Добър рехабилитатор/кинезитерапевт

  • 17 776
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 142
Пиша тук, защото знам,че повечето недоносени дечица минават през тези специалисти. Моля за координати на специалисти за гр. София. Благодаря ви!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Рехабилитатор или кинезитерапевт няма да ви свърши работа. Първо трябва да се направи диагностика и чак след това, ако имате нужда се прави рехабилитация. Така че ви трябва лекар физиотерапевт.
http://www.cpcentresof-bg.com/?cid=71
Това е мястото. Може да отидете на платен преглед при доц. Чавдаров (има тел. в сайта) или на преглед при някой от лекарите в болницата. Те ще преценят дали детето има нужда от рехабилитация. Ако има, тя се провежда по здравна каса в болницата.

# 2
  • София
  • Мнения: 142
Рехабилитатор или кинезитерапевт няма да ви свърши работа. Първо трябва да се направи диагностика и чак след това, ако имате нужда се прави рехабилитация. Така че ви трябва лекар физиотерапевт.
http://www.cpcentresof-bg.com/?cid=71
Това е мястото. Може да отидете на платен преглед при доц. Чавдаров (има тел. в сайта) или на преглед при някой от лекарите в болницата. Те ще преценят дали детето има нужда от рехабилитация. Ако има, тя се провежда по здравна каса в болницата.
Благодаря ви за отговора.

# 3
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
В "Център за детско здраве" на ул. "Найден Геров" 2 също има добри специалисти. Но наистина първо трябва да го види невролог и физиотерапевт , за да преценят как да се действа с детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 142
В "Център за детско здраве" на ул. "Найден Геров" 2 също има добри специалисти. Но наистина първо трябва да го види невролог и физиотерапевт , за да преценят как да се действа с детето.
Истината е,че той е преглеждан от няколко невролога. И всички казват,че проблем няма. Но всъщност аз забелязвам някои асиметрия,които на преглед не се долавят, поради краткото време на прегледа.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Неврологът не винаги е специалист по ранно детско развитие. Зависи какъв точно опит има. Тук има тема за консултация с доц. Чавдаров - пишете му, най-малкото споделете какво ви притеснява.

# 6
  • София
  • Мнения: 142
Благодаря ви!

# 7
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
Неврологът не винаги е специалист по ранно детско развитие. Зависи какъв точно опит има. Тук има тема за консултация с доц. Чавдаров - пишете му, най-малкото споделете какво ви притеснява.

Моето дете е консултирано от Литвиненко, опит има достатъчно смятам. Авторката на темата не е споменала за ДЦП, а аз оставам с впечатление, че Чавдаров с това се занимава основно.
Както и да е, няма да си "мерим" лекарите, успех и нека всичко е наред с детето!

# 8
  • София
  • Мнения: 142
Неврологът не винаги е специалист по ранно детско развитие. Зависи какъв точно опит има. Тук има тема за консултация с доц. Чавдаров - пишете му, най-малкото споделете какво ви притеснява.

Моето дете е консултирано от Литвиненко, опит има достатъчно смятам. Авторката на темата не е споменала за ДЦП, а аз оставам с впечатление, че Чавдаров с това се занимава основно.
Както и да е, няма да си "мерим" лекарите, успех и нека всичко е наред с детето!
Точно при проф. Литвиненко сме били. Януари месец бяхме и при доц. Чавдаров. Никой не е изявил съмнение за ДЦП. Детето си има всички движения. На близо 6 месеца е. Но просто според мен е още леко спастичен. Чела съм добри отзиви за д-р Бенова в клиниката на доц. Чавдаров.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На 6 мес е рано да се говори за ДЦП. А Чавдаров е специалист не само по ДЦП, а и по ранно детско развитие, т.е. по двигателно развитие на бебета. Литвиненко е специалист предимно по епилепсия. Не казвам, че не може и той да свърши работа, само казвам кой с какво се занимава.

# 10
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
Д-р Димитрина Христова работи в Детско здраве и в Токуда, тя също е добър невролог.
За Алексиев, ортопед в Горна Баня също мога да дам положителни отзиви, мои близки са водили детето си при него, но по-голямо , след 1,6 годинки, за проблем с прохождането.

# 11
  • София
  • Мнения: 142
Благодаря много!

# 12
  • Мнения: 442
Неврологът не винаги е специалист по ранно детско развитие. Зависи какъв точно опит има. Тук има тема за консултация с доц. Чавдаров - пишете му, най-малкото споделете какво ви притеснява.

От личен опит Ви съветвам същото. Ходили сме на консултации при него, както и на рехабилитация в клиниката му ( за мен лично там са най- добрите специалисти в София )

# 13
  • София
  • Мнения: 142
Цитат на: savina_33 link=topic=9718 75.msg34766456#msg34766456 date=1490600157
Неврологът не винаги е специалист по ранно детско развитие. Зависи какъв точно опит има. Тук има тема за консултация с доц. Чавдаров - пишете му, най-малкото споделете какво ви притеснява.

От личен опит Ви съветвам същото. Ходили сме на консултации при него, както и на рехабилитация в клиниката му ( за мен лично там са най- добрите специалисти в София )
Относно клиниката на доц. Чавдаров искам да попитам там само по Войта ли работят? Кой назначава рехабилитацията? Ще съм благодарна на всякаква информация.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Относно клиниката на доц. Чавдаров искам да попитам там само по Войта ли работят? Кой назначава рехабилитацията? Ще съм благодарна на всякаква информация.
Не. Работят всичко. Процедурите се назначават от лекуващия лекар.

Общи условия

Активация на акаунт