Прочистване на организма от паразити

  • 218 727
  • 577
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 247
Благодаря Силви! Има ли странични действия да знам дали да го пия през уикенда?

# 466
  • Мнения: 1 779
Ние не сме забелязали при нас, но всеки човек е различен. Според мен каквото пише за зентела, същото ще е и за това. Активната съставка е същата.

# 467
  • Мнения: 9 875
Купих го от сайта, за който дадохте линк по-напред. Жената ми каза три последователни сутрини на гладно по едно хапче. За Зентел

# 468
  • Мнения: 5 247
Направихме първия курс с тройчатка аз и мъжа ми. И при двамата не се водя нищо. Да продължавам ли според вас? Имам андозал, но не сме го пили.

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Направихме първия курс с тройчатка аз и мъжа ми. И при двамата не се водя нищо. Да продължавам ли според вас? Имам андозал, но не сме го пили.
Дайте фекална проба за паразитологично изследване. Ако няма нищо, няма нужда да приемате каквото и да било.За възрастен без имунни дефицити и хронични заболявания на ГИТ не е толкова лесно заразяването с аскариди.
А животните обезпаразитявайте ежемесечно, след като първоначално ги "изчистите" (до потвърждение на липса с паразитологично изследване на копроба)с  2 или 3 обезпаразитявания през 10-14 дни, с подходящ препарат за ВМП.

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 09:13 от whitefang

# 470
  • Мнения: 5 247
До сега ветеринар не е вземал проби от животните ми и не ми е казвал, че е необходимо. Дават хапчета и толкова.

# 471
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Значи 3-кратно обезпаразитяване през 10-14 дни. С проба може да се мине и само с 2 ,ако 10-14 след второто е чиста пробата.

# 472
  • Мнения: 9
Седемчатка пия в момента. Казаха ми 1 месец после да продължа с паразитол и после пак седемчатка. Нямам странични ефекти. Надявам се да помогне

# 473
  • Мнения: 316
Привет, за много години
Днес ми излезна някаква страбица с интервю на доц.Мангъров относно паразитите и той спомена препарата
Parazol, не знам дали е истина или някакъв фейк но ще е хубаво да се чуят мнения ако някой го е ползвал

# 474
  • Мнения: 1 735
Здравейте!А някой тук пробвал ли е ПАРА 7...на нея съм се спряла,но пих искала да чуя и мнения,ако някоя я е ползвал...моя мъж използва тройчатка и е много доволен,но аз не смея да я пия заради йода вътре...имам проблеми със щитовидната жлеза...

# 475
  • Мнения: 34
Закупих си Зентел, но никъде в листовката не видях ка се приема. Преди или след хранене и ако е на гладно след колко време може да се храним. Моля ако някой знае нека сподели.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gsk … Hu2Ojjf1U9a9OvIWE

Няма специални изисквания за диета.
На кучо му давам обезпаразитяващите на гладно и поне 2 часа не го храня. Поне не трябва да има мазнини, защото отслабрат въздействието върху паразитите Обаче при хищниците фебендазол/абендазол не се резорбират в червата -имат само локално действие. При хората се резорбира и метаболизира в черния дроб. За локалното действие е добре пак да е на гладно. А и с храните трябва да се внимава за такива , кои то може да променят фармако-кинетиката на абендазола.Най-добре на гладно и да не се храните известно време. В листовката има посочено времена за усвояване и достигане на максимална плазмена концентрация.
Лекаря , който го е изписал не ви ли каза как да го пиете!?

# 477
  • Мнения: 592
Привет и от мен ( отново). Миналата година голямото дете имаше острици. Будеше се вечер и казваше, че я боли дупето..... Изчистихме я със зентел.
Но, Снощи най-неочаквано видях острица в @к0 на малката. Няма никакви други неразположения, освен че напоследък @к@ по кашкаво. Все още е на гърне. Направо се чудя какво е това нещо/ Имам чувството, че всички деца имат такива ужасии ......
Парабаланс за деца, пие се по схема, билково е. А за възрастните покрай децата направо антипаразитната програма на същата фирма.

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Привет и от мен ( отново). Миналата година голямото дете имаше острици. Будеше се вечер и казваше, че я боли дупето..... Изчистихме я със зентел.
Но, Снощи най-неочаквано видях острица в @к0 на малката. Няма никакви други неразположения, освен че напоследък @к@ по кашкаво. Все още е на гърне. Направо се чудя какво е това нещо/ Имам чувството, че всички деца имат такива ужасии ......
Парабаланс за деца, пие се по схема, билково е. А за възрастните покрай децата направо антипаразитната програма на същата фирма.
Възрастен със нормален ГИСТ ,е почти невъзможно да завъди острици. Какви са тези "антипаразитни" програми ,без паразитологично изследване със съмнителни необходимост,полза  и ефект?!

# 479
  • Мнения: 592
whitefang, моите уважения към Вас, знанията и съветите, които давате във форума!
Разбира се, може да се направи изследване за потвърждение на това, което дамата казва, че е видяла в  @к0то на детето си.
Това, което съм споделила е на база наблюдения при мен и мои близки, в ситуация, подобна на описаната.

Общи условия

Активация на акаунт