Нашите кухни - 68

  • 99 273
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 437
Здравейте не видях тема за абсорбатори затова ще попитам тук. Кои са нещата за които трябва да гледам newsm78 никога не съм имала абсорбатор и идея си нямам от тях Blush гледам има със сменяеми филтри има и с постоянни. Другото което видях са декоративните, които много ми харесаха на външен вид. Печката ми ще бъде свободно стояща, още не съм я избрала, но трябва да избера абсорбатора, утре ще се срещнем с майстора и трябва да съм решила. Кухнята ми е около 8кв

# 736
  • Мнения: 1 597
 buba.123, абсорбатора/аспиратора е както казва ММ кюнец с мотор.
Абсорбаторите имат и активен въгленов филтър, който е консуматив, за да поема миризмите. Ако не е изведена аспирацията през "кюнец" - тръба извън помещението е само абсорбатор, ако е свързан с тръба за извждане на аспирираните пари, пушеци и миризми навън от помещението ( било директно, било чрез комина) се нарича аспиратор. И в двата случая е със задвижващ електромотор. И обикновения абсорбатор, ако го вържеш към комин за извеждане на абсорбирания мръсен въздух се превръща в аспиратор.  Аспираторите обикновено са с метални филтри, които се мият в миялнята, някои обаче имат опция за добавяне и на въглен филтър, което качва цената. Аспираторите се избират според кубатурата на помещението умножена по 10.
Значи ако помещението ти е 8м2 и високо 3 метра, то кубатурата му е 24м3. 24 Х10 - необходимият ти аспиратор трябва да има поток на всмукване 240м3. Цената зависи от фирмата, красотата и обема. Засължително трябва да имаш изработена отвеждаща вентилационна система.  Това се прави с една единствена цела - като готвиш зекле, или пържиш риба, жилището да не мирише с часове. Да не се запушва атмосферата в помещението и да улавя мазните изпарения, които иначе се отлагат по стените.
Надявам се, че не стана много сложно.

# 737
  • Мнения: 803
И аз да добавя нещо - като се пуска аспиратора, задължително трябва да има отворен прозорец или врата, за да може да влиза свеж въздух . Така  се обновява въздуха в стаята, който циркулира и аспиратора работи най-ефективно.
Аз като си пускам моя, отварям малко прозорче, по-точно го държа наклонено.

# 738
  • Мнения: 382
Aurori, мисля, че Либхер има поотделно фризер и хласилник общо около 110 , предлагат ги като комбинация за 2-ен хладилник. http://www.liebherr.bg/HG/bg-BG/112827.wfw/id-1763333-0
Лелеее,къде съм гледала,днеска специално им отворих сайта,но не го видях!Нямаш представа как ми спасяваш първоначалния проект!Благодаря много! bouquet

# 739
  • Мнения: 1 597
Aurori, радвам се, че съм помогнала с нещо. Успех в проекта и най-вече в реализацията му!

# 740
  • Мнения: 1 698
Някой може ли да ми препоръча интериорен дизайнер. Трябва ми да ми изработи ЗД визиуализация, и разбира се да измисли най- доброто разместване и разположение на сеташната ми сухня.

# 741
  • Мнения: 1 437
mumbas Краси2603 Благодаря ви момичета bouquet ще набележа един, два и утре ще решим окончателно Hug

# 742
  • Мнения: 1 713
        В последните страници се обсъждат хладилниците, но искам да повдигна моето питане за мивките . Благодаря !
Момичета ( и момчета всъщност ), решила съм да сменя бордовата метална мивка с такава за вграждане. Но определено искам материалът а е друг. Сегашната мивка ми е голям трън - тънка е и се огъва при всяко използване на смесителя, плитка е също така. С две думи - направих грешен и прибързан избор преди няма 2 години. Смятам и да жертвам един шкаф от долния ред и да поставим съдомиялна. За целта си търся неметална , дълбока мивка, но с тесен отцедник. Разглеждах "Фат" ( не знаех ,че са български производител ) , но пък той отцедника навсякъде е широк колкото самото корито на мивката. Ще съм благодарна на всякакви предложения !

# 743
  • Мнения: 4 188
На Смег гледах скоро мивки и други уреди, намалени, в сайта на Технохит. Предпочитам иноксова, почиства се лесно. Тия цветните са ми нехигиенични. Мен, понеже ме втриса от мръсотия, да питам. Как предвиждате почистването на кухните си newsm78 newsm78 Днес дръпнах съдомиялната, свободно стояща под плота, ми то само гъби нямаше от долу ooooh! ooooh!, хем поне веднъж в месеца я дърпам и чистя #Crazy #Crazy Дръпнах и хладилника, същата работа, па си мисля, че чисто живеем Shocked Shocked. Рекох да смъкна и бордовете хванати за крачетата на шкафовете, щях да припадна Mr. Green Mr. Green

# 744
  • Мнения: 1 483
Ами за мен лично металните мивки са по-нехигиенични -  цапат се по-лесно и се мият по-трудно от композитните. С новата мивка се родих - забърша 2 пъти с гъбата и светва, а алпаката на всяко миене задържаше толкова много мазнина Sick Миех до припадък всеки път и пак беше мани.

# 745
  • Мнения: 2
И аз търсих гранитна мивка с възможно най-малкия отцедник. Изборът е доста ограничен. Спрях се на SCHOCK RONDA D100L. Другите варианти бяха PYRAMIS ALAZIA (59x50) 1B 1D (с по-малко корито) и фат 228 (с по-голям отцедник). Предишната беше метална TEKA SUPER BOWL 1C без никакви забележки към качеството - нищо не се е огъвало и е достатъчно дълбока. С гранитната определено почистването е по-лесно. При нас водата е доста варовита и никога металната не е изглеждала като в магазина.

# 746
# 747
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте,имам питане към майсторите на кухни.Проекта на кухнята ми е с 11 чекмеджета,чийто механизми смятах да бъдат  "Блум"/изтегляне с плавно прибиране/.Но цената е доста голяма и майстора ми предложи да ги заменим с напълно идентични турски,които с нищо не отстъпвали на предходнатаната марка.Според неговите думи "те са едно към едно като механизмите на Блум и по нищо не се различавали".А дали са толкова здрави?Трябва ли да се доверя?Кажете нещо за турските механизми.Малко съм с резерви.Горният ред шкафове ще бъдат изцяло с Блум и не ми  се ще после да съжалявам.В момента не мога да ви кажа точната марка.

Абсолютно НЕ съм съгласна с това твърдение.

Когато сложите 2 чекмеджета едно до друго - едно с водачи Blum, а другото например със Samet - ще видите огромната разлика в качеството на плавност, и на затваряне и на (без) шумност - а бе... има огромна разлика!  Peace

Да не говорим, че Blum и след 10 годишно ползване си е със същите характеристики, а турските - издържат около 2 години без разхлопване...

Което, впрочем, ако кухнята е с 1 година гаранция, си е общо-взето добре в полза на турските.

Обаче, ако е с 3 или 4 години гаранция, си е сериозен проблем!  Peace
Лично мнение.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт