Каква бира предпочитате?

  • 36 125
  • 279
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 478
Това ми прилича на Weiss Beer, пшенично пиво. Наподобява ми много Erdinger на визия.

# 226
  • Мнения: 29
Ако имаш предвид моята, да пшенична е, но няма нищо друго общо с вайс, понеже не го харесвам. Вкусът на вайса се дължи почти изцяло на маята Simple Smile

# 227
  • София
  • Мнения: 248
Последно време доста съм се зарибил по трапистките трипели -- определено предложението на Chimay влиза в класацията ми на топ бири. Страхотен вкус.

# 228
  • Мнения: 29
Пробвай и St.Bernardus, Westmalle, La Trappe и Rochefort в такъв случай.

# 229
  • София
  • Мнения: 9 959
Коя бира става за пиене и над 10 градуса? В хладните месеци рядко посягам към хладилни питиета.

# 230
  • София
  • Мнения: 248
Chop Suey!,  от доста време насам Abt. 12 на Bernardus е абсолютната ми любима бира! Приятно изненадам бях и от ENGELSZELL GREGORIUS, която също е трапистка и представлява много приятен квадрупел.

# 231
  • Мнения: 2 478
Коя бира става за пиене и над 10 градуса? В хладните месеци рядко посягам към хладилни питиета.
Сега съм на половин чашка винце Wine Glass вечерно време, не пия бири, но ще ти предложа три.
Държа на качество, не на количество.
Не знам дали ти влизат в бюджета, не знам по колко пиеш, но ето:

Kilkenny Irish Red

Bernard Cerny Lezak

Bernard Jantarovy Lezak

Beers

P.S. Пристрастен съм, за мен Bernard е най-добрата бира.
Лично харесвам най-много Svatecni Lezak.

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 14:07 от FragranceFanatic

# 232
  • София
  • Мнения: 248
Коя бира става за пиене и над 10 градуса? В хладните месеци рядко посягам към хладилни питиета.

Веднага се сещам за бирите от стиловете Stout и Porter. Едно прекрасно предложение е Sweet Stout of Mine на Metalhead Brewery. Пробвай да си намериш BA (barrel aged) варианта, който е отлежал в дъбови бъчви от Jack Danies.

Има голямо количество лактоза, крем брюле и страхотна ванилия, които подчертават препечения вкус. Можеш да се насладиш на един доста комплексен вкус, обогатен с аромати, а и цената му е прилична като за отлежало.

# 233
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Коя бира става за пиене и над 10 градуса? В хладните месеци рядко посягам към хладилни питиета.

Като пияч само и единствено на бира без никакъв спиртен алкохол....тоест пия и цяла зима само бира....
в стоплено състояние всички са гадни...но най се търпят нискоградусните Ариана - стандартната и Шуменско и Туборг....тези над 5%  в топло състояние горчат ужасяващо много! 

От тъмните   т.нар зимни бири мен пък ме боли глава ако пия над 1 литър тъмна бира....особено от 1 литър Столично тъмно  ми гърми главата сякаш съм пил не бира - а твърд алкохол.

# 234
  • Мнения: 4 358
Тази тема се е активирала😊Последно съм на bock бири,каквито взема.Но си предпочитам виното,остарявам май🙂🌻

# 235
  • Мнения: 29
Топли могат да се пият най-вече силните бири - имперски стаутове, белгийски силни ейлове, бок и т.н., но това не са бири за наливане

# 236
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Дам - от белгийските Стела Артоа по принуда лятото съм пил топла и само тя Стелата е ставала за пиене топла....
но като цяло си е брутален мазохизъм топла бира - в 99 % е пикоч....
то си е закон много добре изстудена да е бирата.

# 237
  • София
  • Мнения: 248
Единственият трапистки бок е този на La Trappe и силно го препоръчвам!

# 238
  • Мнения: 101
Ние купуваме от повече от година наливна бира на Гларус. Имат няколко различни вида и мъжа ми ги харесва всичките. Много по-хубава е от повечето бутилирани.

# 239
  • София
  • Мнения: 11 502
Ние купуваме от повече от година наливна бира на Гларус. Имат няколко различни вида и мъжа ми ги харесва всичките. Много по-хубава е от повечето бутилирани.
Много хубава тема! Бихте ли  ми казали откъде взимате  наливна гларус, ако е в Сф?

Общи условия

Активация на акаунт