Раждане в Окръжна болница гр.Пловдив - 3

  • 71 383
  • 865
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 788
Отворено врати няма в нито една болница заради ИЕО, на фейсбук страницата им АГ Пловдив винаги качват инфо кога ще има, за да се запишат желаещите.

# 541
  • Мнения: 439
Някой може ли да даде информация къде мога да звънна да питам дали ще има отворени врати?
И има ли някоя жена родила там естествено и да е отказала да й се постави окситоцин? Как беше прието от лекаря? Това, което разбрах е, че единствено ако не разпиша осведомителния документ в началото, ще си правят труда да ми обясняват и да се съобразят с желанието ми /по принцип,  не само в тази болница/.
С първото раждане миналата година са ми сложили окситоцин в системата без никой нищо да ми каже... Тази година родих за втори път, пак в окръжна, и окситоцина ми се размина. Приеха ме с 8см разкритие, бяха приготвили система, но докато слушаха тоновете бебето реши, че ще излиза веднага, след като ми спукаха водите Simple Smile иначе не знам как стоят нещата с това да уважат мнението и решението на родилката, всичко да мине без окситоцин... Аз се възмутих, че даже не ме бяха уведомили.. казаха, че ми включват физиологичен разтвор, който ще ми даде сили да напъвам (27 часа бях с контракции и бях изтощена на макс, 16 часа без вода...)

# 542
  • Мнения: 1 980
Здравейте, някой знае ли дали в болницата биха сложили Ка-Вит на 30-тия ден на бебето?

# 543
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
Вит.К на бебето се дава като капки в устата. Вие сама можете да го дадете!

# 544
  • Мнения: 1 980
Мога, но никъде не го откривам, а четох, че в някои родилни домове го давали на място на 30-ти ден.

# 545
  • Мнения: 42
Здравейте, интересува ме раждането в окръжна болница в Пловдив. От Сливен съм, но имам една паталогична бременност преди една година родих секцио бебенцето почина впоследствие и сега с втората ми бременност открих, че имам тромбофилия. Лекарката, която ме следи е много мила, но изражда в частна болница в Сливен, в окръжна Сливен не е лоша неонатологията, но няма добри акушер-гинеколози... По принцип ме бяха насочили към Селена и ми казаха че там неонатологията е най-добра в Южна България, но след като се зачетох тук видях че май не е така... Имам още три месеца до раждането, но искам да попитам за добър гинеколог за секцио който работи там и обръща внимание. И ако има такъв координати да се свържа с него. Също така добра ли е неонатологията? Грижат ли се добре за бебетата? Не търся лукс, важното е бебето да е в сигурни ръце... Трябва да имам алтернатива защото предният път бебето ми беше хипотроф и имаше нужда от специални грижи, сега съм на терапия и до тук долу-горе нараства добре, но все пак нищо не се знае до края...

# 546
  • Пловдив
  • Мнения: 13 482
Няма по-добра неонатология в Пловдив от тази в Окръжна болница.
Ако имаш интерес мога да ти дам кооридинати на др Халил, която често прави секцио. Следя се при нея и не съм правила коментари все още, защото планувам естествено.

# 547
  • Мнения: 42
Няма по-добра неонатология в Пловдив от тази в Окръжна болница.
Ако имаш интерес мога да ти дам кооридинати на др Халил, която често прави секцио. Следя се при нея и не съм правила коментари все още, защото планувам естествено.
Ако може да ми ги дадеш ще ти бъда много благодарна Simple Smile.
Благодаря, за бързия отговор!

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Деси,аз раждах май месец там секцио при Халил .Много съм доволна,не съм дала нито стотинка,но отношението беше супер..И от лекари,акушерки,от всичко..Питай,ако нещо те интересува

# 549
  • Мнения: 1 980
Деси, много съжалявам за преживяното.
Препоръчвам д-р Халил. Аз също съм с тромбофилия. Първата ми бременност по чудо не завърши фатално, но имаше последици.
С втората реших да раждам в ОБ. Започнах да посещавам д-р Халил от 27 г.с., като редом с това следях кръвотоци при другия ми лекар.
Д-р Халил прие изключително присърце моя случай. Накрая се наложи почти всекидневно следене. Винаги беше на разположение, пишеше ми да ме пита как съм, доста внимателно взе решение кога да направи секциото.
Родих преди 3 седмици, самата операция мина много добре. Възстанових се бързо. Това ми е второ секцио. Да не говорим колко ми помогна за кърменето. Идваше да ме вижда, обаждаше ми се по телефона. Такова отношение от лекар не съм получавала, а имам богата медицинска история.
Аз бях във ВИП стая и съм доволна. Разрешаваха посещения и мъжът ми идваше всеки ден за по 2 часа. Сега не знам дали още е така заради ситуацията с вируса. Неонатолозите там за мен са най- добрите. Всички подходиха изключително човешки и професионално. Ако някога имам трето дете, пак ще избера същата болница и същия лекар.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 00:56 от Forest rain

# 550
  • Мнения: 402
Здравейте дали в окръжна болница секциото с пълна упойка ли го правят или спинална и дали я поставят хубаво защото чета че в другите болници след построяването и имат странични ефекти, и дали сте запознати дали тази др Светлана Николова работи там, Благодаря

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 572
При мен беше спинална,имах главоболие няколко дни

# 552
  • Мнения: 10
Здравейте, интересува ме дали правят секцио пожелание или трябва да имаш медицински причини за такова? Благодаря Ви предварително.

# 553
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Здравейте, интересува ме дали правят секцио пожелание или трябва да имаш медицински причини за такова? Благодаря Ви предварително.
С/у заплащане няма проблем.

# 554
  • Мнения: 10
А някой може ли да ми обясни как протича всичко - подготовката, самата операция?

Общи условия

Активация на акаунт