Искам да кажа ... (116)_03.04-09.04

  • 55 374
  • 836
  •   1
Отговори
# 795
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят съпруг също е против животно вкъщи, а аз и децата много искаме. Единствено поради една причина не съм много настоятелна - когато пътуваме и отсъстваме повече време, няма на кого да оставяме животното, макар че сега без отмяна на магазина повече от ден два не можем да си позволим да отсъстваме заедно. Иначе друго не би ме притеснявало, знам как да се грижа за животно, отраснала съм с тяхното присъствие, винаги сме имали или куче, или котка, или и двете. Бях от децата, които като кажат, че ще се гружат за животното, означаваше наистина да се грижа, не просто докато ми мине мерака или само да им се радвам. Разхождала съм пуделчето ни всеки ден минимум два пъти - сутрин преди училище и в студ и в пек и вечер, когато ми беше особено релаксиращо.

# 796
  • Мнения: 22 036
Лиляна, не беше ли алергично едно от децат? Не рискувай или поне вземи пудел. Не предизвикват алергии.
Ая, за мен това не е гледане на животно. Не мога да си представя да не го разходя, да го държа на вън и да  очаквам да стиска по два дни. Съжалявам, но смятам, че е по-добре да не мъчите животното. Моето има декар двор и пак чака разходките.

# 797
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, синът ми е алергичен, но не към животни, а сега от някое от цъфтящите растения - треви или дървета, не знаем точно. Не съм тръгнала да вземам животно, ако стигна до това решение, то трябва да е обмислено и прието от всички. Обичам средните породи - пудели, шпаньоли, териери.

# 798
  • Мнения: 6 305
Не мисля, че кучето ми се мъчи, смятам, че голямо куче се чувства много по-добре в голям двор, отколкото натикано в стая. Само  зимата  го затваряме в помещение  с радиатор, но само нощем..

# 799
  • Мнения: 10 874
Майка ми категорично не искаше животно вкъщи и още от малка си мечтаех как един ден ще се изнеса и ще имам котка. За щастие, влюбих се в мъж, който е искал същото и който обожава котки, та сега имаме два котарака вкъщи и сме много щастливи с тях. Heart Eyes Куче не знам дали бих гледала в апартамент, все ми се струва, че би било нещастно затворено по цял ден. Confused Всъщност предишната ни котка също беше нещастна, тя си беше и по-дива, де, та я дадохме на сестра ми на село и сега, като има пълна свобода, е направо все едно друга котка.

# 800
  • Мнения: 22 036
Изследвайте го първо младежа, макар че той май няма да е при вас скоро. На добър час във Варна му желая.

А ако искаш животинък, провери кои са по не алергени, а мъжът ти ще свикне. Майка ми беше абсолютно против, ама 19 години гледа котака и с кеф.

Когато се изнесох, не ми го дадоха. Аргументите им бяха смехотворни Simple Smile.

# 801
  • Мнения: 3 868
Тя и майка ми не искаше животни в къщи. Когато докарахме Арес в къщи, тя каза, че се изнася. Сега спят двамата.

Кате, вече пети ден е тази температура. Днес пак го слушаха, чист е. Обаче не издържам и започвам антибиотик. Чакам лекарката да каже какъв и го мятам, че втори номер ме чака.

# 802
  • Мнения: 1 985
Честит празник на празнуващите и от мен!
Никога не съм имала животинка, но винаги съм искала. Като бях дете майка ми категорично отказваше, а по- късно с мъжа ми преценихме, че жилището ни е прекалено малко, а и често пътувахме. Като поотрасне още малко детето искам да вземем котка, за да свиква от бебе с животните, а и ние с мъжа ми обожаваме котаните. Simple Smile
Вече сме при родителите ми, те изкараха Кати на разходка,а ние лежим и подсмърчаме със съпружието, тъй като и него успях да заразя, дано само бебка я размине.

# 803
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние вчера с мъжа ми седяхме 15 минути пред един зоомагазин да се радваме на бебе-булдогче. Ама няма такъв сладур Heart Eyes Значииии, ако се появя на вратата вкъщи с едно такова, ще забравят и електроники, и всичко, сигурна съм. Но освен това съм реалист и знам, че това означава да гледам скоро две бебета - не, благодаря Crazy

# 804
  • Мнения: 22 036
DSC_0370 by anna stoykov, on Flickr

DSC_0396 by anna stoykov, on Flickr

DSC_0480 by anna stoykov, on Flickr

Последна редакция: нд, 09 апр 2017, 14:21 от Down Under

# 805
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 688
Засилих се да пиша добро утро,а то.......... ooooh!
Честит празник на всички в темата.Много здраве и щастие. bouquet
И аз се радвам на малки кучета и котета,но само отдалече  Mr. Green Детето го е страх и от двете та няма да ме кара да взимаме и съм спокойна.

# 806
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Ами откакто го имам това куче, се сдобих със сиамски близнак, буквално. Че те децата ми не са били така привързани, както то.
Понеже тук вали почти всеки ден, когато го купихме, улучихме период с поройни валежи. Нямаше възможност да го извеждаме, а и не бяха сложени всички ваксини. За около седмица се научи да ходи в душкабината. Не е правил бели никъде, нито нещо ми е изгризал. Имаме си изградени ритуали, за да знае кога ние излизаме сами и той остава у дома, и кога е време за разходката. Вярно, иска си чистене, но човек трябва да прецени ангажиментите, когато си взима домашен любимец, без значение куче, котка, рибки или друго.
Скрит текст:
Ето го от вчера - радва се на новия кокал

# 807
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Прекрасен е, Яна.

# 808
  • Мнения: 6 735
Яна, твоето кученце ми е любимо Heart Eyes
Въобще и не отварям дума за домашен любимец у дома, изискват се грижи и отговорности, а на този етап не мога да ги поема.По-добре да не взимам животинче, като няма да мога да му осигуря адекватна грижа.
Ванини, и Алина ли е болна?

# 809
  • Мнения: 2 627
Честит празник на всички адашки!
Тази година ще е една от малкото, на които на Цветница не вали - то до края на деня има време де...


Общи условия

Активация на акаунт