Юлски бебета 2016 - тема 6

  • 62 284
  • 662
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 510
Здравейте, аз ползвам слънцезащитен за Бебка ларош. Много съм доволна. Лесно се размазва. Момичета, колко тежат бебчетата ви вече?

# 91
  • Мнения: 510
На мен първите 5 месеца бяха по-лесни от сега. Тогава беше само неспането,  а сега се прибавя, че неиска съвсем да яде нищо (купено,  готвено, каши, попари, плодове). Другата седмица става на 9 и все още си се буди поне 2 пъти вечер и то сега е с рев, въртене и докато я при спя отнема още около 40 мин и вече съм като робот. 
Охххх и аз бях така. В началото се похвалвах от време на време как дъщеря ми спи непробудно. А сега.... има вече 8 зъба. Последните месеци от януари насам са кошмарни, събужда се вечер на всеки 45 минути, като последните три вечери спи по 2-3 часа и се буди с плач. Към момента всичките 8 зъба избиха и като че ли сега това не е проблема. Не зная какво се случва Sad по колко храна изяждат децата ви на ден като грамове. Имам чувството, че Бебка е гладна. Аз нямам нощно хранене. Дали е от това?

# 92
  • Мнения: 784
Здравейте, аз ползвам слънцезащитен за Бебка ларош. Много съм доволна. Лесно се размазва. Момичета, колко тежат бебчетата ви вече?
От консултацията на 28.03, малката е 9800 /74

# 93
  • Мнения: 510
А на колко е малката месеци? bouquet

# 94
  • Мнения: 515
Няма лесен период!
Онзи ден срещаме едни познати (детенцето им е вече на 5-6 години), та обесняваме им че малкия вече се изправя като се хване за нещо и иска да стои все прав, ама още много нестабилен...И мъжът казва - ооу, да, като си спомня този период ми беше най ужасния , някъде от около 9 месеца до към 1,5г, докато се мъчат да прохождат и само падат и трябва да си с него всяка секунда...
Та смяхме се, май наистина предстои един от най-трудните периоди, наред със зъби и всичко друго.
После идва момента на самостоятелността - иска всичко да прави сам, после не иска да ходи на градина, не иска да се прибира вкъщи, не иска да си ляга, иска да гледа ТВ по хиляди часове... хахах... После гадното училище, навици, дисциплина, учене, домашни...После глупав пубертет... хахаха...
Абе като цяло първите 18 години май са най-трудни Wink

# 95
  • Мнения: 43
Deni111 направо ме отчаи от живота хаха Simple Smile
Снощи бебчо не стига, че се събужда на всеки час, ами и в 5 ч. реши че е готов и можем да започваме новия ден, а аз едвам гледах #Crazy
На консултацията на 15.03 (точно 8 мес) - 7560 гр, 72 см - фин младеж Simple Smile А иначе си хапва добре - 2 пъти на ден зърнени кашички с плодове по 200гр всяко ядене + обедното е зеленчуково/месно около 150 гр. Кърмя го час преди тези хранения, т.е. 4 пъти дневно кърмя + 2 нощно.
Доста е енергичен, затова сигурно не е пухкавелко. Свекървата редовно се оплаква, че нямала какво да щипе и все пита дали било нормално така да се развива....В началото така ме притесняваше понеже нали ми е първо дете и нямам опит, но сега изобщо не обръщам внимание - радвам се, че е толкова жизнен Simple Smile

# 96
  • Мнения: 514
cvet7, и нашият младеж върви фин. На 7 мес. го измериха 7300 и 69 см., сега ще видим колко е станал. Всичко си изяжда, но е голямо шило и е много енергичен. В началото свеки подмяташе, че не го храня достатъчно и затова бил слабичък, да съм слагало масло и сол в пюретата да му станели по-вкусни /нищо, че му давам готови, в които вече има рапично олио/ и т.н. Та така... Laughing

п.п. Давате ли сурови плодове на бебетата и как /настъргани, в мрежичка/?

# 97
  • Мнения: 615
Давам пасирани сурови банан и ябълка. В следващите дни ще дам круша.

# 98
  • Мнения: 944
И нашия е по-лекичък от връстниците си  Mr. Green на 8 месеца го претеглиха 8200 и 69см. На ръст хич не е порастнал  baby_neutral и малко е качил този месец, но то се очакваше. Беше болен горе долу през целия месец, чак накрая взе да се храни нормално. Ще видим на другата консултация как ще е Simple Smile

# 99
  • Мнения: 195
На 9м сме 8,200 и 72см, за еденето сутрин и вечер млякото ни е 180вода с 6лъжици АМ, а останалите три хранения са 190гр, кашата май е малко повече, ама на око я правя, попарата и тя там някъде
Много съм учудена от кухнята, втори месец вече сме на държавна кухня, от където взимах и на каката преди 6г. Стана така, че ползвам и същите буркани  Mr. Green еми сега са наполовина пълни в сравнение с преди. Като пресипвам в бебешки, се оказва че са към 170мл, което ми се вижда много малко, вярно че е левче на ден, но все пак.Може би идеята им вече е, че това е за едно хранене три неща, а не за три хранения както всички майки правим Rolling Eyes
Започнах днес уж пролетно почистване - сама с бебе ooooh!  - от прозорците измих 1 и то само отвън  Mr. Green ,сложих го на столчето за хранене да ме гледа как присаждам китки, докопал една брушура и ... за секунда трябваше да се измия от пръстта, за да му бъркам в устата да вадя вестник  #Crazy дано до Великден свърша нещо

# 100
  • Мнения: 784
А на колко е малката месеци? bouquet
Утре става на 9 месеца 🤗
А бих казала, че може и до голяма степен да е по пухкава т.к не е и много подвижна. Определено е спокойна от към движения, все едно я мързи. Тя и в корема беше така, застана седалище от началото на бременността и до края не се помести дори. Имаше дни в които само по хълцането усещах, че има активност.

# 101
  • Мнения: 1 139
На консултацията на 8 м беше 9100 70 см,последните 3 месецо не е качвал само 100 гр,но пък първите месеци качваше по мн и затова не се притеснявам.
Днес дадах сиренце и масло.
След ръж,нещо друго предлагали ли сте или направо пшеница?Някой дава ли кисел или грис?Имам чуството че предлагам едно и също и не добавям нови неща  newsm78

# 102
  • Мнения: 944
И аз все така си мисля  Mr. Green но честно казано идеите ми се изчерпаха. Не знам вече какво да му давам. Кисел правя и давам често, грис не съм правила, но съм купувала на пюре и така съм давала. Не знам даже дали замества хранене затова не го и давам често.

# 103
  • Мнения: 615
Мешлето, след ръж под формата на ръжени ядки, започнах да давам ечемичени ядки.
Вчера дадох рибено пюре на семпер и го хареса. Радвам се, защото с рибеното на гербер беше пълен провал.
Мелисандра, как приготвяш грис?

# 104
  • Мнения: 944
Не съм правила, купувала съм готов на пюре  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт