С какво ви дразнят свекървите- 79

  • 52 369
  • 768
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 630
Apocaliptyc city
Ти би се притеснявал да искаш помощ от сина, а би ли се притеснявал да се съблечеш пред него и да го молиш да ти забърше гърба, при положение, че аз съм там и при положение, че си в болница, където също има и медицински сестри

Бих се притеснявала от сина си, да.

Но, Цвети, не знам на колко години е свекърва ти, но ако е по-възрастна, поне моите наблюдения са такива и както казах имам опит с родител - манипулатор, самите възрастни хора имат доста възрастови изменения с времето и правят неща, които при други обстоятелства не биха правили. Не знам какво да ти кажа, очевидно е че ще имате нужда от помощ, така че се съсредоточете върху това, което ви предстои.

# 751
  • Мнения: 22 036
Как не знаете дали е болна? Бъбрек са и извадили. Не е нужно да има рак, за да е болна  ooooh!. Да не би и премахването на бъбрека да е манипулация?

Няма никаква необходимост мъжът ти да си напуска работата, а просто нормално човешко отношение. Преиграваш, а и е тъпо, че родителите ти те навиват допълнително.

# 752
  • Мнения: X
Разбрах, че като бъдеща свекърва нямам право да се разболявам.
Или, разболея ли се, лягам и чакам да умра....ама помощ от днешните снахи да не очаквам никаква.   Mr. Green
Що за "хора" се навъдиха......човек с операция бил манипулатор.
А за какъв ли ще го обявят, ако болестта му е "невидима" с просто око?!

# 753
  • Мнения: 6 972
Майка му нали не е поискала да си напусне работата? Това са неща, казани от странични лица.

Напълно нормално е при тежка операция жената да има нужда от повече грижи. Ама вашите много интересно те учат - дали ще са на същото мнение, ако палачинката се обърне и те имат нужда от твоите грижи?

Ако (не дай си Боже) такова нещо се случи с майка ми, ще я прибера в нас освен, ако не живее на 10 мин пеша. Във втория случай просто ще си седя повече време при нея и ще се прибирам вкъщи. За щастие ММ никога не би се възпротивил. Това е родител. Не е съседката.

# 754
  • Мнения: 48 023
Хм, ами щом мъжът ти не е хукнал да напуска, а помагате според нуждата, не се ядосвай  Peace
Тъпо са постъпили приятелките й, но може би и те са се притеснили и изобщо не са съобразили, че сте кажи речи младоженци и са ви ядосали с обаждането си. Не им обръщай внимание, наистина с възрастта хората се изменят и не винаги преценяват, че с думите или действията си те смущават или обиждат.
Подготви се психически за тежък период до и след излизане на резултатите. Добре е да подкрепиш мъжът си и да му помогнеш да се ориентира и да се грижи за нея според нуждите й и възможностите ви. Ако го разкъсваш с обвинения обаче, ще се настрои срещу теб и ще се карате.

# 755
  • Мнения: 14 836
Цвети,вместо да седиш и да се чудиш  дали е редно чужди хора /не е редно/ да ви дават акъли,по добре седнете със съпругът ти и поговорете какво ще правите по нататък,ако диагнозата се потвърди
Това  ще ти е много по важно от колкото какво са казали приятелките
Поговорете си сериозно и за работата му-да не напуска в никакъв случай ,защото с един такъв болен си има разходи.
Организирайте си някак нещата от сега,защото понякога тези болнисе влошават доста бързо и тя сега може и да си мисли че ще ходи на екскурзия ,но не се знае дали състоянието и ще го позволи. И да ако се наложи съпругът ти ще ходи и ще спи там.
Не карай точно в такъв момент съпругът ти да избира между теб и нея.Грозно е  и няма да е в твоя полза.
И друго  ще те посъветвам -не казвай всичко ставащо между вас  на родителите си.А и това което пишеш че е станало между майка ти и свекърва ти е нищожен проблем  и не оправдава мисленето им че жената лъже
Дано нищо от това не се случи разбира се и да не се потвърди диагнозата .

# 756
  • София
  • Мнения: 5 988
Не съдете Цвети твърде строго. Първо е млада и неопитна. Второ - всичко й се стоварва изневиделица. И трето - стресирана е от извънредната ситуация, която й се налага отвън и тя има минимален контрол над нещата.
И да, има хора, които дето има една приказка нямат страх от Бога или пък от съдбата /както ви е удобно/ и злоупотребяват със здравословното си състояние, за да въртят близките си около пръста си.
Моята свекърва е точно такава, но понеже тя няма някакви фатални здравословни проблеми, злоупотребява със състоянието на свекъра. Баш сега се печем на такъв огън.
Ние не отричаме, че свекъра има проблеми. Наясно сме с всичко. Проблемът е, че за всяко нещо, което трябва му се прави, тя веднага иска да го води в София без да се съобразява с неговото желание и състояние, а и с факта, че някои неща могат да се направят там на място или пък във Варна, която е много по-близо.
Преди около две години пак нещо я беше прихванало и не знам какво е говорила на една от сестрите си, но явно е било нещо апокалиптично, защото лелята /която иначе е доста умерен човек и не се бърка/ се беше изказала, че или трябва да ги вземем да живеят при нас в София, или ние да се върнем да живеем при тях, за да им помагаме.  newsm78
То ако ставаха така лесно тия работи ...

# 757
  • София
  • Мнения: 24 839
Каквото и да си говорим, изваден бъбрек не е хрема и реакцията на Цвети е грозна.
Явно, за да почнат да се обаждат приятелките на оперираната, за да казват, че има нужда от човек при нея, е била оставена без постоянно присъствие още от първия ден от изписването.
Няма значение в момента дали има рак или не- гадно е, да няма кой да те подкрепи в такъв момент.

# 758
  • Мнения: 214
Здравейте, казвам се Цвети и съм на 26 години... Миналата пролет се запознах с моята половинка, най-прекрасния и добър човек който съм срещала... Майка му! Човек, лишен от всякакво майчино чувство, без никакви емоции, човек, изпиващ енергията от хората около себе си, абсолютен  и тотален егоист... мога единствено да се допитам до родителите си, които също смятат че всичкото това е с цел манипулация.
Цвети, страхотен съвет са ти дали твоите родители. Точно така- мъжките майки не боледуват, те манипулират!
Боледуват единствено майките, родили момичета. И да попитам, че не ги разбирам нещата- как майка, лишена от всякакви чувства създава прекрасен и добър човек?  newsm78 По-знаещите от мен казват, че добрите хора се отглеждат с много любов... Thinking Ти си млада, не знаеш, може би, но би ли попитала отново родителите си...Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 18:07 от joie*

# 759
  • Мнения: X
Каквото и да си говорим, изваден бъбрек не е хрема и реакцията на Цвети е грозна.
Явно, за да почнат да се обаждат приятелките на оперираната, за да казват, че има нужда от човек при нея, е била оставена без постоянно присъствие още от първия ден от изписването.
Няма значение в момента дали има рак или не- гадно е, да няма кой да те подкрепи в такъв момент.
Хм, а тези приятелки, които са така загрижени защо вместо да вдигнат телефона не отидат те да помогнат? Много хора само говорят за загриженост и за близост в отношенията, но само докато има иху-аху, а при проблем стават непознати.

Аз бих наела болногледачка за месец-два докато се стабилизират нещата.

# 760
  • Мнения: X
И да попитам, че не ги разбирам нещата- как майка, лишена от всякви чувства създава прекрасен и добър човек?  newsm78 Ти си млада, не знаеш, може би, но би ли попитала отново родителите си...Благодаря предварително.
Joy От броя на постовете ти съдя, че си нова във форума, затова ще си позволя да те осветля за една известна форумна истина, а именно, прекрасните мъже са отгледани и възпитани от прекраснте си баби или са се самовъзпитали, започвайки да живеят сами и да се издържат още от 12-годишни. Mr. Green

# 761
  • Мнения: 214
the wishmaster, благодаря.  Hug Вече ще го имам предвид!  Simple Smile

# 762
  • Мнения: 21 586
Здравейте, казвам се Цвети и съм на 26 години... Миналата пролет се запознах с моята половинка, най-прекрасния и добър човек който съм срещала... Майка му! Човек, лишен от всякакво майчино чувство, без никакви емоции, човек, изпиващ енергията от хората около себе си, абсолютен  и тотален егоист... мога единствено да се допитам до родителите си, които също смятат че всичкото това е с цел манипулация.
Цвети, страхотен съвет са ти дали твоите родители. Точно така- мъжките майки не боледуват, те манипулират!
Боледуват единствено майките, родили момичета. И да попитам, че не ги разбирам нещата- как майка, лишена от всякви чувства създава прекрасен и добър човек?  newsm78 По-знаещите от мен казват, че добрите хора се отглеждат с много любов... Thinking Ти си млада, не знаеш, може би, но би ли попитала отново родителите си...Благодаря предварително.


То вече стана ясно, че И тоя майка му не го е гледала...

# 763
  • Мнения: 9 396

Аз бих наела болногледачка за месец-два докато се стабилизират нещата.

Не всеки може да си позволи болногледачка. Така че на някои им се налага да се оправят сами. Но е трябвало да се помисли по въпроса още докато жената е била в болницата.

# 764
  • при късмета
  • Мнения: 24 059
Обърнете внимание на жената, сега при всички случаи има нужда, независимо какви ще са резултатите.
Иначе обажданията на приятелките е ясно, че е манипулация, вижда се и от небето. Като са медицински лица можеха да помогнат по друг начин, като се свържат с познати или направо с болницата, в която е оперирана да си изяснят картинката. И точно защото са мед. лица, а те нямат практика да се обаждат на близки на пациентите си, няма да се учудя инициативата за обажданията да идват от свекървата.
А, че не могат сега да я оставят е повече от ясно

Общи условия

Активация на акаунт