Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 2

  • 93 640
  • 850
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 393
Да бе, голям смях...на тези с упойка може и да им е било смешно, но тези като мен, без упойка, са мислели, че умират най-вероятно.

При Дачева имам три раждания, първото без, второто и третото със упойка, която не ме хвана. Гаранция-Франция за упойката.

В смисъл? Не разбрах, ако може да обясниш. Нямам голям опит, но нямах никакви болки с епидурална упойка при първото си раждане, просто леко усещах контракциите, но за болка не може да се говори. За такава ли си говорим?

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз имам 4 раждания, всичките с епидурална. Няма такова положение като не ме хвана- сложили са ти малко количество, в зависимост от етапа, на който е било ражданено. Зависи и от позицията на бебето..ако е задно тилно нищо не може да те спаси 🙄 От четирите пъти - само с третото не видях много смисъл от упойката. Имам чувството, че тези номера става предимно при доктор Дачева, чувала съм го доста пъти - как все го няма анестезиолога, бил в задръстване?!?!, после нямало време..глупости. При доктор Жекова анестезиолога само чака знак да се включи. Въобще звучи нелепо - анестезиолог да няма да в многопрофилна болница 😂

# 722
  • София
  • Мнения: 2 481
Да бе, голям смях...на тези с упойка може и да им е било смешно, но тези като мен, без упойка, са мислели, че умират най-вероятно.

При Дачева имам три раждания, първото без, второто и третото със упойка, която не ме хвана. Гаранция-Франция за упойката.

В смисъл? Не разбрах, ако може да обясниш. Нямам голям опит, но нямах никакви болки с епидурална упойка при първото си раждане, просто леко усещах контракциите, но за болка не може да се говори. За такава ли си говорим?

Усещах абсолютно всичко, просто не мога да си обясня защо нямах и най-малкото облекчение. Понеже имам едно раждане без слагане на упойка знам добре какво е да раждаш така, и съответно и следващите пъти беше така, просто по-кратко.

# 723
  • Мнения: X
Анестезиолог в родилно специално няма. Има анестезиолог дежурен в болницата, който се чуди къде по-напред да огрее. Но ако сте избрали екип естествено ще дойде, лекаря ви си разговаря с него. Аз бях с упойка, много съм доволна, но анестезиолога не беше по време на раждането, както по принцип трябва да бъде. Добре е, че всичко мина гладко, но си е леко притеснителна ситуацията с недостига на анестезиолози по принцип.

# 724
  • София
  • Мнения: 18 697
При мен и анестезиолог и анедтезиологична сестра имаше.

# 725
  • Мнения: X
Явно кой на каквато ситуация попадне. Като цяло имах много добро раждане благодарение на д-р Дачева, но също и имаше доста неща над които да се замисля по време на престоя си там, така че за второ евентуално не знам дали ще се реша там.

# 726
  • София
  • Мнения: 153
Да бе, голям смях...на тези с упойка може и да им е било смешно, но тези като мен, без упойка, са мислели, че умират най-вероятно.

При Дачева имам три раждания, първото без, второто и третото със упойка, която не ме хвана. Гаранция-Франция за упойката.

Факт. Ама и ако не си е платила избора на екип няма упойка изобщо. Аз съм раждала и без упойка и не ми се е умирало 😁
Абе общо взето 3 нормални и що годе прилично минаха, третото е най- готино.  Много се постараха и Дачева и анестезиолога,  акушерката да не ме боли нищо...абе всичко беше супер.

# 727
  • Мнения: 4 393
Да бе, голям смях...на тези с упойка може и да им е било смешно, но тези като мен, без упойка, са мислели, че умират най-вероятно.

При Дачева имам три раждания, първото без, второто и третото със упойка, която не ме хвана. Гаранция-Франция за упойката.

Факт. Ама и ако не си е платила избора на екип няма упойка изобщо. Аз съм раждала и без упойка и не ми се е умирало 😁
Абе общо взето 3 нормални и що годе прилично минаха, третото е най- готино.  Много се постараха и Дачева и анестезиолога,  акушерката да не ме боли нищо...абе всичко беше супер.
Нали вече казах, че си платих за избор на екип и упойка не получих. Това, което ти си описала като най-готино ти раждане, при мен беше първото ми раждане, в друга клиника, без избор на екип.

# 728
  • Мнения: 1 091
Ами и аз бях с.избор на екип, упойка не получих. Уж викнаха анестезиолог(беше неделя), но така и не дойде. Но аз бях със 7см.разкритие при постъпване и нямаше как да чакам.

# 729
  • София
  • Мнения: 18 697
И аз постъпих със 7 см.на 8 ми я сложиха.Анестезиолога дойде бързо.

# 730
  • София
  • Мнения: 153
В крайна сметка щом пишем тук, значи е минало  и е забравено. Децата ни радват, лично аз смятам, че свърших с ражданията 😁 трите деца са ми пре- достатъчни. Важното е живи и здрави да са ни, както и ние, да ги гледаме 😊

# 731
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Няма анестизиолог в родилното, затова е както стане ... което е доста неприятно.

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Няма анестизиолог в родилното, затова е както стане ... което е доста неприятно.
При доктор Жекова няма такова положение, винаги анестезиологът, с когото работи е там. Дори се е случвало да чака да се включи

# 733
  • Мнения: X
Със сигурност в родилно няма анестезиолог. Оттам нататък вече докторите дали викат дежурния от болницата или си имат уговорка с някой и как ще се развият нещата е въпрос на много фактори. Моето раждане беше доста неочаквано, в следствие на което се наложи да дойде дежурния анестезиолог, който до колкото разбрах дойде от друга операция нейде из болницата, би ми упойката и се върна обратно. Това е.

# 734
  • София
  • Мнения: 153
Нека не забравяме, че това не е АГ болница, а само отделение, което не разполага с анестезиолог към отделението. Затова се уточнява избор на екип ще има ли, за да подготвят съответно анестезиолога да е там и на разположение. Когато аз раждах, както и момичето веднага след мен, той стоеше през цялото време, както и анестезиологичната сестра. Ако пък вече е изпуснат момента, в който да поставят упойката...еми...не знам.
При мен стана предизвикано и по план всичко, защото отидох уж на преглед и тонове и се установи, че ще родя до няколко часа. Дори не предполагах. Дачева също. За пръв път родих точно по някакъв план и поетапно се случваха нещата. Второто ми раждане трябваше да има упойка, но нямаше, защото там пък родих изключително бързо и нямаше време за нищо, даже и за епизиотомия.....

Общи условия

Активация на акаунт