Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 2

  • 87 941
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 715
Според мен часове в момента няма, ( може да има но за месец напред) опитвам се от две седмици да си запазя час, а от регистратурата ми казват да идвам директно и да чакам. Аз всяка седмица трябва да съм на тонове, тъй като съм 9 месец, но, от регистратурата никога не ме връщат. Аз пък си отивам в 10 и си чакам до 4. Има ядене, пиене, не се опитвам да се вместя, защото има и хора с час, които си минават, когато ме викнат, тогава.
А вчера за първи път бях на тонове в Щерев и ми стана странно, че не мога да си тръгна ако доктор не ми е подписал тоновете, аз мислех, ако е възможно да отида на следващия ден, но ми казаха че няма как.
Иначе до скоро се следях в болница в която имаш час, викат те на време, но цената е толкова хубава, че не могат много хора да си позволят да ходят там, ( не че и аз смогвах, но се налагаше), и въпреки това, никой не ти обръща внимание повече от 20 минути, а в Щерев без час пак ми обръщат поне 20 мин внимание.

# 706
  • София
  • Мнения: 22 954
Това със записването на час за тоновете са го въвели след като съм родила. Аз като съм ходила никога не съм чакала особено, интересно защо са го въвели, ако ще се чак пак.
Има резон да трябва лекар да види тоновете, може да има нещо притеснително и да не трябва да се чака до следващия ден.

# 707
  • Мнения: 731
Това със записването на час за тоновете са го въвели след като съм родила. Аз като съм ходила никога не съм чакала особено, интересно защо са го въвели, ако ще се чак пак.
Има резон да трябва лекар да види тоновете, може да има нещо притеснително и да не трябва да се чака до следващия ден.

Въвели са го, защото в определени часови диапазони се сттупват много момичета и се налаа много да се чака, а пък има часове, в които няма никой. Но дори и да си с час - няма значение, според мен. Никой няма да те върне. Аз като ходех на тонове, почти винаги ги повтарях - или бебето беше заспало.. или другата крайност Simple Smile

# 708
  • Мнения: 744
Това, че някоя мама не е с корем, не означава, че не е спешна и с кървене, например. Не съдете. Аз винаги съм смирена и си чакам. Миналия път като бях при Арабаджи..тя много се развика на сестрата с думите: "Не ме интересува кой кога се е обадил и на кой е познат. Първо влизат хората с часове и бременните. Точка".
Както казах, за тонове и спешни гинекологични случай, не говоря. Идват момичета  за обикновен прифилактичен преглед. Решили са, че днес им е удобно, и са дошли.

И как разбра, че са само за профилактичен преглед и не им е сложен случая? И от къде знаеш, че доктора не е закъснял със записаните часове, защото са я извикали по спешност? Не съди само по външен вид.
Аз при моята лекарка чакам по 2 часа със запазен час (за ЖК!) и никога не съм се оплаквала. Просто не виждаш ситуацията от всякъде. Пък и според мен щом за някой лекар се чака толкова означава, че е много добър. Не бих предпочела да ме приемат на момента при лекар, който не разбира от работата си пред това да чакам.
Защото когото отивам да се регистрирам, ми казват, че преди мен има 3 жени, които са спешни, и още 4, които са за преглед. От тук знам.
За компетентността на лекаря, няма да коментирам...

И според теб “за преглед” означава че не са в
стимулация, не са бременни с проблем или нещо друго което да налага бърз преглед без час, а просто са дошли без час щото ей така им е скимнало да
си направят профилактичен преглед. Ще ти кажа че имам огромен “стаж” в клиниката и от опит знам че редът за влизане на преглед е следния: записани часове, между тях се пускат спешни случаи на
примерно бременни с болки и кървене, жени в стимулация, становище по запис на тонове, бременни които не са спешни но имат нужда от извънреден преглед. Такова нещо за което говориш не съм виждала, просто някой да си дойде ей така на преглед без час, няма да го приемат ако не е належащо. Това са трайни наблюдения от поне 2-3 от най-натоварените лекари в клиниката.
Разберете че естеството на работата им не позволява винаги стрикто спазване
на часовете. Др Арабаджи примерно няма как да знае за утре че една пациентка ще дойде за спешно секцио, две бременни с болки и кървене, две с
контракции, друга не усеща бебето да се движи и се притеснила, трета пак бременна със сърбеж и нужда от спешна МБ, плюс дежурните пациентки от стимулация които няма как да записват час, плюс пациент пратен за
спешен аборт по МП и тн и тн...Ето този комплекс води по някога до чакане по час и повече, няма други причини. На никой не му е приятно да чака, но се налага човек да прояви разбиране!

