Детето не иска да спи в яслата

  • 4 068
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Е добре де, те нали и госпожите са хора, и те рябва да почиват все пак.
Разбира се. Понеже моите деца не са ходили нито на ясла, нито на градина, аз не зная всъщност дали времето за сън е регламентирано като време за почивка на персонала. А това е важно да се уточни.

# 16
  • Мнения: 46 636
Но не би трябвало да карат майката да си го взима в 2 ч.
Странното е, че я карат да го взима в 14 ч. В колко лягат в яслите? В градините това се случва в 12:30 ч.

# 17
  • Мнения: 4
В къщи съм пробвала всичко,  което ми е казано или съм прочела и тя не заспива.  В малък град живея няма частни градини и бавачки. Персонала е от 3ма души и са 18 деца. Явно не спящо и шумно дете не трябва да ходи на градина.  Имам нужда от работата. Наистина не знам какво да направя.

# 18
  • Мнения: 25 878
Странното е, че я карат да го взима в 14 ч. В колко лягат в яслите? В градините това се случва в 12:30 ч.

Вероятно тогава си тръгва първата смяна и вече няма кой да стои и да се занимава индивидуално с детето в друга стая.

# 19
  • Мнения: 46 636
Не гледат детето в друга стая, поне така разбрах.
Вариант 14 ч. е неудачен, защото вече е попречило на другите да спят.
Ако ще го взима поне да е в 12:30 ч. след обяда, така няма да се мъчи и детето.

В къщи съм пробвала всичко,  което ми е казано или съм прочела и тя не заспива.  В малък град живея няма частни градини и бавачки. Персонала е от 3ма души и са 18 деца. Явно не спящо и шумно дете не трябва да ходи на градина.  Имам нужда от работата. Наистина не знам какво да направя.
Не мисля, че могат да те задължат да го взимаш, но ако видиш, че му се отразява зле трябва да намериш начин.
На колко е детето?

# 20
  • София
  • Мнения: 11 539
А ако види, че се отразява зле на останалите деца (което в случая е по-логично), какво да предприеме?

# 21
  • Мнения: X
А ако види, че се отразява зле на останалите деца (което в случая е по-логично), какво да предприеме?
Да изисква от персонала да намерят приемливо решение за всички деца, защото това им е работата, за която им се плаща.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 539
В нашата детска градина няма отделно помещение, където да стоят неспящите деца. Няма и човек, който да се занимава с тях. В по-горните групи може би е по-лесно, децата могат да играят тихи игри. Но в яслата ми се струва невъзможно.

# 23
  • Мнения: 46 636
А ако види, че се отразява зле на останалите деца (което в случая е по-логично), какво да предприеме?
Ако едно дете не може да си изяде цялата купичка и другите решат по тази причина да оставят своите, какво ще направят?
Ако на някое му се допишка по време на следобения сън, какво ще направят?
Решение винаги се намира. Децата не са роботи и не може винаги физиологичните нужди да се задоволяват едновременно.
При 3-ма души на 18 деца, от които 17 спящи, все ще се справят някак (ако имат желание).

# 24
  • Мнения: X
В нашата детска градина няма отделно помещение, където да стоят неспящите деца. Няма и човек, който да се занимава с тях. В по-горните групи може би е по-лесно, децата могат да играят тихи игри. Но в яслата ми се струва невъзможно.
В такъв случай, трябва да се поставят изисквания пред общината да се осигурят адекватни условия за всички деца. Всички плащат, следователно всички имат право да ползват услугата.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 539
По време на следобедния сън е само една учителка. Лелката си чисти някъде, върши си нейни задължения. Къде да отиде тази учителка с неспящото дете? Освен да назначат повече персонал.

Едит - the wishmaster, така е, но ми изглежда практически неизпълнимо.

# 26
  • Мнения: X
По време на следобедния сън е само една учителка. Лелката си чисти някъде, върши си нейни задължения. Къде да отиде тази учителка с неспящото дете? Освен да назначат повече персонал.

Едит - the wishmaster, така е, но ми изглежда практически неизпълнимо.
Например, това. Да не мрънкат, че няма пари, а да насочат средствата по някоя от европейските програми по същество. В противен случай, родителите ще се настройват едни срешу други, а умниците в общината ше си бъркат в носа, вместо да работят.

# 27
  • Мнения: 46 636
По време на следобедния сън е само една учителка. Лелката си чисти някъде, върши си нейни задължения. Къде да отиде тази учителка с неспящото дете? Освен да назначат повече персонал.
При тях явно има допълнително назначен човек. Трима са.

# 28
  • Мнения: 4
Дъщеря ми е на 2 години и 4 месеца. Децата лягат в 12 часа. А персонала е от 2 мед. сестри и една леличка от 8 до 16 часа след това си тръгват сестрите и идва сестрата която е на цялата градина. Един ден е водена в др стая, в която е играла "шумно" и до момента не е събудила никого. Все си мисля, че една може да седи при спящите а др да е с нея,  а лелята нека си чисти.А защо ме викат да я взема в 14 часа не мога да си обясня  Shocked

# 29
  • Мнения: 542
Тя нека не спи, но пък като пречи на другите деца да спят, как да се процедира?
В нормалните градини тези деца стоят в отделна стая. Но разбира се трябва да има желание от страна на персонала. На повечето места отказват, защото това време го имат за почивка. Цигарки, кафенца, нет.





Проблема не в кафенцето и цигарата а в това че няма такова място където да бъде изолирано  това дете ...Би трябвало всеки родител да привикне детето си на съответния  режим на ДГ...и така ще се получат нещата ... Peace ..в повечето градини мястото за сън и игра са едно цяло....

Общи условия

Активация на акаунт