Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 2

  • 88 018
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 820
Аз когато ходех на тонове без час госпожите много мрънкаха за това 7 и 30 сутринта бях там преди да започне работното време за да не обърквам графика и нямаше проблем .
За Чавеева е на 2ри етаж
Благодаря за информацията!
Аз съм с час всеки път, но те не ги спазват и никой не те пита с час без час. Има 4 легла и който излезе друг влиза

# 691
  • Мнения: 731
На тонове в началото ходех с час, видях, че не се спазва и почнах да си ходя, когато на мен ми е удобно. Коконите на регистратура се опитават да се направят на интересни, че нямаш час, ама в крайна сметка отиваш, чакаш, влизаш и излизаш.

# 692
  • Мнения: 1 401
За регистратурата - ужасно впечатление ми правят, когато вдигнат телефона и кажат "Клиника" Щерев" - добър ден, разговаряте с ихкйфдцйнб" - накрая си снижават гласа, точно когато трябва да им чуеш името - в началото си мислех, че попадам на една и съща служителка, но това е с месеци. Смятам, че е свързано с това, че разговорите се записват.
Имах няколко пъти проблеми от различно естество, затова започнах да питам "с кого разговарям"  в края на всеки разговор и определено има значение.

Моето оплакване е от отделът, занимаващ се с болничните - трябва да им звъниш в продължение на три дни, за да благоволят да вдигнат. Ако продължава така, ще пиша мейл, за да обърна внимание на ръководството. Незнам какво друго да направя. За всеки въпрос, свързан с болнични ли трябва да пътувам до клиниката?

# 693
  • София
  • Мнения: 1 676
Това, че някоя мама не е с корем, не означава, че не е спешна и с кървене, например. Не съдете. Аз винаги съм смирена и си чакам. Миналия път като бях при Арабаджи..тя много се развика на сестрата с думите: "Не ме интересува кой кога се е обадил и на кой е познат. Първо влизат хората с часове и бременните. Точка".

# 694
  • Мнения: 1 179
Според вас дали ще има проблем да отида за тонове без да съм си записала час за тонове? Че рядко мога да ги наглася да са преди часът ми с Арабаджи и без да чакам много след тях. Последния път бях в 10 на тонове и в 12 при нея.
И още един въпрос - за ФМ при Чавеева на коя регистрация минаваш - на 1 етаж или на 2ри?
За Чавеева минаваш на регистратуварата на ет. 1. След това с асансьора в 610 кабинет. Така беше и двата пъти - м. октомври и м. ноември 2017 г.

# 695
  • Мнения: 1 179
Това, че някоя мама не е с корем, не означава, че не е спешна и с кървене, например. Не съдете. Аз винаги съм смирена и си чакам. Миналия път като бях при Арабаджи..тя много се развика на сестрата с думите: "Не ме интересува кой кога се е обадил и на кой е познат. Първо влизат хората с часове и бременните. Точка".
Както казах, за тонове и спешни гинекологични случай, не говоря. Идват момичета  за обикновен прифилактичен преглед. Решили са, че днес им е удобно, и са дошли.

# 696
  • Мнения: X
Това, че някоя мама не е с корем, не означава, че не е спешна и с кървене, например. Не съдете. Аз винаги съм смирена и си чакам. Миналия път като бях при Арабаджи..тя много се развика на сестрата с думите: "Не ме интересува кой кога се е обадил и на кой е познат. Първо влизат хората с часове и бременните. Точка".
Както казах, за тонове и спешни гинекологични случай, не говоря. Идват момичета  за обикновен прифилактичен преглед. Решили са, че днес им е удобно, и са дошли.

И как разбра, че са само за профилактичен преглед и не им е сложен случая? И от къде знаеш, че доктора не е закъснял със записаните часове, защото са я извикали по спешност? Не съди само по външен вид.
Аз при моята лекарка чакам по 2 часа със запазен час (за ЖК!) и никога не съм се оплаквала. Просто не виждаш ситуацията от всякъде. Пък и според мен щом за някой лекар се чака толкова означава, че е много добър. Не бих предпочела да ме приемат на момента при лекар, който не разбира от работата си пред това да чакам.

# 697
  • Мнения: 1 179
Това, че някоя мама не е с корем, не означава, че не е спешна и с кървене, например. Не съдете. Аз винаги съм смирена и си чакам. Миналия път като бях при Арабаджи..тя много се развика на сестрата с думите: "Не ме интересува кой кога се е обадил и на кой е познат. Първо влизат хората с часове и бременните. Точка".
Както казах, за тонове и спешни гинекологични случай, не говоря. Идват момичета  за обикновен прифилактичен преглед. Решили са, че днес им е удобно, и са дошли.

И как разбра, че са само за профилактичен преглед и не им е сложен случая? И от къде знаеш, че доктора не е закъснял със записаните часове, защото са я извикали по спешност? Не съди само по външен вид.
Аз при моята лекарка чакам по 2 часа със запазен час (за ЖК!) и никога не съм се оплаквала. Просто не виждаш ситуацията от всякъде. Пък и според мен щом за някой лекар се чака толкова означава, че е много добър. Не бих предпочела да ме приемат на момента при лекар, който не разбира от работата си пред това да чакам.
Защото когото отивам да се регистрирам, ми казват, че преди мен има 3 жени, които са спешни, и още 4, които са за преглед. От тук знам.
За компетентността на лекаря, няма да коментирам...

# 698
  • Мнения: 1 401
Миналия месец чаках за моята лекарка, а в съседния кабинет беше д-р Савова. Беше 14:00 ч, а коридорът беше препълнен от хора, дошли от 8:00 ч сутринта без час за Савова - цели семейства, дошли от друг град, по анцузи, ходеха на смени да ядат. Знаеха, че са без час, но казаха, че ще чакат колкото трябва. Тъкмо другите, които чакахме ги "ожалихме" (хората с час за Савова си минаваха), от рецепция съобщиха на всички, че д-р Савова влиза в спешно секцио и ще се забави един час...
Незнам и аз какъв ми е изводът тук - случват се ситуации, всеки си преценява дали да чака.
За Чавеева преди години, вече беше с добро име, съм чакала 3 часа, при все че имах записан час. В кабинета с мъжа ми й обърнахме внимание, че отвън назрява недоволство (отиваше към 18-19:00 ч), но тя каза, че преди това е имала спешни случаи и една незряща жена, за която не би направила компромис никога и не би я оставила да чака. И така... Аз пак съм при Чавеева, прецених че ми е по-важно това, което умее Simple Smile

# 699
  • Мнения: 4 266
 Ходих 3 пъти при д-р Чавеева на Фетална морфология.Първият път чаках 1 час. Следващите 2 пъти 15 -  20 минути най-много.

# 700
  • Мнения: 1 179
Два пъти бях при Чавеева, не съм чакала. Влизах си в точния час.

# 701
  • София
  • Мнения: 2 415
Аз съм днес от 2 Simple Smile Да видим колко ще е чакането.
Гледам на сайта на Щерев за късна фетална морфология + доплер има 2 цени, май зависи от апаратурата. При нея ли трябва да си поискам по-скъпия преглед или тя решава. А и за снимка или нещо от прегледа кога се казва. Нашия хубостник все не беше застанал като хората и днес ми е надеждата за някаква снимка.

Сега се чудя какво да правя следващата седмица с тия тонове и неща Grinning
Имам записан час за тонове в понеделник от 13:30, но без час при Арабаджи, което значи неизвестно за мен количество чакане, а тя май и в понеделник е до 4, а трябва и УЗ тоя път да правим.
Вчера се появи свободен час при нея за вторник в 12:00, но няма свободни за тонове преди това.
Сега се чудя, кое е по зле, в понеделник да отида и да чакам евентуално да мина при нея без час.
Или вторник да ми се мръщят от регистратурата, че съм без час за тонове, а и че не съм се появила в понеделник.

# 702
  • Мнения: 731
Отиваш в 12 на тонове и после чакаш пред кабинета й. Като те видят с листа от тоновете, ще те извикат. Другият вариант - взимаш часа за 12, отиваш към 11 на тонове без час. От регистратура ти се правят на интересни, не им обръщаш внимание, минаваш тоновете и се качваш горе при Арабаджи с час. По принцип на мен ми казваше като ходя на тонове и после при нея да не си записвам час, аз така съм правила няколко пъти.Но това не означава, че не висях и не съм чакала с корема...

# 703
  • София
  • Мнения: 820
По-добрр без час за тонове май май. За фетална, при Чавеева е хубавият апарат, по-скъпият. Мисля, че това се води 4д, ама да не излъжа някой, да няма засегнати. Вижда се бебето много добре, както и как се движи и прочие. Аз бях при нея само веднъж и ме беше много яд, че не записахме последната фетална там за да си видя личицето на бебето... иначе този апарат е по-скъпа.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 415
Т.е като се кача при нея и да кажа, че искам с по-хубавия апарат и снимка или нещо там Simple Smile (на места нали и дискове правят, не знам в Щерев как е)
Благодаря ви, момичета Hug
И аз при Арабаджи съм била без час, но ми е неудобно, като знам и колко девойки с час и си чакат, но явно тя така си преценя.

Общи условия

Активация на акаунт