Нашите кухни - 68

  • 99 237
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas
  • Мнения: 503

JACKLIN*,тези стенни  лампи са дизайнерски продукт на Flos http://www.flos.com/softarchitecture/en/products/3d/abajourd_hui/sa50001 и са конструкции,които се вграждат в стена от гипскартон по време на ремонта.Освен това са цифри,които не са никак малки-не ми е известно да имат по бюджетни аналози Peace

# 31
  • Мнения: 13 188
Дайте на някого да ви отреже на две една подобна лампа и просто закрепяте парчетата. А на стената си извеждате най-обикновена крушка. Даже ще стане лесно.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 006
Цитат
gerido
Новак
Re: Нашите кухни - 67
♥0 чт, 06 апр 2017, 20:48 #752
Здравейте момичета,

Включвам се по повод коментар преди няколко поста,че при избора на мивка  трябва да се ръководим от практичност и функционалност, а не да се купува такава на цена 400 лв. Та кухнята ми е бял глац, плот сив и ми се иска мивката да е полимермрамор. Моля, препоръчайте ми модел, а ако е придружен съвета с линк ще е страхотно.
Благодаря предварително за отговорите.
Погледни мивките на ФАТ. Имат различни цветове, размери и модели и са качествени и бюджетни.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 268
JACKLIN*, много ми харесва проекта на кухнята ти. Всъщност на целия апартамент. Относно отварянето на вратичките на кухненските шкафове - в момента ползвам кухня с такъв тип отваряне, с улеи отгоре, отвратително е за мен. Да изглежда изчистено и красиво, но редовно си чупя ноктите с тези вратички и чекмеджета, което ме води до лудост. Има един тип дръжки, мисля, в Икеа съм виждала подобни, които са метални и и дълги, почти не се забелязват, но са доста по-удобни от този тип улеи.

# 34
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
JACKLIN*, скоро не съм гледала , но във виповете на амазон има интересни находки за лампи и полилеи, напр.

http://de.buyvip.com/#page=b&dept=all&sale=ADHVEREOEEHLW … p;ref=qd_all_sr_2

http://de.buyvip.com/#page=b&dept=all&sale=A34QYRZJJS246 … _A34QYRZJJS246N_b

# 35
  • Мнения: 12 985
Маделин, да си жива и здрава за помощта, две гайлета по- малко, лампите са същите и вазите почти.
Изтекоха ми очите да търся холните полилеи, не знам как да задам правилно търсенето вероятно.

Кати, ако си счупя ноктите ще ми е много неприятно, съвсем ме отказа от този вариант, утре ще се обадя да мислят нещо друго. То красиво, красиво, но най- важното е да ми е удобно, готвя, не поръчвам кухнята за парлама:)

За лампите на стената май ще трябва да се охарча за дизайнерите, говорих с майстора на мебелите не се наема. Борка, цена няма на линка, сигурно е таква, че ги е срам да я напишат Joy

Сега пък ново 20, майсторът с боята, каза че опънатият таван бил голяма беля, при всяко отваряне на вратите вибрирал, ако имало мушичка или друго нещо седяло като черно петно.... Някой има ли да каже как е?

# 36
  • Мнения: 1 787
Маделин, да си жива и здрава за помощта, две гайлета по- малко, лампите са същите и вазите почти.
Изтекоха ми очите да търся холните полилеи, не знам как да задам правилно търсенето вероятно.


Спокойно, все ще изкочат от някъде! Grinning По принцип дизайнерите (ако са добри) би трябвало да слагат по проектите реално откриваеми неща, а не просто картинки, свалени от интернет, за да замажат очите на клиента с нещо красиво, но неизпълняемо. Аз също от месеци издирвам подходящо осветление за моя дом, научила съм асортимента на всички онлайн магазини наизуст и въпреки това продължавам ежедневно да ги разглеждам. Ако ми попадне някоя от твоите лампи в полезрението, веднага ще ти пиша. Simple Smile

Записвам се да ви следя.
Моята кухня е в бели шкафове (пуш), електроуредите са в сребристо и черно.
Подът ми е в кафяв мрамор - какъв бак сплаш да сложа?

Ако покажеш мраморната плочка каква е, ще е по-лесно да дадем адекватно предложение за гръб на кухнята. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 12 985
Реални са нещата, но са си сериозни цифри, а на мен честно казано ми се свиди да дам за лампи по няколко хиляди и се опитвам да намеря по- бюджетен вариант, без да променям много проекта, защото си го харесвам. Но ето сега човек който има тази система на отваряне ми дава съвет подплатен с опит, дизайнерът ги слага, но едва ли сам ги е ползвал. Затова е ценна темата.
Днес обикаля да гледам ламинат за спалните, искам само да носи на мръсно, тоест да не е съвсем светъл, но в никакъв случай тъмен. В момента съм с орех и ми се реве, вчера съм чистила и днес е ужас, мъхчета, косми, прах...Давайте акъл, дизайнерите казах може всякакъв мебелите са светли и носят. В кухня, хол, коридори е гранитогрес. Намерих препарата, който е против плъзгаме и ще обработим целия под, пише че не се отразява на цвета и блясъка, дано е така.

Ети, не ми показват лампи линковете.

Последна редакция: пт, 07 апр 2017, 22:26 от JACKLIN*

# 38
  • Burgas
  • Мнения: 503
JACKLIN*,ето линк с цена за лампата https://www.miliashop.com/en/wall-lamps/4127-abajourd-hui-small- … ll-lamp-flos.html.Мисля,че и при вносителите за БГ цената ще е сходна.По принцип дизайнерите би следвало не само да залагат реални продукти,съобразени с желанието и бюджета на клиента,но и да го насочват към магазини ,от където да се закупят,а вече въпрос на избор на клиента е дали ще се съобрази с препоръките или не. Иначе проекта е много хубав,но ....
Опънатите тавани са много красиви,дано обаче не са ви предложили такива с вградено осветление,защото при повреда(изгаряне)на лампите се сменя целия таван.За някои това може и да не е проблем,но за мен са излишни главоболия.

Последна редакция: пт, 07 апр 2017, 23:27 от borka01

# 39
# 40
  • Между два живота
  • Мнения: 132

Ето едно подобно решение за мъничка кухня:



t_ilieva, колко см е надстърчането на най-горните шкафове?

# 41
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Намерих препарата, който е против плъзгаме и ще обработим целия под, пише че не се отразява на цвета и блясъка, дано е така.

JACKLIN*, моля, дай линк към този препарат! Praynig

# 42
# 43
  • Мнения: 1 597
: JACKLIN* , Ето ти още един линк за вградените лампи - представени са цените и на голямата, която е 180 см http://www.lucearredo.it/articolo_dettaglio.php?aid=1160&apid=4714

# 44
  • Мнения: 1 787
Много пари тези лампи бе, близо 1000 Е, ужас!  Shocked

Толкова пари за лампи не давам, ако ще и да са ми подарък! Wink Честно-казано, дори не стоят добре, все едно висят във въздуха, не мога да схвана идеята на дизайна им. Я по-добре си харесайте някакви красиви аплици, има толкова много разкошни модели, и за вашият стил ще се намери нещо подходящо на доста по-разумна цена!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт