Каква бира предпочитате?

  • 36 139
  • 279
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 478
Isa, съчувствам ти, не е приятно сигурен съм, след като сме свикнали на по-качествено пиво. Одеве си говорих с един приятел и той по същия начин - българска бира вече не. Боли го главата като пийне 2. Опитал бил Бернард вика - 'Абе пробвах еди си кво", хаха, отговорих: "Любима бира ми е". Обаче я няма масово, не се купува със сигурност. Българинът не е като нас ценителите да пийваме по 1,2 за здраве, финес и удоволствие, а предпочита да купи пластмасовите пикни(без извинение) и да се налее с 2 литра "старо пиво само за приятели". Наздраве и на теб, Isa beer.

# 46
  • Мнения: 6 323
Що бе, какво й е на Каменицата

# 47
  • Мнения: 2 784
Бира в пластмаса, не! #2gunfire

# 48
  • Мнения: 6 859
Особено пък 2 литра.  Mr. Green ooooh!

# 49
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 441
Що бе, какво й е на Каменицата
Хем блудкава, хем с лъх на спирт, без аромат на бира, без горчивина, със ситна пяна като от свински сапун...ужас, бляк!

Но понеже темата е за бирите, които харесваме, мога да допълня списъка на приятните с една, намираща се в по-големите супермаркети - Пуланер. Доста пивка се оказа, пробвах я  в една чужбина и после домъкнах в куфара от нея в пет-литрово кегче, редом с останалите в стъкло. Laughing Колко треперя над тежкият си куфар на връщане от зад-граница Simple Smile Дори до Турция като ходих и напълних куфара с бира на връщане  #Crazy , чак се наложи да оставя шишенце с вода, налята от свято място, за да мога да затворя куфара, седнала върху него... ooooh! Whistling
Също, ако ви попадне Крушовице, не се двоумете да опитате Wink

# 50
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427

Ами това е положението за съжаление,2 литра за 2 лева в голяма бутилка,българина това пие масово Confused

# 51
  • Мнения: 6 323
Според мен чисти теории на конспирациите и градски легенди е да се твърди, че бирата в пластмасова бутилка от 2л е различна от същата марка бира в стъкло или кенче.

Примерно Каменицата си е Каменица, независимо дали е в стъкло или в 2л пластмаса. Същото важи и за Шуменското примерно, за Загорката и за която и да се сетите. Луксозните марки бири, които обсъждате, ги няма в пластмаси просто, но тези, които ги има в пластмаси и в стъкло, си е все една и съща вътре, независимо от опаковката.


Дори до Турция като ходих и напълних куфара с бира на връщане  #Crazy , чак се наложи да оставя шишенце с вода, налята от свято място, за да мога да затворя куфара, седнала върху него... ooooh! Whistling

Хеле пък в Турция всичката бира, която съм пил, е била отвратителна, с изключение донякъде на Ефеса, който си е същият Ефес, какъвто се продава и тук. И с нищо не е по-хубав от луксозните марки на Каменица, примерно Старопрамен и Стела или Бекс (българските такива се правят в Каменица АД.) В Чехия и Германия да - много по-хубава е бирата там, отколкото в България. Също и в Англия, по баровете, страхотен Ел - ама цените почваха от 3 паунда за 1/2 пинта. Но точно в Турция или пък Гърция да ми хвалите бирата...не знам.

Последна редакция: нд, 02 апр 2017, 14:34 от Татко Мецан

# 52
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 441
Дори и да е така, опаковката дава различен привкус. Стъклото е най-инертно и там ароматът на бирата е най-автентичен, пък бил той и като на пик**  Laughing

П.П. не изкривявайте думите ми...не съм хвалила бирата в Турция,че е изключителна, а споменах, че донесох на семейство и приятели да споделя вкуса. (В повечето случаи бих предпочела бирата пред вода, налята до предполагаемата пещера, в която е живяла Дева Мария, що се отнася до това кое да пренеса в куфара си)  Wink
И друго, имат достатъчно много бири, че да е възможно да сме имали различни попадения. Ефеса няма как да се различава от тукашния, защото се внася от там, логично е.

Последна редакция: нд, 02 апр 2017, 14:44 от isa_pisa

# 53
  • Мнения: 6 323
Е да, това е така, но това, което бутилират в пластмасата, е абсолютно същото, каквото бутилират в стъклото. Пък вече, че стъклото запазва по-добре и не разваля вкуса, си е така.

# 54
  • Мнения: 2 478
Дори да е еднаква в стъкло и пластмаса, самото съхранение и пастьоризиране води до негативни меко казано химични реакции, които в тялото стават бляк.
За съжаление купувам минерална вода в 11л или 0.5, но няма как да го избегна, освен като си на бар или хапване навън, обиконовено водите са им бутилки 0.33 и цакаш двойно и тройно.

# 55
  • Мнения: 6 323
А кенчетата и те ли са вредни?

# 56
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
А кенчетата и те ли са вредни?

Не,качествата на храните и напитките се запазват най-добре в консерви и не могат да се сравняват с пластмасата  Peace

# 57
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 441
А кенчетата и те ли са вредни?
не, но променят вкуса, според мен

# 58
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 441
Сладка почерпка... Падна ми се био-органик от серията, най-слабата - близо 6 %. В началото беше шок трапчива, но малко след „наполовина пълна” е прекрасна. Наздраве!

# 59
  • Мнения: 2 784
Ау, иса-писа, тази бира не съм пробвала. Сега и био бира, хохохох. Горчивичка ли е?

Общи условия

Активация на акаунт