Любители на Котки - Тема 113

  • 40 467
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 406
Нашата маца пътува като човече. Съвсем спокойна в колата, изляга се на кората на багажника или на задната седалка. И често даже си поспива при пътуване  Mr. Green Ако спрем за почивка, или зареждане на бензиностанция наблюдава любопитно през прозореца. Но тя е била отгледана в автомобил. По големия ни проблем при пътуване е кучето, което задължително иска да е настанено на шофьорското място  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 641
Нашата Ая също пътува свободно в колата. И тя се изляга на кората на багажника и оттам следи заедно с дъщеря ми движещите се зад нас коли. А от колите им се радват и им махат с ръка.
Козирогче, бързо възстановяване на Бубата.  Hug

# 62
  • Мнения: 4 275
Да ви кажа къде заварих котанчо преди малко: на мивката в банята - ближеше и гризеше четките за зъби  ooooh! И понеже сега затворих вратата - се почна едно мяукане отпред да го пусна пак вътре  Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 24
Имам проблем с моето животинче. Пишка навсякъде. Мия след него, използвам всякакви препарати, но нещата не се подобряват. Имал ли е някой подобен проблем и как се е справил с него?

# 64
  • Мнения: 774
Таня- Моят котарак на 2год винаги е живял сам, ако котка дойдеше в коридора и успееше да се измъкне, ставаше жестоко сбиване. Наложи се обаче да го оставя при приятели защото се преместих в друга държава. Те имат голям апартамент и с техния котарах, който е по-стар и едър, си разделиха териториите и си ги пазят. Иначе си играят си и се разбират. Даже се копират. Едвам повярвах, като го знам какъв дивак е моят.

Сега имам пак момченца, две братчета. Забелязах, че едното постоянно иска да излиза и ходи по другите стаи. Откакто вратат ми стои отворена, сбиванията намаляха. Така, че според мен е въпрос на територия при мъжките.

Новата котка трябва да се остави в клетката в стаята, за да се помиришат с другата и т.н. такива неща съм чела. Даже бяха дали период на една година за привикване.

Наско  Heart Eyes

Ето и моите рагамъфини, питахте ме за снимка в миналата тема.

Скрит текст:






 

# 65
  • Мнения: 701
Зора колко голямо и какъв пол е котето? По принцип пишкането извън тоалетната се дължи почти винаги на: 1. разгонване (ако не е кастрирано или е кастрирано скоро) или 2. на здравословен проблем (с бъбреци или уринарен тракт). Ако не е кастрирано те съветвам веднага да го заведеш на преглед.

# 66
  • Мнения: 1 709
Привет и благодаря за темата!
Танче, за пореден път си направила много уютно началото  bouquet

За котки и пътуване в кола - онзи ден гледах това видео и го споделям с вас Simple Smile




Козирогче, днес може повече да спи, утре вече ще си е предишното коте. Бързо възстановяване!

Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 10:53 от Impatiens

# 67
  • София
  • Мнения: 586
Здравейте котешки мами,
Прекрасни котетата сте показали, всичките са само за мачкане.  ooooh!Относно клетките и пътуванията - нашето момиче е пътувала 4- 5 пъти с нас, но не спокойна. Отваряме и клетката, излиза, но си стои на задната седалка при детето, не минава от пред. Няма никакъв страх от транспортната си клетка, дори дълго време спеше в нея (сега сме я прибрали).
За хигиенните навици и пишкането навсякъде - да не е малко котето и да е отделено рано от майката (преди да го е научила). Знам, че котенцата не е желателно да се отделят от майката, преди да са навършили 3, а в най-добрия случай 4 месеца (нашата не ни я дадоха, преди да стане на 4 месеца). Дано не е здравословен проблем, ако е голямо котенцето!  Praynig
Да докладвам за нашия напредък с човешката тоалетна
Скрит текст:
. Задържах дълго на втория ринг от обучителната система, с отвор от около 10 см в диаметър. Няма никакъв проблем с използването й. Понякога обаче, ни наказва с ходене по голяма нужда на канала. Случвало се 4 пъти за 2 месеца и не можем да установим защо го прави. Знае, че не трябва да ходи там, чувства се виновна, но го прави. Последния път и тримата не и обърнахме никакво внимание целия ден (за да разбере, че не одобряваме това, което е направила) и се надявам да си е взела поука. Като цяло се гордеем с напредъка и при всяко ползване за голямата нужда, ако сме вкъщи много я хвалим и даваме награди.
Дано скоро да се похвалим с успешно обучена котка.
Ето малко данък от нас.

