Каква бира предпочитате?

  • 36 132
  • 279
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 983
А какво мислите за т.нар. Крафт бири в Лидл? Аз харесвам черния кен, мъжът ми харесва червения кен.
Не е нещо велико, но става.
Алкохолът обаче е доста.

И трите ги взех наведнъж за тест/това лято/ и ми харесаха всичките, но специално червената



за мен е уникален елексир! Любителите на по-плътните зимни бири задължително да я тестват. Поне за мен е върховна и най-любима!

# 211
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Само на мен ли ми идват твърде силни т.нар тъмни бири за зимата?

Важно да уточня не пия   спиртен алкохол  и дори вино от 10 години!  

  Само и единствено бира!   И като застудее малко пия тъмна бира....ама от три големи  по 0.500 мл.  почва да ме треска главата  - сякаш съм пил 250 гр. водка-уиски-ракия.....не знам при мен само ли е....защо не пия нищо друго освен бира....

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 14 769
Ариана Радлер тъмен лимон 0% силна ли ти идва?
Тя ми е една от любимите напоследък. Wink

ММ пък подхвана домашно биропроизводство.

# 213
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Не пия компоти с етикет бира.

Като ще е бира да е бира -   Стела Арта - Туборг - Ефес  пилсен Медитаринео кен -  и в краян случай Шуменско кен или стъкло ретро - т.нар. дупенце.

Ариана съм я отхвърлил и като цяло българските
- изключение Туборг - Шуменско....те са заедно.

От Шуменско обикновено жуля по 7-8 кена - като е топло...до септуември.   Нищо ми няма и от 10 кена по0.500.
  Вчера за първи път  купих  две бутилки стъкло 0.500 - Шуменско Тъмно....гръмна ми глава след два часа!


# 214
  • Мнения: 3 615
По интересното е от 7 8 кена,че няма ефект,каква ли е тази бира?
Аз харесвам крафт бирите на Ломско.

# 215
  • Мнения: 2 478
Печикамъков, приятелю, браво, че не пиеш. Hands Thumbsup

За съжаление Стелата отдавна не е, каквато беше. Имаше преди години внос 0.33 златист етикет и беше идеална. Нашата от Каменица с царевица чеп за зеле не става, с дъх на лекарство, като пих последният път.

Като спомена Шуменско. Беше хубаво допреди 5-7 години преди да спрат стария етикет, помниш ли Шуменско Premium, беше най-добрата българска бира.

Щом искаш хубаво тъмно пиво и да не те боли глава, препоръчвам Bernard Cerny Lezak.

Което ме подсети, утре след работа да си взема една от Кауфланд, като си пазарувам, да си я припомня, че не съм я пил отдавна. Wink

edit: Хахах, Сийке, чета, ама недочитам докрай, умрях от смях и аз. Joy
Мислих, че е ценител, като мен и пие по 1-2 макс и то не всеки ден.
Имах предвид, че не пие "твърд" алкохол, концентрати, ама 5-10 бири, ха-ха.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 19:11 от FragranceFanatic

# 216
  • Мнения: 25 818
Печикамъков, приятелю, браво, че не пиеш. Hands Thumbsup

Нали?  Laughing

От бюджетните крафт бири тазгодишното откритие на нашето семейство беше Загорка ИПА. Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 1 983
От бюджетните крафт бири тазгодишното откритие на нашето семейство беше Загорка ИПА. Simple Smile
За мен също е прекрасна и последните месеци от нея взимах. Наистина Загорка надминаха себе си с тази бира, поне за мен де.
Ще споделя мнение за една доста странна и любопитна бира на Britos - Опушена


Признавам, такъв вкус никога не бях срещал - наистина е бая опушна, няма шега, няма измама. Не мога да кажа, че ми е мега любима, но със сигурност е уникална като вкус и поне за мен - много интересна. За фенове търсещи нещо различно, нетипично - горещо я препоръчвам.

# 218
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
По интересното е от 7 8 кена,че няма ефект,каква ли е тази бира?

Туборг например - чиста горчива водица...убеден съм че е няма и 2 % чисто....нищо че пише 4.4 %.
Ужасно лека бира е от горчивите -
- смятам че Туборг е на еднакво ниво "алкохолност" с компот-"бирите".  
Абсолютна чорба е - и жена може да изпие 7-8 кен-а Туборг без никакъв ефект.


Стела Артоа стъкло  си е вълшебна бира. 
И Шуменско в кен или стъкло е много добра.

# 219
  • София
  • Мнения: 248
Леко "суха" японка, приятен вкус на достъпна цена.

# 220
  • Мнения: 1 896
От бюджетните бири Еделмайстера е супер:
https://www.casafiesta.com.br/produto/cerveja-de-trigo-polonesa- … clara-660ml-84230

Само, че в кен я има в Кам маркет.
Вайса е много хубав, но и стандартната светла също си заслужава.

# 221
  • София
  • Мнения: 11 502
Ариана Радлер тъмен лимон 0% силна ли ти идва?
Тя ми е една от любимите напоследък. Wink

ММ пък подхвана домашно биропроизводство.
Привет, споделете за домашното биропроизводство, ако не е технологична тайна;))

Иначе - какъвто и да е Радлер (или крадец на п.....праскови) или подобен боклук, бил той с 0%, 2% или нещо от тоя род, мисля, че няма място в темата Simple Smile Ама като казвам н я м а, значи да се изхвърли през "балкона" на темата и да не се връща тук повече Grinning

# 222
  • Мнения: 2 478
Мда, подкрепям Ronald.

За мен бирата съдържа 3-5 състакви - вода, ечемичен малц, хмел, мая.

"Причиних" си 1-2 пъти прехвалената Corona. Повече не повтарям, няма такъв бълвоч, пълен с химикали.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 14 769
Привет, споделете за домашното биропроизводство, ако не е технологична тайна;))
Не е тайна, ама не му разбирам. Купува някакви малцове и смесва разни неща в едно бидонче 20 литра и в бутилки, вкл. беше направил някакъв опит за ръжена бира и за бира с кафява захар. Има и някакъв форум, български, по темата бироправене.

# 224
  • Мнения: 29
Ronald, нали ти бях писал на лично, виж форумчето Simple Smile Ако нещо се запалиш и имаш въпроси ми драсни.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт