Сватба 2017 - IV част

  • 54 521
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 59
Момичета, аз фотограф намерих, но видеото ми е проблем... Ламбов взима поне 3 бона... а на мен и 1000лв са ми много 🙂 тези, които обявяват по-ниски цени, работата им е изключително некачествена... Биловд,  ще видим прекрасния ресторант в гората как ще е след ремонта. Нямам търпение! Може да се уговорим да отидем заедно да опитаме кухнята 😁

# 16
  • Мнения: 1 092
Beloved Summer, благодаря ти  Hug На всички да ни върви леко и да ни се случат нещата точно както ги искаме!

# 17
  • Мнения: 27
Момичета, имам една чуденка... С кумата тъкмо обсъждахме бутониерите и гривните за шаферките и се замислих кое би било по-добре, дали да са с изкуствени цветя или с естествени... Ще ми се поне на младоженеца и кумувета да са естествени, но ме притеснява дали няма да увехнат тези цветя и накрая на нищо да не приличат, в същото време знам, че на грините ги слагат на гъба, но по този начин, дали гривната би била достатъчно удобна за носене цял ден...  newsm78

Цвети, поканите са страхотни

# 18
  • London, UK
  • Мнения: 301
Аз още не съм стигнала до избора на бутониери, но моите няма да са с живи цветя, понеже ще имам и аз и шаферките букети и ми се вижда малко прекалено и гривни с цветя. Според мен тези на ревера може да увехнат но зависи какви са. Ако са рози например не би трябвало да имаш проблем, те май ги пръскат с нещо и издържат много.

# 19
  • London, UK
  • Мнения: 301
Момичета искам да ви споделя нещо което много ме разстрои. В момента съм доста афектирана и не знам дали ще успя да ви обясня добре ситуацията, но се надявам да ме разберете. Вероятно доста от вас няма да споделят моето мнение, но просто искам малко да се разтоваря. И вероятно като споделите вие как виждате нещата отстрани малко ще се успокоя. Днес се видях с една от бъдещите ми шаферки и в общи линии разговора не мина никак добре. Ще започна с обясненията от малко отдалеч, за да разберете по-добре ситуацията. Още когато разбрах, че ще се женя се видях с най-близките си приятелки и ги помолих да са ми шаферки - всички приеха, до тук добре. Поканих и сестрата на мъжа ми понеже прояви желание, пак всичко точно. От известно време се опитваме да намерим рокля (един модел и цвят за всички 5 момичета) която да се хареса на всички и да я носят с удоволствие. Знам, че са различни по характер и като телосложение, но вярвах, че все пак са достатъчно сговорчиви, за да намерят някакъв вариант. Всички са ок роклята да е лилава, имаше леки спорове за нюанса, но горе-долу се уговориха. Всички са ок да е с дължина до коляното, като пак има момичета които искаха да е дълга, но се споразумяха. И сега идва големия проблем - откъде да се купи. Като цяло бяхме гледали рокли в AliExpress, Ebay и други сайтове онлайн, но ни притеснява какво ще дойде в действителност. Гледахме и Мегз, но понеже въпросната ми шаферка с която се видях днес, също като мен живее в Англия става малко сложно с купуването от България. Надявах се, че няма да е проблем да се прибере за един уикенд и да се съберем всички и да отидем или в Мегз или при някоя шивачка да вземе мерки и да ушие роклите, но жестоко съм се лъгала. Днес в прав текст ми се каза, че е голям жест от нейна страна, че изобщо ще се прибере за сватбата ми и че ако това било нейната сватба (тя няма приятел, никога не е имала и в общи линии е работохоличка и е казвала не веднъж, че в близките 3 години няма и да си помисли за друго освен работата, та не знам кога има време да мисли за сватбата си) тя щяла да плати роклите на шаферките си и да им наложи своето мнение, защото който плаща той определя. И едва ли не, аз като съм ги оставила те да си покриват роклите не мога да искам нищо повече. Освен това ми каза, че със сигурност няма да дойде на моминското ми парти, което предполагах, че ще стане, но все пак се надявах, че ще си промени мнението. И тук вероятно много от вас ще се съгласят с нея, но има още нещо което според мен трябва да се вземе предвид. Аз и тя работим в Англия и то доста добре платени професии – аз съм в IT сферата, а тя в банковата. Докато другите момичета са в България и при всички положение, въпреки че са добре финансово, не печелят колкото нас. И нито една от тях не направи това нещо на въпрос. Даже говорих с най-близката ми от тях, която на скоро се омъжи и тя ми каза, че не счита че аз трябва да им плащам роклите понеже те така или иначе трябва да си купят официална рокля за сватбата и за нея няма значение дали ще е еднаква с няколко други или не. Та в общи линии единственият вариант който ни остана е да поръчаме по интернет. Това което ме разстрои днес освен всичко останало беше факта, че след като всички други момичета направиха компромис с едно или друго се спряха на модела който тя най-много харесва се оказа, че за нея това е рокля която ще носи само веднъж, защото не си я била избирала сама (или някаква глупава причина от този сорт). Най-странното е, че няколко пъти беше казвала, че е имала подобен модел рокля в подобен цвят. Още нещо което забравих да спомена е, че миналата седмица след като видях, че няма никакво развитие им казах в прав текст, че ако на някой това му идва в повече и иска да се откаже няма да се сърдя и може да го направи. Никой не поиска да се откаже и уж се задвижиха нещата. Днес след целия ни разговор тя ми каза, че аз трябвало да реша дали тя да е шаферка или не, нямало да се сърди, ако я махна, но сама няма да се откаже, което много ме озадачи, понеже виждам, че го прави с нежелание и не разбирам защо се държи така. Много ме засегнаха нещата които каза, защото миналата година бях в подобна ситуация – най-добрата ми приятелка се женеше и се прибрах „само“ за сватбата й, но никога не бих й го казала, все едно ми е коствало супер много усилия да го направя, напротив беше ми приятно. Вярно, че тя нямаше шаферки, но аз пак се вълнувах за нея и се стараех ако мога да й помогна с нещо даже от чужбина. А за сметка на това моята „приятелка“ ми казва как не взимам предвид, че тя трябва да си плаща самолет, обувки, прическа и грим и едва ли не роклята вече й идва в повече.

Това стана много дълъг пост, извинявам се, ако съм ви дотегнала. Надявам се да споделите мнение и да ме посъветвате нещо. Хем не искам да я махам като шаферка понеже едно време бяхме близки и реално от приятелите ми само тя е тук и ми се иска да поддържаме добри отношения, хем си мисля, че е малко късно за това и с приятелството ни е свършено и ще е най-лесно, ако просто не е шаферка. Давайте мнение и съвети, моля ви  Praynig

# 20
  • Мнения: 27
Цвети, много кофти ситуация. От една страна тя е права, че едва ли е много удобно да се прибере до България, само за да и вземат размери за роклята, от друга след като се е нагърбила с отговорността да ти бъде шаферка и е приела условията ти за роклите, няма м право много, много да протестира... В крайна сметка, защо не и вземеш размерите и просто да ги дадеш на шивачката след като са избрали модела? От друга страна отношението и към цялата работа ми изглежда доста несериозно и неуважително спрямо теб, все едно я караш на сила и в същото време не се отказва... Според мен се успокой, премисли нещата и поговори с нея сериозно, обясни и, че искаш тя да ти бъде шаферка, но ако тя не е ок с това и я натоварва по някакъв начин, няма да и се разсърдиш, ако се откаже. Но важното е да разбере, че това да е шаферка е и отговорност, не само носена на някаква рокля.
Аз на моите им дадох пълна свобода относно облеклото, като изключим цвета, понеже 2 са в БГ, а третата е тук при мен в Германия и знаех, че ще трябва да правя някакви схеми, ако искам да се еднакви. Съответно сватбата е след по-малко от 2 месеца и нито една от 3-те не си е мръднала пръста да търси нещо. Тези в БГ ме чакат да се прибера да избираме заедно, а тази тук още не си е избистрила в главата какво точно иска. В крайна сметка важното е, че 2 от тях ми помагат супер много в организацията - едната върви напред-назад в БГ по задачи, а другата, която е тук ми помага с много ценни контакти, тъй като нейната сватба е била преди 2 години и има горе-долу пресен спомен. Третата, която ми е племеница е супер несериозна, но аз си я познавам и не очаквам кой знае какво от нея, въпреки че миналата седмица много яко ми полази по нервната система. Та исках да ти кажа, че просто няма смисъл да се ядосваш и да взимаш генерални решения, просто поговори с нея.
Ох, малко дълго се получи, надявам се да съм ти била поне малко полезна  Simple Smile

# 21
  • London, UK
  • Мнения: 301
Yorito мерси много за отговора. Аз днес се опитах да говоря с нея и да и обясня, че си е отговорност да си шаферка, а не само да носиш рокля и тя ми ги сервира тия неща и направо не знаех какво да й кажа. В общи линии ми каза, че не може да ми помогне с нищо, нито с моминското пари, нито с каквото и да било друго понеже не била в България. Един път е идвала с мен да гледам за сватбена рокля и това е всичко което можела да направи оттук. Опитвам се да се успокоя и да видя нещата от всички гледни точки, но ми е малко трудно все още. Успех и на теб и твоите шаферки в търсенето  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 092
Доста неприятна ситуация, ако се случи нещо подобно на мен, честно да ти кажа бих й казала директно, че не искам да я натоварвам финансово, а и психически с това да ми е шаферка. Ако желае, може да дойде просто като гост, както може би и за двете ви ще е по-лесно. А това с приятелството.. не е много приятно да осъзнаеш, че отношенията ти с  даден човек вече не са каквито са били преди, случвало ми се е няколко пъти, даже в някои от случаите нацяло съм прекъсвала отношенията, но след време винаги се е оказвало, че е било за добро и това е освободило място в живота ми за по-приятни и готини хора, които държат на мен  Peace Но всичко това зависи от хората в ситуацията, направи това, което мислиш, че ще те накара да се чувстваш добре на сватбата ти, защото все пак ти ще си булката  Simple Smile
П.П. Само да вметна, че ако аз бях решила да имам шаферки (освен двете ми прекрасни 4-годишни), щях като условие да им поставя единствено да се съобразят с цвета. За мен не е редно да се определя как ще се облекат 4-5 и т.н. различни по височина, структура и др. хора  Naughty и ако аз трябва да съм шаферка, не бих се съгласила. Друг е въпроса, че те са приели твоите условия, но в случая с това момиче може просто да й е било неудобно да ти откаже в началото, което обаче си е нейн проблем.

# 23
  • Мнения: 5 546
Цвети, от една страна е права, че ако искаш един цвят, плат и модел рокля, някак не е много приемливо момичетата да трябва сами да си осигуряват облеклото. Но е и вярно, че щом те така или иначе ще си купуват рокля, искат да ти направят удоволствие и да бъдат в този важен ден до теб и нямат нищо против да си ги поемат, значи не е проблем.
Аз твърдо не исках да имам шаферки, за да не обременявам никого с никакви задължения на сватбата. Искам приятелките ми да се забавляват. И отделно ми се стори излишен разход, защото според мен е по-правилно булката да поеме разноските, още повече пък, ако има възможност.
Отношението, обаче, на твоята приятелка, е това, което ме притесни. Някак заядливо ми прозвуча, поне по начина, по който си го написала. Не изглежда, че се радва за теб и й е приятно, а сякаш прави нещата по задължение, но все пак не се отказва, за да не излезе лошата в очите на другите. Не знам, странно ми е. Помисли дали има смисъл да е до теб човек, на когото му тежи.. Успех, каквото и да решиш. bouquet

# 24
  • Мнения: 6 940
Чудя ви се защо си усложнявате живота с тези шаферки  ooooh! Както е казала Алиса, най-важно е момичетата да се забавляват.  
Цитат
]Днес след целия ни разговор тя ми каза, че аз трябвало да реша дали тя да е шаферка или не, нямало да се сърди, ако я махна, но сама няма да се откаже
според мен с това тя ти е намекнала, че не желае да заема тази роля на сватбата и най-добре и за двете ви ще е да я освободиш от това бреме, пък и себе си, малко ли нерви си имаш, че да мислиш и подобни "приятелки".

