Любители на Котки - Тема 113

  • 46 255
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 24 462
Недоносени били котетата, затова умрели.

Питах няколко познати, не искат да ги вземат.

Хората които помагат, не вярват и мислят, че искам да се отърва от котетата. Демек какво щяло да се случи на Топче, ако те са при нас и да им обяснявам, вярвам че няма смисъл. Разбирам  ги и аз бих си го помислила, утре отивам и взимам котетата, ще направя каквото мога, пък, ако оцелеят, оцелеят.

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 16:02 от Ивекс

# 601
  • Мнения: 9 990
Недоносени били котетата, затова умрели.

Питах няколко познати, не искат да ги вземат.

Хората които помагат, не вярват и мислят, че искам да се отърва от котетата. Демек какво щяло да се случи на Топче, ако те са при нас и да им обяснявам, вярвам че няма смисъл. Разбирам  ги и аз бих си го помислила, утре отивам и взимам котетата, ще направя каквото мога, пък, ако оцелеят, оцелеят.
Ама ту с котка мама ту на биба, обмисли го, или в мазата или на таванче някакво, ако ще на двора, мисля си ги остави с котката.

# 602
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 14 464
Ивекс, след като котката-дойка ги е приела, съм абсолютно убедена, че не бива да ги вземаш и разделяш от нея докато не се отбият. Това е жизнено важно и за тях, и за нея. Да няма съмнения, че се опитваш да зарежеш котетата там, зависи от теб самата. Ако непрекъснато показваш колебание и променяш решенията си е естествено хората да се съмняват. Покажи твърдост и дай увереност, че като спрат да цоцат ще ги вземеш от там.  Peace

# 603
  • Мнения: 5 501
Ивекс, нямате ли маза, таванска за да ги вземеш всички щом не искаш да ги оставяш там?
И аз съм на мнението на останалите - щом котката ги е приела не ги отделяй от нея. Един път са били отделени насила, втори път няма нужда ... Топло е навън, а и щом не са на открито всичко ще е наред. Ако трябва им занеси едно одеяло и един голям кашон с малък отвор отгоре за да влиза майката и нека тя си свърши работата.

# 604
  • Мнения: 24 462
Всичко е наред, котетата остават при майката, после ще пиша.

Не съм показвала колебание, просто ветеринарите отсякоха, така щях да рискувам Топче, а хич не ми се иска, да, вината е моя, че не съм питала по-рано, хем знаех, че той не трябва да има никакъв досег с животно, но си мислех, че като е в другата стая няма да има проблем, без това е горе-долу по-добре, ей го сега очите му са червени, трябва да го закарам утре и него, сигурна съм, че ще капя капки отново.
Разбрали сме се, ще осигуря всичко, което е необходимо, благодаря и на всички за помощта.

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 19:55 от Ивекс

# 605
  • Мнения: 4 275
Момичета, днес галих най-прекрасните, уникални създания - три бебчета на две седмици. Та, те са като мишленца. Разтопи ми се сърцето. Майката - уникално гальовна. На паркинга на един магазин са , на бариерата при човек от охрната. Той си е станал приятел с мацата и си правеха компания като ходих до магазина по задачки. Беше седнал на един стол, а тя се препичаше на слънце срещу него. Не бих пипала толкова малки бебета, но човекът каза, че са пипани вече от други хора. Има ли някаква опасност всъщност? Купува й прясно мляко и консерви. Днес е изпила около 200 мл мляко, а консервите бяха някаки СБА, маца ги яде с огромен апетит, ама... Качествено сигурно са много зле Sad Едното коте вече било обещано. Как искам да прибера цялото семейство  Confused Исках да повдигна въпроса за кастрация, но не посмях  Confused

# 606
  • София
  • Мнения: 4 714
Ивекс, прекрасно, прекрасно, че си намерила приемна майка на бебчовците. Hug Heart Eyes

Какво казва тоя и оня , хич да не те интересува. Вярват или не си е чисто чужда работа. Naughty
Сега какво, за това че си спасила 3 бебенца, хайде Топче да го "отнесе". Stop
Най-важното, мисли спокойно и рационално. Как ще пренасяте 4 котки до друг континент? Дори и на Топлчо нищо да му нямаше.
 bouquet

# 607
  • Мнения: 25 779
Момичета, днес галих най-прекрасните, уникални създания - три бебчета на две седмици. Та, те като мишленца. Разтопи ми се сърцето. Майката - уникално гальовна. На паркинга на един магазин са , на бариерата при човек от охрната. Той си е станал приятел с мацата и си правеха компания като ходих до магазина по задачки. Той беше седнал на един стол, а тя се препичаше на слънце срещу него. Не бих пипала толкова малки бебета, но човекът каза, че са пипани вече от други хора. Има ли някаква опасност всъщност? Той й купува мляко и консверви. Днес е изпила около 200 мл мляко. Консервите бяха някаки СБА, маца ги яде с огромен апетит, ама... Качествено сигурно са много зле Sad Едното коте вече било обещано. Как искам да прибера цялото семейство  Confused

По-добре мляко и консерви от СБА, отколкото глад, какъвто вероятно котчицата е изпитвала преди това. Има проблем с пипането, ако майката не приема чужда миризма по котенцата, защото може да не ги познава след това като нейни. При тази май не е така. За съжаление, толкова гальовни и доверчиви котки са в огромна опасност на улицата заради недобронамерените хора най-вече. По-добре е да са по-недоверчиви към хората.

# 608
  • София
  • Мнения: 4 714
Еха, Мишелин, направо завидях... Heart Eyes
Пиши ми ако искаш къде се намират, та и аз да отида погаля. Почивните дни съм си тук. Ще занеса и лакомства разбира се.

# 609
  • Мнения: 9 990
Момичета, днес галих най-прекрасните, уникални създания - три бебчета на две седмици. Та, те са като мишленца. Разтопи ми се сърцето. Майката - уникално гальовна. На паркинга на един магазин са , на бариерата при човек от охрната. Той си е станал приятел с мацата и си правеха компания като ходих до магазина по задачки. Беше седнал на един стол, а тя се препичаше на слънце срещу него. Не бих пипала толкова малки бебета, но човекът каза, че са пипани вече от други хора. Има ли някаква опасност всъщност? Купува й прясно мляко и консерви. Днес е изпила около 200 мл мляко, а консервите бяха някаки СБА, маца ги яде с огромен апетит, ама... Качествено сигурно са много зле Sad Едното коте вече било обещано. Как искам да прибера цялото семейство  Confused Исках да повдигна въпроса за кастрация, но не посмях  Confused
Не само кажи за кастрация но и настоявай и убеждавай. Ако са ти близо и ги наглеждаш, като пораснат малките дори и ти я кастрирай. Много са сладки малките, ама ....

# 610
  • Мнения: 24 462
Повечето хора изобщо не се замислят какво голямо добро ще  направят, ако кастрират котката, дори и тя да не е тяхна, а улична.

MayyaI, благодаря, така или иначе нямаше как да ги задържим, надявам се да им намерим дом, искахме едно да оставим за нас, но ветеринарите не позволяват, говорила съм с повече от един, щом мнението им е еднакво, като знаят как стоят нещата при котарака, аз друго не мога да направя.

Последна редакция: пт, 28 апр 2017, 09:59 от Ивекс

# 611
  • Мнения: 9 990
Кастрационния център щял да си работи нормално в Пловдив. Анимал Хоуп Пловдив повече няма да могат да изпращат животни в Германия чрез тях.

# 612
  • Мнения: 24 462
Да, така ми казаха и на мен.

# 613
  • Мнения: 789
Момичета, откакто Бени го няма, Биби е коренно различна. Освен, че ме преследва (явно мисли, че съм го взела и не го връщам, защото се е случвало да го взимам и да ходим някъде двамата), е станала много капризна на храна. Общо взето яде всичко, само ако и го подаваш в устата. Не знам какво да я правя...

# 614
  • varna
  • Мнения: 138
Здравейте,има ли тема с справяне на поведенчески проблем при котка?

Общи условия

Активация на акаунт