С какво ви дразнят свекървите- 79

  • 52 385
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 13 811
Какви манипулации, бе хора!? Вие сърца и съвест нямате ли!
Жената живее сама, изписана е след тежка операция, страхува се и се очаква най-лошото, а снахата се притръшква, че й разваляла празниците, видите ли ooooh!
Нормалното човешко отношение е да я посрещнат, закарат у тях и наглеждат редовно, а дори и да отидат да поживеят при нея първите седмици, докато закрепне и се поуспокои от операцията. Да, може още 20 и повече години да си живее жената без бъбрек ако всичко е наред, но поне първите дни си трябва постоянно присъствие на близки около нея, как ще я оставите сама!
Егати егоистите!

# 736
  • Мнения: 13
The wishmaster
Хората са способни на абсолютно всичко, много случки съм чувала, малко по-малко съм виждала и затова смятам, че всеки е способен на всичко. Състоянието до което се стига, за да се извади бъбрек е тежко и го разбирам, защото цяла седмица съм обикаляла по нощите и по спешните отделения да я преглеждат, карах се с лекари, защото смятаха причината поради която сме там(а именно температура) за смешно. Накрая я приеха и предприеха мерки. Така че съм наясно с това, колко е тежко състоянието. Относно родителите ми, да кажем, че в началото всички имаха топли отношения, имаше събирания, имаше вечери, докато майка му не започна да звъни на моята и да обяснява как на нас не ни стигат парите, как трябва да го юркам повече..... Предистория има и тя е голяма, няма как да изложа абсолютно всички факти и аргументи и знам, че може да изглежда отстрани отвратително...

# 737
  • Мнения: 25 823
Аз доколкото схващам, жената е прясно оперирана, може би и конците още не са махнати, та съветът за спането при нея не ми се струва толкова неадекватен. Ако става въпрос само за първите дни, разбира се.
Не става много ясно за колко време се очаква синът да спи при нея.
Иначе и Цвети я разбирам. Затова може да направи компромис и да ходят двамата с мъжа си няколко дена, колкото да не оставят жената сама вкъщи. Всичко се случва, едно падане и отваряне на прясна рана е напълно възможно.
Другият вариант е да я приберат временно в дома си, но едва ли я устройва.
Третият – да наемат жена, която да се грижи за нея – може би е най-приемлив за всички.

# 738
  • София
  • Мнения: 24 839
А относно мнението на съпруга ми, той е наясно с опитите на майка си да получава внимание, говорили сме го. Само, че е наясно когато няма проблем, когато възникне такъв, всичко изчезва на заден план. Относно това с "отварянето на очите", определено не смятам, че момента е подходящ за разговор от типа : Абе смяташ ли, че е нормално някаква приятелка на майка ти да ти обяснява, че трябва да спиш там? Защото зададох въпроса и отговора беше: Ами тя е много загрижена за майка ми, нали все пак са приятелки.

Ти познаваш мъжа си от 1 година, а от няма и половин си омъжена, и вече си наясно колко кофти човек е майка му, как не се е грижила за него- но не от него знаеш, а от напълно " безпристрастното" мнение на баща му, който я е напуснал.
Жената е изписана наскоро с изваден бъбрек, но ти се възмущаваш, че приятелките ѝ искат синът ѝ да прекара при нея поне 1-2 вечери след изписването.
Смяташ, заедно с родителите си, разбира се, че това е чиста манипулация и не е редно приятелки, при това- с професии, които им дават възможността да са наясно с нещата, да му обяснят, че не бива да остава веднага сама?

Права си, отвратително вмешателство  и пълна манипулация от тяхна страна.

# 739
  • Мнения: X
Цвети, напълно е възможно свекърва ти да е отвратителен човек в много отношения. Също така е напълно възможно да се опита да използва състоянието си, за да манипулира сина си и други близки. Но позволи ми да се съмнявам, че ще лъже, че е болна от рак. Не зная колко голям опит имаш и какви неща си видяла, но за разлика от теб, аз не съм родена 1991, а 1971, та определено съм видяла доста. Но човек, осмеляващ се да лъже, че е болен от рак още не съм виждала. Вярно е, че има всякакви идиоти, ама все пак...Мисълта ми е, че тя може с много неща да е заслужила твоята неприязън, но недей заради това самата ти да говориш грозни неща като това, че лъже, че е болна от рак, за да манипулира.

# 740
  • Мнения: 630
Ами то спането наистина може би трябва да се осъществи и от двамата, аз на мястото на майката ще се притеснявам да получа помощ от сина си, честно казано, бих предпочела снахата.

# 741
  • Мнения: 13
Обсъдихме го вчера, ние сме в ремонт и няма как да я вземем при нас. Съпругът ми не иска да сме там. Таа сега просто през деня когато можем сме там, за да помагаме.

# 742
  • Мнения: 630
Обсъдихме го вчера, ние сме в ремонт и няма как да я вземем при нас. Съпругът ми не иска да сме там. Таа сега просто през деня когато можем сме там, за да помагаме.

Както казах, всичко се промени от първия пост и совите не са това, което са.

# 743
  • Мнения: 13
Хора чакайте малко сега, нямаме изследвания, нямаме нищо на този етап. Нейни приятелки лекарки ни звънят да ни казват че тя едва ли не умира, че няма смисъл да търсим друго мнение, че трябва да се остави работата и да бъде обгрижвана. Това е манипулацията за мен. Аз не знам, дали е болна или не. Не искам да излиза, че смятам, че лъже за болестта, но просто все още няма изследвания, тези приятелки на базата на какво го казват това!!!

# 744
  • Мнения: X
Обсъдихме го вчера, ние сме в ремонт и няма как да я вземем при нас. Съпругът ми не иска да сме там. Таа сега просто през деня когато можем сме там, за да помагаме.
А какво конкретно предлага той, ако се окаже лоша диагноза и се наложат сериозни грижи?

Не искам да излиза, че смятам, че лъже за болестта,
Не искаш, но в първия си пост каза точно това. Каза и че родителите ти също смятат така.

# 745
  • Мнения: 13
Apocaliptyc city
Ти би се притеснявал да искаш помощ от сина, а би ли се притеснявал да се съблечеш пред него и да го молиш да ти забърше гърба, при положение, че аз съм там и при положение, че си в болница, където също има и медицински сестри

# 746
  • Мнения: 13
Той предложи да се разбере с баща си, който да се включи във всичко това и да помага.

# 747
  • Мнения: X
Добре е да си разпределните ангажиментите, включително и финансовите и да помислите дали можете да си позволите външна помощ, ако много се влошат нещата.

# 748
  • Мнения: 14 166
Много ми е странно кой е отвел тази жена в болница, кой я е придружил на изписването? Един син има, а той дори не знае какво ѝ е. Предполага се, че когато влизаш в болница за нещо толкова сериозно (отстраняване на бъбрек), децата ти се интересуват от теб и от това какво се случва с теб. Много интересни отношения има в това семейство. Освен ако синът не е прекъснал последните години всякаква комуникация с майката и тя сега го търси, не намирам логика в казаното.

# 749
  • Мнения: 21 649
Apocaliptyc city
Ти би се притеснявал да искаш мощ от сина, а би ли се притеснявал да се съблечеш пред него и да го молиш да ти забърше гърба, при положение, че аз съм там и при положение, че си в болница, където също има и медицински сестри


Какво от това, голяма работа, че и е забърсал гърба. Какви изводи си правиш само...
Рано ти е да се настройваш така, омъжена си само от четири месеца. Аргументите ти не са добри и е видно че са плод на раздразнение и неприязън. Аз разбирам, че положението е кофти, очаквала си цветя и рози а ходиш по спешното и по болници...но ще трябва някак да го преодолеете.

А на родителите ти не им прави чест, за разлика от тебе те би трябвало за са видели две и двеста и да са по-наясно с болести в семейството...

Общи условия

Активация на акаунт