Детето не иска да спи в яслата

  • 4 055
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами,  обръщам се към вас,проблемът е следния дъщеря ми ходи на ясла от 6 дни и заспа само 1вия ден. Попринцип в къщи също почти не спи на обяд. Става рано в 7 и ляга в 22 часа, много е жизнена, постоянно е в движение и на вън много тича. Лелите всеки ден се оплакват, че не спи, а и не лежи тихо и ще събуди др. деца и от утре искат да я взимам в 14 часа за което не съм съгласна,  тя плаче само сутрин за малко и се храни и играе с децата. Скоро започвам работа. Моля ако някой е преживял нещо такова да даде съвет. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 46 573
Когато детето ми тръгна на градина предупреди, че не спи на обяд и не желая да я карат да спи.
Не смятам, че е проблем, децата са различни и имат различна нужда от сън.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 511
Тя нека не спи, но пък като пречи на другите деца да спят, как да се процедира?

# 3
  • Мнения: 2 512
Щом детенцето не стои мирно и тихо това наистина е проблем. Няма как 20 и кусур деца да се съобразяват с едно.
Та в този ред на мисли можеш да си поговориш с детето и да му обясниш, че е много важно да пази тишина, щом не иска да спи.
Ако и тогава имат претенции в градината вече можеш да им кажеш това, което е написала и Не се сърди човече.
Успех и не се тревожи, от всяка ситуация има изход!  Hug

# 4
  • Мнения: X
Щом детенцето не стои мирно и тихо това наистина е проблем. Няма как 20 и кусур деца да се съобразяват с едно.
Та в този ред на мисли можеш да си поговориш с детето и да му обясниш, че е много важно да пази тишина, щом не иска да спи.
Ако и тогава имат претенции в градината вече можеш да им кажеш това, което е написала и Не се сърди човече.
Успех и не се тревожи, от всяка ситуация има изход!  Hug
Не мисля, че има шанс дете на яслена възраст да разбере и изпълни това. По-скоро, персоналът в яслата да извежда неспящите деца и да се занимава с тях, докато другите спят.

# 5
  • Мнения: 2 512
Щом детенцето не стои мирно и тихо това наистина е проблем. Няма как 20 и кусур деца да се съобразяват с едно.
Та в този ред на мисли можеш да си поговориш с детето и да му обясниш, че е много важно да пази тишина, щом не иска да спи.
Ако и тогава имат претенции в градината вече можеш да им кажеш това, което е написала и Не се сърди човече.
Успех и не се тревожи, от всяка ситуация има изход!  Hug
Не мисля, че има шанс дете на яслена възраст да разбере и изпълни това. По-скоро, персоналът в яслата да извежда неспящите деца и да се занимава с тях, докато другите спят.

И аз съм сигурна, че това с разговора няма да стане, но не исках да отчайвам майката. Grinning Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: X
 Joy Дай поне да ѝ предложим нещо реалистично на майката. Макар че всичко зависи доколко сговорчив е персоналът на яслата.

# 7
  • Мнения: 46 573
Тя нека не спи, но пък като пречи на другите деца да спят, как да се процедира?
В нормалните градини тези деца стоят в отделна стая. Но разбира се трябва да има желание от страна на персонала. На повечето места отказват, защото това време го имат за почивка. Цигарки, кафенца, нет.

# 8
  • Мнения: 149
Е добре де, те нали и госпожите са хора, и те рябва да почиват все пак.

# 9
  • Мнения: 46 573
Е добре де, те нали и госпожите са хора, и те рябва да почиват все пак.
Имат си време за почивка. Имам предвид почивка в работно време. То в регламентирано - 6 часа с децата и 2 часа за самоподготовка. Не може 2 часа от работното време да го ползват за подобни цели.

# 10
  • Мнения: 149
Съгласна съм с теб, лошото е че в повечето градини няма опция за изолиране на не спящо дете, оеще повече ясленче, което не знае да играе тихо примерно. Но не би трябвало да карат майката да си го взима в 2 ч.

# 11
  • Мнения: 69 088
Е добре де, те нали и госпожите са хора, и те рябва да почиват все пак.

Втората смяна застъпват в 13 ч. някъде. И веднага да имат нужда от почивка ли Laughing Та те още не са поработили Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 022
Аз бях такова дете в детската градина. Леличките по едното време вдигнаха ръце от мен и ме оставяха самичка в общата стая да подреждам там играчките, да си лепя някакви неща с пластилин и т.н. Като цяло в 95% от времето никой не е стоял с мен в стаята да ме наблюдава, и освен да се наям един път с пластилин (който после сам си излезе) проблеми не съм имала/правила.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
в повечето градини няма опция за изолиране на не спящо дете, оеще повече ясленче, което не знае да играе тихо примерно. Но не би трябвало да карат майката да си го взима в 2 ч.
А какво да направят?  newsm78 Яслата и градината са колективно заведение и  като такова пребиваващите в него трябва да се съобразяват с общите правила, в това число и с дневния режим. Който има някакви особени изисквания е свободен да си гледа детето в къщи. Не смятам, че 20 спящи деца трябва да бъдат будени заради едно неспящо.

# 14
  • Мнения: 25 744
Аз бях такова дете в детската градина. Леличките по едното време вдигнаха ръце от мен и ме оставяха самичка в общата стая да подреждам там играчките, да си лепя някакви неща с пластилин и т.н. Като цяло в 95% от времето никой не е стоял с мен в стаята да ме наблюдава, и освен да се наям един път с пластилин (който после сам си излезе) проблеми не съм имала/правила.

Само че тук става въпрос не за детска градина, а за ясла. А и детето явно е около или под 2-годишно.
Няма кой да го остави съвсем самичко, нито пък то е способно да се занимава само с тихи дейности. Абсурд е просто някой да го позволи, най-малкото пък майката.
Не знам колко човека покриват една ясленска група, но силно се съмнявам да има свободен човек без други задължения, който да може да стои и да пази неспящо дете в отделно помещение. При спящите деца също трябва да има човек непрекъснато. Плюс някой (лелята), който в това време да чисти и подрежда стаите, тоалетните и т.н.
За мен изходът е частна ясла или детегледачка вкъщи. В държавна ясла не виждам на практика как може да стане, освен ако не се съберат достатъчно много деца, които да бъдат отделени в специална група на неспящите.

Общи условия

Активация на акаунт