Окръжна Болница Варна - тема 8

  • 85 741
  • 776
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 563
Нешев ми каза, че избора е 600лв, казах му да работи с неговия екип, но до колкото разбрах ме изродиха тези, които са на смяна. След като родих донесоха декларация, на която пише "избор на екип"

# 691
  • Мнения: 3
Здравейте всички 😊 Моля някой, който има впечатления от д-р Свраков да ги сподели. Извинявам се ако не съм за тази тема ☺

Здравейте и аз много ще се радвам на повече информация за Свраков, особено за раждане секцио:)

# 692
  • Варна
  • Мнения: 521
Вярно ли е,че масово слагат окситоцин и че прилагат епизотомия?

# 693
  • Мнения: 5 563
Окситоцин, да. Но момичето с мен отказа и не й сложиха. Епизотомия - ако се налага.

# 694
  • гр. Варна
  • Мнения: 39
Здравейте всички 😊 Моля някой, който има впечатления от д-р Свраков да ги сподели. Извинявам се ако не съм за тази тема ☺

Здравейте и аз много ще се радвам на повече информация за Свраков, особено за раждане секцио:)

Аз раждах при него секцио. Доволна съм. Нямам оплаквания.

# 695
  • Мнения: 173
Вярно ли е,че масово слагат окситоцин и че прилагат епизотомия?
Слагат, но когато наистина се налага. Мен си ме изчакаха и при липса на контракции и изтекли околоплодни, това беше най-правилното. Обясниха ми , че се налага, казаха ми и че слагат мин. количество.

# 696
  • Мнения: 1 221
Слагат окситоцин, но не съм убедена дали е единствено, когато се налага или си е практика. При мен нямаше никаква нужда от окситоцин в момента, в който ми беше включен - отидох с изтичащи води, 4 см. разкритие, което се увеличаваше изключително бързо, имах контракции, но искаха да забързат още повече процеса. Не са ме питали дали искам или не, казаха ми какво ми слагат, когато ги попитах. Аз им казах, че не искам, но ми се обясни, че едва ли не ще родя до минути. Ами не родих естествено, един час напъвах, но дъщеря ми за щастие не тръгна да излиза. Казвам за щастие, защото се оказа, че е била в много опасна поза. Родих със спешно секцио в крайна сметка.
Свраков се падаше дежурен на няколко визитации докато бях в болницата. Усмихнат и внимателен беше по време на моя престой, но нямам никакви впечатления какъв е като израждащ лекар.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 436
А каква е процедурата за прием в болницата, ако не съм си избрала лекар? Просто се изтърсвам един ден там и ме приемат или си има някакъв ред Simple Smile

# 698
  • Варна
  • Мнения: 3 037
Да, точно така ако сте естествено раждане, като дойде момента отивате с документите и багажчето. Ако сте секцио, просто месец предварително отивате и акушерките ви записват дата.

# 699
  • Мнения: 1 326
Да се включа и аз в темата. Раждах Януари в Окръжна болница, нормално, при д-р Славчев. Бях с избор на лекар реално, държах на него, екипът не ме интересуваше, но си платих избор на екип 600лв. За доктора само хубави неща мога да кажа. Страхотен лекар, много ми помогна по време на раждането, а то беше доста дълго и трудно за мен. Отидох с контракции, 4см разкритие, но без изтекли води. Нищо не са ми пускали в началото. На доста по-късен етап спукаха мехура, нищо не усетих, а може и от ужасно болезнените контракции да не съм разбрала. След 7см разкритие ми пуснаха окситоцин, защото контракциите ми бяха започнали преди 10ч, а разкритието не вървеше много бързо. Епизиотомия ми направиха, без да ме питат, но и го очаквах, аз съм дребна, слаба, а бебчето излезе много трудно след почти 2ч напъни в родилна. Дотук за раждането. От лекари и акушерки съм много доволна, но от неонатология - НЕ! Нямах проблеми след раждането, както и бебето, беше си при мен, не са му вливали лекарства, не са го пекли на лампи, но въпреки това ни изписаха на 6я ден. Това е абсурдно! Никой не дава обяснение защо, само си мънкат под носа някакви измислени причини и всеки ден отлагаха изписването за следващия ден. В деня, в който ни изписаха, имаше още 10 жени изписани. За мен това си е задържане и всичко заради клиничните пътеки.

# 700
  • Мнения: 5 563
За неонатология съм напълно съгласна. Каква беше причината за задържането, на епикризата какво пише?

# 701
  • Варна
  • Мнения: 32
И аз съм потресена от неонатологията, бебчо се роди с обрив, назначиха му антибиотик преди да са излезли изследванията, като ги попитах не трябва ли да ги изчакаме, отговориха, че няма за кога да чакаме, въпреки, че им обясних, че и баща му си е родил така и това е от чувствителност на кожата. След като три дни нямаше подобрение му назначиха втори антибиотик, въпреки че в изследването всичко беше в норма. Държаха ни общо 8 дни на 2 антибиотика и накрая пак ни изписаха с обрива, като диагнозата беше еритем, който въобще не се лекува, камо ли с антибиотици. Живот и здраве при следващо дете, никога не бих раждала там отново. Тровят ти детето за едната пътека.

# 702
  • Мнения: 1 404
Още имам кошмари от неонатологията им. Не бих родила повече там.

# 703
  • Мнения: 1 221
Неонатологията в ОБ остави и у мен "уникални" спомени. Некомпетентни, груби, неотзивчиви. Две акушерки бяха изключение, всички останали, с които имах честта да се срещна по време на престоя ни в болницата бяха ужасни. Не са наливали дъщеря ми с антибиотици, но пък не им попречи да ми наприказват един тон простотии, които ми докараха напълно излишни и неоснователни притеснения. Това, че се отнасят с родилките все едно са някакви невежи досадни жени, които имат наглостта да питат за собствените си деца е просто върха.
За Родилно отделение мнението ми е коренно различно, там са големи професионалисти, много мили, отзивчиви и подкрепящи. И там има някои изключения, но се броят на пръсти.

# 704
  • Мнения: 654
Съгласна съм с мненията за неонатологията. И с мен се държаха ужасно. Много се карах с тях, стигнах и до д-р Маринова, но нищо не се промени. Посред нощите съм вдигала скандали. Само заради тях не бих родила повече в ОБ. Все пак не е важно само раждането, а и първите дни на детето са от голямо значение. А и след раждане, с всичките тия бушуващи хормони, най- малко е необходимо това отношение към родилката.

Общи условия

Активация на акаунт