Детето не иска да спи в яслата

  • 4 067
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Е, как да го привикне? Та това е човек. Малък, но човек. Да не е робот?
Офф, какво ли ме чака...  ooooh!

# 31
  • Мнения: 542
А ако види, че се отразява зле на останалите деца (което в случая е по-логично), какво да предприеме?
Да изисква от персонала да намерят приемливо решение за всички деца, защото това им е работата, за която им се плаща.





 А защо това трябва да е работа на персонала ?...Навиците се градят вкъщи персонала гледа 20-26 деца а родителите имат по 1 макс 2 ..Това че някой не може вкъщи да се справи не значи че персонала за това му плащат ...Мисля че изказване то не е уместно.. PeaceНа персонала се плаща да се грижи за децата  и да подобрява навиците които родителите създават вкъщи .

# 32
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Сънят не е навик. Сънят е необходимост и всеки човек има нужда от различно количество сън. Това, че повечето деца имат нужда от дневен сън и спят през деня, не означава, че всички са така. Какво да направи, като на детето не му се спи и не заспива през деня?
До колкото съм запозната, никъде в страната в детските ясли няма изискване "детето да е научено да спи на обяд". Щом като го няма като изискване, са длъжни да намерят начин, да.

# 33
  • Мнения: 509
Моето дете също се събужда рано и ми се оплакват от това, но в случая няма какво да направя. Извеждат я навън, за да не пречи. Вече времето е хубаво, така че не виждам какъв е проблемът да го правят. Веднъж ми звъняха да ида да си я взема, но не бях чула телефона. След като и твоето дете ходи от скоро на ясла (както и моето) означава, че в момента имат едно дете, което трябва да се адаптира.

# 34
  • Мнения: 3 031
Малката ми дъщеря също не спи следобяд. Слава Богу, никой не я е и карал. Който иска спи, който не иска се занимава с други неща. Нищо толкова сложно няма, само организация и желание е нужно.

# 35
  • Мнения: 4
Благодаря ви за коментарите.  Проблемът се реши с помощта на каката от пералното, която ходи да помага на леличките, когато има време.  Оказа се, че тя я е приспивала  в началото и сега заспива малко по трудно, но заспива ☺

Общи условия

Активация на акаунт