Каква бира предпочитате?

  • 36 132
  • 279
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 478
Днес видях, че Кауфланд предлагат Ердингер и взех едно 0.33мл. Как не съм го виждал досега, странно. Не го изстудих достатъчно, но е същият, като наливния, който пих. Доволен съм, че намерих биричка, различна, като ми се допие, да знам какво да си взема. Радебергер пих преди 2 дни. Какво да кажа? Не я пия за първи път, не е лоша в никакъв случай, но сякаш прекалено "лека" ми идва, така да се изразя. От типа е на Стелата. Та фаворити от "масовките" по супер/хипермаркети си ми остават отлежалия Бернард, Ердингер и червената Килкени Simple Smile. Наздраве и с мярка! Wink.

# 181
  • Мнения: 1 178
У нас сме почитатели от светла, през кафява до тъмна бира и ейл Simple Smile
Харесваме Brewdog, brewdog punk ipa, bombardier, old speckled hen, doom bar и др.  Laughing не знам от тях дали се предлагат някои в БГ.
BrewDog и по-специално Punk IPA ми стана любима при едно посещение в Италия. След това я опитах във Виена. Общо  взето, където и да я срещна си взимам :
Последно в Турция опитах Zıkkımm IPA и е много по мой вкус. Чудна.

# 182
  • Мнения: 2 478
Да вдигнем темата, така сезонно  beer3.

Продължавам от време на време да се наслаждавам на чешкото пиво, явно за мен най-доброто или колкото субективно може да звучи. Последно време се наслаждавам умерено на Krusovice Imperial. Със същия или подобен хмел, като на Bernard Svetly и Bernard Svatecni Lezak, a именно Жатецки хмел, известен с качествата си в цял свят. Страхотни бири, плътни, вкусни, тъмно златист, кехлибарен цвят. Не е зле в седмицата да се пият по 3-4 бири, особено лятото, и за прочистване на бъбреците, и все пак си има и хранителни достойнства бирата Simple Smile.

Pilsner Urquell също не е лош, но не може да се сравнява с горните. Когато искам нещо леко, без много да го мисля, едно 0.33мл добре идва.

Дадох шанс на Erdinger и колкото сякаш наливното много да ми хареса, бутилката е много газирано, не знам защо така го правят. Не ми е по вкуса Wink.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 18:15 от FragranceFanatic

# 183
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Тоя Жадецки Хурс  с патето се смляха да го рекламират. 
Става ли за нещо....много ли е силен...

# 184
  • София
  • Мнения: 38 898
Моята нова любов това лято се казва Мадона!

# 185
  • Мнения: 2 478
Тоя Жадецки Хурс  с патето се смляха да го рекламират.  
Става ли за нещо....много ли е силен...


Опитах го наскоро, нищо особено. Побългарена бира, ако ме разбираш. Грам не е "силен". Лек и блудкав, като Стела Артоа и да кажем Радебергер, и Будвайзер, нищо, че последните две са си внос "original", но са една категория.
А Стелата допреди 5-10г. ми беше любима. Имаше една 0.33 внос със златен етикет, чудна беше. Вече я няма.

# 186
  • София
  • Мнения: 8 161
Тоя Жадецки Хурс  с патето се смляха да го рекламират. 
Става ли за нещо....много ли е силен...

Като всяка бира произведена в България, сам си прави изводите Simple Smile

# 187
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
E как българска?  
....нали Хечко избирал хмела с патето?  Карел подбирал съчикте...тинтири-минтири....там какво беше....
оригинален чешки вкус...изберете патето на Хечко Жадетчки Хус....

# 188
  • София
  • Мнения: 8 161
Че и някаква руса девойка има за красота, и тя хмел събира Simple Smile Е да де, и се произвежда в България. Всеки път като гледам рекламата и ме е яд направо, защото хората си мислят, че е чешка. И един път в Метро един възрастен човек обикаляше и питаше служителите къде е наредена тази бира, че му се пиело чешка бира.

# 189
  • Мнения: 3 732
Не е кой знае какво бирата с гъската. Май Каменица я произвежда по чешка технология.

# 190
  • Мнения: 29
Даже бих казал, че е зле гъсока..

# 191
  • Мнения: 5 429
Не се произвежда от Каменница.
Хмелът, който ползват е чешки.

# 192
  • Мнения: 2 478
Дори да приемем, че е чешки, имаме и други съставки, като ечемичния малц, маята и водата, които не са чешки Wink . И кой знае и при пастьоризацията какво бухат и други "скрити" съставки.

# 193
  • Мнения: 29
Малцът, водата и маята..не са такава драма. Въпросът е, какво се слага, че да ферментира бързо и да стане бързо...по-бързо отколкото е необходимо.

# 194
  • Мнения: 3 732
А от масовите двулитрови какво ще препоръчате? Такива купувам защото сме двама пиячите.
Дебна Пиринско, Каменица и Загорка на промоция. Предпочитам първата.

В моята класация най - хубаво е зеленото стъкло, после кен, накрая пластмасата. Не съм си надмогнала на масрафа обаче.

Общи условия

Активация на акаунт