Правата на децата ни с ТЕЛК!

  • 120 294
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 275

 Спомням си преди 3 години с предишния ни ТЕЛК ходихме и до Закрила на детето, ама за какво е било Thinking въобще не си спомням. Дали и сега трябва да се ходи?
 
В Закрила на детето сте ходили за социална оценка, която вече отпадна

# 331
  • Мнения: 9
Здравейте, предстои ни явяване пред телк.Искам да я прегледа детски психиатър какъв, документ издават и важи ли пред телк комисията .Препорачайте ми доктор от София.

# 332
  • Мнения: 5 698
В София е детската психиатрия св. Никола към Александровска болница. Издават епикриза, която важи пред ТЕЛК.

# 333
  • Мнения: 9
Могат да ми дадат час за първа консултация чак във началото на декември а на мен ми трябва преди това.

# 334
  • Мнения: 497

[/quote]
В Закрила на детето сте ходили за социална оценка, която вече отпадна
[/quote]
 Благодаря!

# 335
  • Мнения: 530
Могат да ми дадат час за първа консултация чак във началото на декември а на мен ми трябва преди това.
[/quote
На нас ни искаха етапна епикриза и амбулаторен лист от психиатър. Звъннах на д-р Янева без да я познавам /преглежда в поликлиниката за детски болести на ул. Найден Геров 2/ веднага се съгласи да ми издаде, мила беше с нас. Не съм чакала за преглед звъннах в петък и се уговорихме за понеделник. Минахме с талон от личния лекар 38, та не сме и плащали.

# 336
  • Мнения: 17
ЗДРАВЕЙТЕ вчера  ПОЛУЧИХ ПИСМО ОТ ТЕЛК ДАТАТА НИ ЗА ЯВЯВАНЕ E 30.10 ИСКАТ ОТ НАС КОНСУЛТАЦИЯ С пулмоложката ни само да кажа че става въпрос за астма детето е на 10 години не знам дали тя ще ни препрати  за някои изследвания ако някой е запознат да пише ще се яви в телк хасково

# 337
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Моля, пишете с малко букви. Няма нужда да крещите във форума!

Най-вероятно няма да ви изпрати никъде пулмолога. Все пак от него искат консултация /становище/. Погледнете какво друго ви е подчертано в писмото и си носете всичко, което имате между двете явявания.

# 338
  • Мнения: 17
 между двете явявания ли?????  не разбрах какво искате да кажете за първи път се явяваMe подчертано ми е  лична карта на родителя акт за раждане на детето досие от лк и етапна епикриэа рецептурна книжка рзок ксерокопия епикризи консултяция със пулмолог алерголог добе но аз не знам дяли е алегична кам нещо вие минавали и сте телк за астма и там като идем също кво следва.

# 339
  • Мнения: 2 208
Отиди при личния лекар с писмото за ТЕЛК и питай, ще ти обясни всичко.Каквото може ще издаде личния лекар, ще издаде направление и така...

# 340
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Щом е за първи път, трябва да носите цялото досие с историята на заболяването на детето +всичко, което е подчертано в писмото.

# 341
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, днес получих експертното решение на НЕЛК и дъщеря ми е с 52%. Въпроса ми е дали има срок за обжалване или да ходя в социалните още тези дни и какво трябва да нося при социалните освен ЕР. Благодаря!

# 342
  • Мнения: 5 698
Ами ... доколкото аз съм запозната решенията на НЕЛК също могат да се обжалват в 14 дневен срок, но обжалването става вече в съда. Процента е много малък - трябва да сте яко подготвени с епикризи и становища, за да може в съда да ви вдигнат процентите с около 20 нагоре, за да си заслужава цялото главоболие...

# 343
  • София
  • Мнения: 53
Аз не искам да обжалвам. Искам само да знам, дали трябва да чакам 14 дни и тогава при социалните или мога да отида утре примерно

# 344
  • Пловдив
  • Мнения: 3 386
Дори да не обжалвате се чака 14 дни.

Общи условия

Активация на акаунт