# 68
  • Мнения: 24
Благодаря за отговора. Животинчето не е кастрирано и женско. Дано е това! Чакам да се затопли времето и ще го заведа. Вече кара трета годинка и тормозът и за него, и за нас е голям.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 092
Благодаря за отговора. Животинчето не е кастрирано и женско. Дано е това! Чакам да се затопли времето и ще го заведа. Вече кара трета годинка и тормозът и за него, и за нас е голям.

И нека лекарите я прегледат основно. А на първа страница на темата има как да се почисти котешко пишкано без остатъчна миризма. Поне да не ви мирише, докато се оправи проблема.

# 70
  • София
  • Мнения: 13 293
Благодаря за отговора. Животинчето не е кастрирано и женско. Дано е това! Чакам да се затопли времето и ще го заведа. Вече кара трета годинка и тормозът и за него, и за нас е голям.
А да сте сменяли вида тоалетна? Това също може да е причина. Не всички харесват силикона. Но най-вероятно става въпрос за здравословен проблем, който я мъчи и така ви казва, че ѝ има нещо. Възможно е да е нещо свързано с кастрацията (за 3 години вече може да има кисти), но може и да е нещо съвсем различно.

За котки и пътуване в кола - онзи ден гледах това видео и го споделям с вас Simple Smile

Това ще е идеално за дребно женско коте като нашето, но ако легне някой дангалак, ще падне заедно с лепките.  hahaha

Teriyaki, Cesari, прекрасни са!  Heart Eyes 

Ако знаете как си мечтая да използват човешка тоалетна! Но знам, че е напълно невъзможно. Sad Откакто станаха трима, много ми тежи процедурата с бентонита - в буквален и преносен смисъл.  hahaha hahaha hahaha 

Навремето разделихме Мацо и Мъро и все си мисля, че направихме грешка с това разделяне на територията, защото всяка случайна среща беше все по-ожесточена. Затова сега сме ги оставили да се разбират сами. Но не е хич розово положението. Sad Дано някога се спогодят! Малкият непрекъснато търси компанията им.  Все още не смеем да рискуваме с кастрация на Наско, но тигъра до няколко месеца ще го кастрираме, само още малко да порасне. Може пък Наско да спре да го възприема като конкуренция.  Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 6 219
Здравейте и от нас с Ангелина!

Последните два месеца бях почти постоянно в командировки и ни се разби малко режима на гушкане и гнявене. Напоследък обаче зачестявам задържането у дома и възвръщаме добрите навици да спим и да се гнявим сутрин около 8 и вечер около 6:30. Също ако се забавя със събуждането идва да проверява с нос и мустак в лицето жива ли съм... Бях се затъжила за тези неща, въпреки че сме заедно едва 6 месеца, а и тя ме беше позабравила сякаш или ми беше сърдита малко...

Малко такса от тази сутрин. Седи така и мърка докато я чешам леко по врата...  Blush


За пътуването - веднъж вече вадихме един котарак изпод седалката на колата, който си нямаше клетка, а трябваше да го извозваме, повече не рискуваме. В началото като беше много мъничка и се разболя я носих на ръце, ама тогава и транспортна чанта нямахме. После и взехме чанта и пътува задължително в нея. Мъжът ми го е страх да не се изплаши и да се завре под педал или друго... Мъничка е още, много игрива и така Simple Smile

# 72
  • Мнения: 14 407
Разкошни котки  Heart Eyes

Бела я носим в една мека чанта, но тя ходи само до мама и до ветеринаря, а живеем в малък град, та се понася. Клетка така и не и купих, защото не се налага да я ползваме.

Обаче е правила няколко курса София - Търново с влака, като я носех на ръце, а освен нея носех и раница с багаж и дамска чанта. Идея нямам защо съм го правила това упражнение, а не съм си купила клетка и къде ми е бил акъла... Обаче тя си седеше най-културно - като тръгне влака и се разлага в мен, хората умираха да и се радват. Екшън беше, обаче, като ми се припишка единия път - возенето е дълго, тоалетната мизерна, аз пия много вода и нося котка на ръце... Не ме питайте каква акробатика беше да позлвам тоалетната и да овардя котката  hahaha

# 73
  • София
  • Мнения: 13 293
Ох, Алечка! Представих си картинката в тоалетната!  hahaha hahaha hahaha

# 74
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 558
И аз, още се кискам. Joy

Котката не ще да си яде малцовата паста, не че иска и друго.
Идеи как да го накарам да я яде?

Общи условия

Активация на акаунт