Педиатрите във Варна - 4

  • 63 635
  • 421
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 230
Superdoc е много удобна платформа за записване на часове. Нито докторката губи време за това, а вие виждате кога какво свободно има и си избирате най-удобния час. А това че работи с часове въпросната педиатърка е чудесно. Нашата работи без, невероятно чакане е всеки път пред кабинета.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 522
Superdoc е много удобна платформа за записване на часове. Нито докторката губи време за това, а вие виждате кога какво свободно има и си избирате най-удобния час. А това че работи с часове въпросната педиатърка е чудесно. Нашата работи без, невероятно чакане е всеки път пред кабинета.
Съгласна съм донякъде. Ако детето не е добре днес,аз трябва да запиша час ,а тя няма всеки път в близките три дни.само това не ми харесва.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Точно. На лекар отиваш, когато ти е зле, за бебе или дете пък понякога е спешно. Никой не виси пред кабинета на лекаря за кеф, всеки чака, защото му се налага. Сега, а не след 3 дни.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 230
Superdoc е много удобна платформа за записване на часове. Нито докторката губи време за това, а вие виждате кога какво свободно има и си избирате най-удобния час. А това че работи с часове въпросната педиатърка е чудесно. Нашата работи без, невероятно чакане е всеки път пред кабинета.
Съгласна съм донякъде. Ако детето не е добре днес,аз трябва да запиша час ,а тя няма всеки път в близките три дни.само това не ми харесва.

Ами всичко зависи от педиатъра в крайна сметка. За мен часовете са удобство, но за състояния, които не могат да чакат, би трябвало да може и без час, поне според мен. Тогава поне една част от пациентите ще дойдат и няма да чакат или ще чакат само малко. Пример - едното ми дете има неспешно състояние, което обаче трябва да се прегледа, мъжът ми го няма - аз трябва да заведа 2 сравнително здрави деца при педиатъра и ако той не работи с часове, да изкараме час-час и половина в чакалнята заедно с болните деца, резултатът е ясен... Друга част от пациентите, тези без час, пак ще трябва да чакат повече, но в такива моменти няма какво да се направи. Въпрос на организация е, натовареност на лекаря, сезон, ден от седмицата....

# 169
  • Мнения: 25 769
Това е положението с педиатрите по ЗК. Чака се, и със час да сте на консултация, все ще има малко забавяне и сте пред кабинета заедно със болните.  Sad

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 185
В Майчин Дом се опитват да правят някаква организация с консултациите и амбулаторните прегледи.
Особено д-р Драганова е много внимателна и много си пази пациентите.
Получава им се доста добре организацията.
Ако има спешен случай на болно дете казват по кое време в същия ден да дойде без час и се изчаква. В никакъв случай чакането не е с часове. В рамките на половин,един час максимум преглеждат.
Наскоро ми се наложи да запиша час в клиника Нова за педиатричен преглед и беше някакъв кошмар. Тръгнах си с децата без да дочакам часът, защото щяха да се разболеят повече. Около тридесетина деца с четиридесетина родителя висяха в коридорите скупчени, където няма изобщо проветрение.
Малки бебета за детска консултация на едно с деца с висока температура и бронхиална кашлица.
В Майчин Дом никога не съм виждала подобно нещо.
Стараят се когато има детски консултации здравите деца да са изолирани във вътрешната част,а ако по това време има и болни деца ги инструктират да изчакат във външната част.

# 171
  • Мнения: 1 259
Потвърждавам за Майчин дом и д-р Драганова, не сме чакали повече от 15-20 минути и болни деца не е имало, а само такива за консултация. Първоначално дъщеря ми беше при друг педиатър в Градска болница и разликата е от небето до земята. Там сме чакали в коридора с болни деца, болни възрастни, ромчета, болни от шарка. Точно 3 пъти заведох дъщеря ми и избягахме с 200 оттам и съжалявам, че не го направих още след първата консултация. От педиатърката също не бях никак впечатлена и някога може да е била страхотен специалист, в което не се съмнявам, но някога, не и сега.

# 172
  • Мнения: 3 124
А как става записването и дали приема нови бебета др Драганова☺

# 173
  • Мнения: 25 769
А как става записването и дали приема нови бебета др Драганова☺
По принцип с направление от ЛЛ на бебето, но питайте предварително дали ще ви поеме, тъй като е много ангажирана.

# 174
  • Мнения: 1
Здравейте!
Предстои ми раждане в началото на февруари и търся ЛЛ и педиатър за новородено в центъра, в близост до Общината или Св Анна болницата. Мнения за Д-р Катя Димова и дали приема нови пациенти?  Flowers Hibiscus
И аз съм при нея и ще я сменям декември. Ужасно разсеяна, с ченгел да ѝ вадиш думите от устата,мънка под носа си и трябва по 15 пъти да я карам да ми повтаря, за да я чуя. Не ме приема  на сериозно когато споделя, че малкия има проблем, в резултат на което влачихме стафилокок в носа 2 месеца без да го третираме. Да отбележа само че стана ясно че има стафилококи след като аз на своя глава отидох и му пуснах изследвания без направление. Сега ѝ обяснявам от 1 месец, че детето е със засилена секреция от ухото, но според нея няма проблем. Утре ще го водя за направление и после на УНГ и от сега съм сигурна, че е с инфекция, която можеше да се избегне, ако ме беше чула.
Консултациите също протичат супер нелепо.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И ние сме при К. Димова. Много дъжах и исках да сме при нея. Бебчето е малко и се е налагало до сега да ни дава направление за гастроентеролог и офталмолог. Не съм ги искала аз, а тя направо ги даде. Отношението и към нас е малко странно, но за сега това не е повод да се местим. Разчитам на това, че е възрастна и има опит.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 53
Здравейте!
Някой знае ли дали д-р Дора Янкова приема нови пациенти?

# 177
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 609
Д-р Янкова беше със страшно много пациенти и не приемаше. Като си измести кабинета, предполагам, че част от тях са се отказали. Трябва да питате нея. Ние бяхме записани при нея, но я смених.

# 178
  • Мнения: 293
Здравейте, мами! Предстои ми раждане януари и съм в търсене на педиатър. Проблемът при мен, че живеем извън града и ще ми е удобна като локация Майчин дом, Курортна поликлиника или нещо друго в района. Имам също и въпрос относно ЛЛ за детето - трябва ли педиатъра да е и личен лекар? Моята лична лекарка се опитва да ме убеди, че тя трябва да стане ЛЛ и педиатър на бебето, ако ли не аз трябва да я сменям? Това така ли е? И колко време преди раждането трябва да се уговоря с някой педиатър?

# 179
  • Варна
  • Мнения: 3 415
*Барби*, ако си доволна от вашия лл  може да стане и лл на бебето. Ако съм разбрала правилно лл на бебето не е необходимо да е и педиатър, а при нужда си дава направление за такъв или друг специалист.
 Нашият лл не е лекар на бебето (тя ме посъветва да го запишем направо при педиатър). Писала съм по-горе коя е. Аз се свързах с педиатърката около месец преди раждането и се разбрахме като родя да посоча нея и да и се обадя, за да дойде на посещение вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт