Окръжна Болница Варна - тема 8

  • 85 826
  • 776
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 563
Аз също срещнах ужасно отношение от Неонатология. Имаше една или две акушерки, коити се държаха страхотно с мен, но останалите не искам да коментирам.. А аз се държах добре с всички тях. Синът ми беше при тях за няколко дни и редовно бях там, иноформация почти не се дава за децата, "само на визитация". Визитация обаче не всеки ден минава, имали много работа и нямало време за това. Не обясняват почти нищо на никого. Майка съм за първи път, нямам грам опит и се държат с мен все едно им досаждам с незнанието си. "Пропуснаха" да ми кажат състоянието на детето ми след раждането в продължение на ден! Обяснението беше:"Нашите пациенти не говорят, а само плачат."
За сметка на това, Родилно отделение са уникални, всеки един от тях е мил, отзивчив, внимателен. Не пренебрегват майките и техните чувства и притеснения и се държат страхотно. Следващият път ще съм 50/50 дали да раждам там, заради Неонатология.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Колко жалко е да прочета, че за три години и половина нищо, ама нищо не се е променило... Sad

# 707
  • Мнения: 148
И от 8 години нещата от към нео-спектъра, като ви чета, не са се променили особено. Но ако това ще ви успокои и в АГ болница е същото с впечатления лични от средата на 2018г -  в смисъл, неонатолозите, и там, както в ОБ, са на принципа да не се обясняват излишно, може би две идеи в плюс бяха дори малко по-ведри от спомените ми в ОБ. Съсредоточават се върху бебетата и забравят за емоциите на мама. Но не е лъжа, че и хормоните на мама правят това усещане за студеното им отношение още по-осезаемо, защото всяка родилка инстинктивно иска да знае всичко веднага за бебето си. Бъдете сигурни, че  всички се стараят да правят най-доброто за бебето ви, мамчето остава малко на заден план и за това се и чувстваме пренебрегнати - особенно, когато е първо бебе. При следващи раждания вече си "печен", защото си отъпкал пътеката и човек е много по-спокоен и уравновесен - т.е. не им обръщаш чак такова внимание и ти стига да чуеш, че всичко е наред. Дано да зачестят по-скоро положителните отзиви за неоотделенията като отношение, но "Вятъра  на промяната" нещо се чупи по тъч линията и е тръгнал да гони Михаля Simple Smile   

# 708
  • Варна
  • Мнения: 3 042
Ако ще ви успокоя, аз раждах тази година, и също имах по-скоро негативни впечатления за неонтология след първото раждане преди 8 години, та се бях настроила "на нож". Само че ме изненадаха:). Неонатолозите сами ни викаха я боксовете, даваха информация, съвети, бяха усмихнати. Моят син беше с гранични стойности за жълтеница, но ме разпитаха подробно за кръвни групи в семейството, първото дете как е било и решиха, че няма смисъл да ни обременяват с лампи и да ни държат излишно в отделението. Специално съм запомнила доктор Абди и една друга докторка, мисля, че беше Пеева, не съм сигурна /висока, с дълга чуплива коса/Та.. не се настройвайте негативно. Аз смятам, че Окръжна е най-доброто място за раждане във Варна.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Този доктор, арабинът, е просто супер. Как милва бебчетата и им говори.... Пеева е мила, но и тя малко е на настроения. И не е от най-разговорливите.

# 710
  • Мнения: 1 326
За неонатология съм напълно съгласна. Каква беше причината за задържането, на епикризата какво пише?
В епикризата всичко е наред. На мен всеки ден ми обясняваха, че имат съмнения за нещо си и трябва да се изследва. Резултатите обаче щели да излязат след обяд и дори да са добре нямало как да ни изпишат. Два дни им се струвал жълтичък, нищо, че нивата в изследванията бяха в норма. На третия ден пък имали съмнения за инфекция, но и те се оказаха неоснователни. И така, нормално родила, без проблеми с бебето, си постоях там 6 дни без адекватно обяснение. А денят на изписването беше кулминацията. Минаха през стаите до мен, за да им кажат, че ги изписват. Аз бях вече тотално изтрещяла и обмислях просто да си тръгна, без изобщо да се занимавам повече с тях, защото питах 10 пъти ще ни изпишат ли и отговор от никой не получавах.

# 711
  • Мнения: 5 563
При мен беше същото. Първо леко жълт, после съмнения за инфекция, после още 2 дни за наблюдение. И стоях там 7дни общо, а родих нормално без усложнения. Не можело да ми кажат днес дали ще ме изпишат утре, всичко било не ден за ден, а направо час за час. На изписването щяха да ме изпишар първа, казаха да кажа на роднините си, че в 14 ще ме изпишат, а ме изписаха към 16.30..  родих преди 4 месеца.

# 712
  • Мнения: 35
И при мен подобна ситуация. Когато родих уж всичко беше нормално, после сложиха бебето в кувиоз без да ми обяснят защо. След няколко дни едната неонотоложка ме пита дали НЯКОГА в живота си съм имала цистит и му включи антобиотик, защото не вярвала на изследвания (които бяха в норма), после и жълтеницата мина по реда си. За къде съм бързала, в кувиоза му било добре.. междувременно в родилно връщат родилки, защото нямя места. Точат си клинични пътеки и това е.

# 713
  • Мнения: 1 405
И нещо важно!
Казах, че няма да слагам ваксини, докато детето ми е на антибиотично лечение. Неонатологът ме изгледа странно и каза, че ваксината за хепатит Б нямало проблем да поставят по време на АБ лечение, а БЦЖ - на следващия ден, като е приключил АБ.
Веднага се консултирах с лекар отвън, казаха ми, че това е абсурдно и подсъдно.
Имайте едно наум.

# 714
  • Мнения: 4 959
Хм, сега се замислям, че беше и на АБ, и ваксина му сложиха...
Добре си е детето, да чукам на дърво , но наистина не звучи правилно.

# 715
  • Мнения: 1 225
Д-р Абди наистина е едно голямо изключение, страхотен е и съм длъжна да го спомена. Не съм сигурна дали точно другата спомената лекарка не беше тази, която в 00ч. посреднощ реши да ми каже, че детето ми има проблем и веднага трябва да бъде консултирано от специалист, но такъв няма да дойде, защото никой не бил извикал, нито пък на другия ден ще извикат. В крайна сметка заведохме дъщеря ни веднага след изписването на лекар и се оказа, че просто са ме наплашили абсолютно излишно и няма никакви сериозни проблеми.
Да, хормоните при майките също имат значение, но въпреки това не смятам, че е нормално 10-тина майки да стоим един час пред вратите и да чакаме да си нахраним бебетата. Междувременно се чува как тия бебета се късат да пищят от глад, а тяхното отделение си прави сутрешната оперативка в кабинета и хич не им дреме нито за гладните бебета, нито за току що родилите майки. И не може, когато трябва да им подпиша декларациите и документите (приемане на детето в отделението, ваксинации и т.н.) държанието да е любезно, усмихнато - ох, ах, майче това, майче онова, а когато човешки отидеш да попиташ каквото и да било свързано със собственото ти дете да се държат все едно си натрапник.
Има една младичка лекарка, която буквално не знае къде се намира и какво прави - това, че не може да говори и нищичко не и се разбира го оставям без коментар, но това да имаш бегла представа от педиатрия и да работиш в Неонатологията на такава болница - не, не и не.
Бях предупредена за всичко, което ще преживея в Неонатология от моята акушерка от Родилно отделение и от всичките ми познати, които са раждали там, но си казвах, че не може да е чак толкова зле. Не може, ама може.
Бих се върнала там само и единствено заради Родилно отделение - за минута не ме оставиха сама, постоянно ме питаха как съм, оставиха ме да стоя права до магарето доста дълго време, което правеше болката доста по-поносима, дадоха ми няколко глъдки вода, мокреха ме непрестанно, даже имам чувството, че направо ме заливаха с вода на моменти.

# 716
  • Мнения: 5 563
Доволна съм от Д-р Абди, д-р Геновева Дамянова и акушерката отговорна за изписванията /черни чупливи коси, за жалост името ми избяга../. Дадоха ми много насоки за кърменето и цялостното гледане на малчо вкъщи. Докато хранихме малчовците в отделението винаги бяха при нас. За другите нямам думи, стояли сме близо 2 часа пред отделението да чакаме да ги храним, а те изобщо не се стряскаха. Визитацията им минавала, а бебетата реват здраво. Източват яко клиничната пътека, чудят се за какво да те държат 7 дни и после, както казаха преди мен, ти викат "майче, майче". Добре, че момичето, което беше с мен в стая беше медицинско лице от Педиатрия и ми обясняваше всичко, което ме притеснява.

# 717
  • Мнения: 36
Родих преди 5 месеца в ОБ, близнаци, в 35г.с. И двамата бяха в кувьози като постоянно от неонатология идваха с информация. Момиченцето ми беше в по-лошо състояние, а те реагираха веднага и адекватно, за което винаги ще съм им благодарна! Аз знам едно-щом няма информация е за добро!

# 718
  • Варна
  • Мнения: 522
Можете ли да ми кажете в колко часа са свижданията?

# 719
  • Мнения: 1 225
На таблото отвън наистина имаше някакви определени часове, ако не се лъжа 2 часа сутрин и 3 часа следобяд, но те не се спазват строго. Ако родилката е в обикновена стая, свижданията са отвън до асансьора, така че по всяко време на деня може да се отиде. Във Вип стаите и по цял ден може да има посетители, никой не е идвал да ми прави проблеми, по което и да е време през деня. Единствено по време на визитации не може да се излиза отвън или да има посетители във Вип стаята.

Общи условия

Активация на акаунт