# 709
  • Мнения: 41
Искам да споделя един случай не с Арабаджи а с др Савова....  за първи път когато посетих болницата се бях насочила към Савова отидох първия път всичко мина и каза в петък да отида км 8 и 30 сутринта без да си записвам час защото няма свободни часове и да мина да се И се обадя че съм тук... а бях с кървене, плода нямаше сърдечна дейност в 9г.с (слава на бога детенцето ми е живо и здраво)  и един спонтанен аборт... така отидох в 8 и 30 беше страшно мазало казах на сестрата която е при нея че съм тук както ми каза др Савова тя каза ОК сега ще и предам върна се и повече не излезе .... чаках час,два,три със страшно гадене стана 14;00 толкова ми беше зле че към 14;30 просто станах и си тръгнах... госпожиците от рецепцията ми звъннаха в 18;47 часа вечерта да ме питат каде съм защото е дошъл моя ред и Савова ме вика.. в крайна сметка аз нямам 8 часов работен ден в техния коридор съжалявам ама това  е доста нелепо ...

# 710
  • Мнения: 744
Ти за манипулация ли чакаше или за преглед?  От 8.30 до 14.30
каза ли че ти е зле и не можеш повече да стоиш там преди да си тръгнеш?

# 711
  • Мнения: 41
В9г.с най вероятно за преглед защото имах кървене и жената беше наясно със това! Казах че тръгвам тя каза стой след тази жена влизаш минаха още 7-8 жени така и не влезнах;)

# 712
  • Мнения: 744
Е това е прекалено, ако ти е зле е трябвало да те приеме както е казала. Аз в такава ситуация щях да направя проблем, това не е каприз че не ти се чака или кой е влязъл преди теб...
На мен ми се случи нещо подобно, в 6 г.с. получих кървене (седмица преди сериозен кръвоизлив с който ме приеха за задържане за 15 д). Отидох преди 9ч., казаха ми че до  обед моята лекарка е в планови секцио и процедури. Беше ми зле и поисках преглед от дежурен лекар - пратиха ме да се регистрирам при Юнакова. Тя беше наясно че съм с болки и кървене и към 11.30 като излезе каза ще направи една пункция и после преди да тръгне! щяла да ме види . Отидох на регистратурата и им казах че искам ВЕДНАГА  да уведомят моя лекар че чакам 3ч, зле ми е и в това рисково състояние вместо да лежа както ми е казано стоя часове сгъната с болки и се развиках че искам лекаря който се води дежурен да ме приеме веднага. Точно след минути ме вкараха при Коновалова и тя ги направи на нищо как са ме държали часове да чакам.

# 713
  • Мнения: 41
Пък да не говоря че докато чаках първия преглед една жена която работеше като чистачка в клиниката по време на прегледи отвори вратата на кабинета на др Савова и каза Дании момичето за което говорех е тук 😱 и тя каза хайде да влиза 😐 с връзки ли се случват нещата при нея не ми е ясно ...грозна история доста се разочаровах от нея ... но всяко зло за добро.. добре че беше Др Манчев да спаси положението...

# 714
  • София
  • Мнения: 22 954
Aз пък Манчев се моля да не го срещна някъде. От всеки лекар  има доволни и недоволни. Освен онзи случай с Чавеева, съм чакала винаги в рамките на нормалното.

# 715
  • Мнения: 936
Аз съм пациентка на д-р Савова,много съм доволна от работата и отношението и към мен.

# 716
  • София
  • Мнения: 2 410
Пак аз с въпрос Simple Smile Лабораторията работи ли с НЗОК. Ако имам направление за някакво изследване, мога ли там да го направя?

# 717
  • Мнения: 825
Пак аз с въпрос Simple Smile Лабораторията работи ли с НЗОК. Ако имам направление за някакво изследване, мога ли там да го направя?

Лабораторията е на Cibalab, мисля, че може с направление. Не помня да съм ползвала, но нека и другите да кажат.

# 718
  • Мнения: X
Пак аз с въпрос Simple Smile Лабораторията работи ли с НЗОК. Ако имам направление за някакво изследване, мога ли там да го направя?

Тя е Цибалаб, където по принцип може с направление, но аз съм се обаждала на рецепционистките в Щерев да питам дали работят в лабораторията с направление и ми казаха не, затова не съм се и опитвала да отида.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 410
Благодаря за отговорите Simple Smile май няма да рискувам и ще си ходя до някоя друга Цибалаб.

Общи условия

Активация на акаунт