# 25
  • Мнения: 2 500
Напълно съгласна съм с Алиса.
Няма как един модел да седи на всичките добре. Вярно е,че рокля ще им трябва за сватбата,НО ще бъде избрана от тях цвят, модел и дължина.
Щом налагаш цвят според мен коректно е да поемеш разхода ти за роклите.
Определено странно поведение на приятелката ти. Питай я още веднъж и ако се държи пак така, няма смисъл да ти е шаферка.
Да се натоварвате психически и двете.

# 26
  • London, UK
  • Мнения: 301
Момичета, благодаря ви за отговорите. Успях да се чуя с майка ми и тя ме успокои. На нея успях да обясня по-детайлно ситуацията и разговора и тя остана много изненадана от поведението на приятелката ми, понеже я познава още от ученическите ни години. Според нея не ми трябва за шаферка човек който само ме натоварва психически и е права. Поговорихме и за разходите за роклите, но и двете смятаме, че не е редно бюджета на сватбата който и без това е голям, заради украси, фото, видео и всичко останало да се надува допълнително за рокли. Все пак е чест да си шаферка и еднаквите рокли са начин те да се откроят от останалите гости, така че те ще си ги поемат. Спрели сме се на този модел:

Според мен ще стои добре на всяка фигура. Ще поръчам една да видя какво качество е и се надявам всичко да е наред.

# 27
  • Мнения: 2 500
Вече си го решила  Simple Smile.Колко главоболия можеше да си спестиш без шаферки.
И преди съм го казвала не искам да съм шаферка, да ми се налага как да съм облечена и т.н. Да съм облечена в нещо, което не ми е по-вкуса и избрано от мен, пък да си го и купя. От тази гледна точка не бих го причинила на друг, въпреки че бих платила роклите аз.
И каква специална роля имат шаферките да им се изгуби идентичността с еднакви рокли? Да си начеша егото булката Embarassed
Тази рокля ще стои добре на момиче с идеална фигура или тип амфора.
За момиче без талия или с по-едра горна част с тези набори на талията няма хич да стои добре. Ще я разширява доста.

Последна редакция: пн, 03 апр 2017, 20:38 от cloè

# 28
  • Мнения: 5 546
И аз споделям мнението на Клое. Не искам да обезличавам никого, не искам да има караници и сръдни. Simple Smile Въпрос на личен избор, аз бързо взех решението, дори не ми се е налагало да мисля задълбочено. Laughing И не знам дали е съвпадение или не, но на нито една сватба, на която съм била, не е имало шаферки. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 326
Момичета, да се оплача и аз. Освен, че изобщо не напредваме с подготовката и всичко, което щяхме сами да правим, е в застой...вчера много се разстроих заради нещо, което може да ви се стори глупаво, но много ме ядоса. Приятелят ми много ме ядоса, защото ми заяви, че халката му му е голяма и имало възможност да я загуби като започне да я носи..Освен това нямала нищо общо с това, което сме пробвали и гледали в магазина (Сара Трейд). Била променена и това не му харесвало #2gunfire Сякаш сама съм ги избрала...и нито е мерил, нито ги е виждал. Cry За мен халките са нещо специално, имат символика и не ми харесва идеята да носи халка, която не харесва. Ето ги и пръстените между другото..
http://prikachi.com/images.php?images/771/9085771C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/772/9085772H.jpg

Общи условия

Активация на акаунт