Нашите кухни - 68

  • 99 296
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13 206
Краси,много красив аспиратор
Наистина е много красив!

# 706
  • Мнения: 1 722
         Момичета ( и момчета всъщност ), решила съм да сменя бордовата метална мивка с такава за вграждане. Но определено искам материалът а е друг. Сегашната мивка ми е голям трън - тънка е и се огъва при всяко използване на смесителя, плитка е също така. С две думи - направих грешен и прибързан избор преди няма 2 години. Смятам и да жертвам един шкаф от долния ред и да поставим съдомиялна. За целта си търся неметална , дълбока мивка, но с тесен отцедник. Разглеждах "Фат" ( не знаех ,че са български производител ) , но пък той отцедника навсякъде е широк колкото самото корито на мивката. Ще съм благодарна на всякакви предложения !

# 707
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Удтройва ли ви размера на вградения хладилник?На мен ми се струва малък.Искам сеободностоящ,а ме убрждават за вграден,заради естетиката.Аз не виждам пък от кой и за какво да си крия хладилника.Повече ме вълнува дали вградения няма да е прекаленно тесен?
Аз затова си взех свободностоящ иноксов, с ширина 60см, много по-красив ми изглежда от просто още един шкаф. Но е със скромните 201см височина, даже се съмнявам дали ще ползвам най-горния рафт, но си имам кухненска стълбичка Wink

# 708
  • Мнения: 41 527
На времето и аз бях фенка на вградените хладилници, но сега съм за свободно стоящ. Струва ми се много по-гъвкаво решение. Кой знае след 5 или 10 години, ако ми се развали хладилника, дали няма да си харесам някой с 5 см по-широк или 10 см по-висок и да не мога да го сложа в шкафа. Пък и самата замяна на свободен е много по-лесна.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 521
ЗА свободностоящ хладилник съм, иноксов, поне 75 см. на 2 и нещо или нагоре.
60 сантиметровите отвътре са ужасно малки, една тава или тенджера като сложа и край.

# 710
  • Мнения: 810
В два различни апартамента имам и вграден, и свободно стоящ. И двата вършат работа, но всичко си зависи от вас- от оставащото ви място, колко голямо е семейството ви, на какво държите повече - на визия или удобство. Скоро бях харесала един свободностоящ модел хладилник на Шарп - бежов- очите ми останаха в него, но беше 5 см по-широк и нямаше как да се вмести- още ме е яд. та всеки си преценя индивидуално.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 808
Аз също вече съм за свободно стоящ и затова си взех такъв за новата кухня. Когато преди десетина години си правех кухня, заложих на вграден хладилник. Ако се наложи да го сменям, идея нямам дали мога да намеря такъв, който да пасва идеално в "дупката".

# 712
  • Мнения: 810
Ами затова вградените са със стандартни размери и не трябва да имате притеснения дали ще се вмести новия, всички са за шкафове 60 см ширина. Височината им малко варира, но всеки си знае каква му е "дупката" и си купува със същите размери. Т.е. това не би трябвало да е проблем. Правиш ли веднъж кухня с вграден хладилник си караш на такъв. Друг е въпроса дали ви устройва като вместимост.

# 713
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Аз мисля, че хладилниците за вграждане са си стандартни. Така че подмяната според мен не би била проблем. Всичките ми уреди са вградени,  без хладилника. Не мисля че бих имала проблем да ги сменя, дори и с друга марка. Обаче не ми се връзва още един шкаф, предпочитам инокс за разообразие.

# 714
  • Мнения: 382
Аз определенно искам пространство,лятото сме с два хладилника в другото жилище и двата са все пълни.Та по този повод се замислих дали няма двукрил вграден хладилник?Еднта ми стена на кунята ще бъде цялата в колони и ако има такъв за вграждане ще е чудесно.Гледала съм по чуждите сайтове,но тук не съм срещала такъв.

# 715
  • София
  • Мнения: 162
Краси, чудесна кухня. Дано не обидя някой, но за първи път да ми хване окото принт стъкло. Със здраве да се вихриш в нея!

# 716
  • Мнения: 1 597
Моят глас е в полза на свободно стоящ хладилник по следните причини:
1. По-голям избор
2. По голям вътрешен обем
3. По-флексибилно решение в случай на повреда
4. По-ниска цена.
Не мисля, че естетиката страда особено, освен ако не започнат и фурните и котлоните да ги вграждат в шкаф, за да не се виждат. Защо само хладилника.
Все пак това е кухня , където е мястото на хладилника фурната и котлоните.

# 717
  • Мнения: 810
Краси, чудесна кухня. Дано не обидя някой, но за първи път да ми хване окото принт стъкло. Със здраве да се вихриш в нея!

Благодаря!
Относно принт стъклото да кажа, че ми беше най-голямата дилема и мислене, то що проекти бяха...но всичко,което харесвах ми стоеше много кичозно и помпозно. А аз исках да е такова заради лесното чистене.

# 718
  • Мнения: 1 787
Краси, много е хубава, честито и с кеф да си готвиш в нея!  Hug

Аз твърдо не харесвам вградени хладилници. Нашият е свободно стоящ и без шкаф над него, за да не изглежда като напъхан в дупка. mumbas много хубаво го е написала!  Peace

# 719
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Краси, поздравления за хубавата кухня! Със здраве да си я ползваш! Аз много се чудих за стъкло за гръбче, но ме разубедиха и се отказах и в крайна сметка сложих плочки. Но признавам си стъклото ми е слабост!

Общи условия

Активация на акаунт