
  • Мнения: 542
Ние сме с шише с твърд накрайник, имаме и с мек накрайник и с биберон. През нощта още суче, но като ги махна нощните смятам да предлагам с биберон.
Чай съм давала  само от Лайка.

# 629
  • Мнения: 700
Здравейте майчета Simple Smile Не съм ви забравила! Семейни проблеми, ангажименти и т. н. Започвам отново да следя темата. Липсват ми тези обсъждания. Надявам се всички малки душички, мамчета и близки да са добре.
Поздравявам ви по случай Коледните и Новогодишни празници! Бъдете живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт