Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 29

  • 146 842
  • 923
  •   1
Отговори
# 510
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 706
И моят син е с два ЯМР и няма никакви физически увреждания, които биха били причина за липсата на говор при него.

# 511
  • Мнения: 3 628
Пак да ви попитам, има ли майчета с деца- тинейджъри с Аспергер?

# 512
  • Мнения: 244
Здравейте, този път моля да ми препоръчате специалист УНГ...става въпрос за преглед на детето ми, който да установи, че няма проблем за процедури в барокамера. Благодаря предварително!

# 513
  • Мнения: 530
Здравейте, този път моля да ми препоръчате специалист УНГ...става въпрос за преглед на детето ми, който да установи, че няма проблем за процедури в барокамера. Благодаря предварително!

Аз съм ходила при д-р Френгов, но при първия ни цикъл от 15 влизания в барокамера, въобще и не посетихме УНГ и не е имало проблем.

# 514
  • Мнения: 244
Magiiia,благодаря ти много! Ще потърся информация адрес, телефон за лекаря,макар че се съмнявам при сина ми и едно успешно влизане да направим,още повече откакато разбрах, че ел. устройства са забранени,но все пак да съм подготвена...

# 515
  • Мнения: 530
Magiiia,благодаря ти много! Ще потърся информация адрес, телефон за лекаря,макар че се съмнявам при сина ми и едно успешно влизане да направим,още повече откакато разбрах, че ел. устройства са забранени,но все пак да съм подготвена...
https://zdravenspravochnik.com/%D0%B4-%D1%80-%D0%B2%D0%B0%D0%BD% … 1%83%D0%BD%D0%B3/
И аз така си мислих и много се притеснявах от първите влизания, но още първия път, като отидохме и малката видя барокамерата се втурна вътре да влиза. Стори и се много интересно мисля, че и се стори, като голямо приключение. И аз мислих, че няма да издържи 1 час, но ние носихме таблет с качени любими филмчета и го слагахме от външната страна на прозорчето и тя си гледаше, а аз седях зад нея и държах маската.

# 516
  • Мнения: 244
Благодаря още веднъж...като гледам координатите на лекаря май на неговия мобилен се звъни, няма някакъв стационарен телефон, директно с лекаря си определям ден и час за преглед сигурно...Сина ми е хиперактивен и със СИД,ресане на коса, на нокти, миене на зъби е невъзможно,само като спи,дори при къпането реве, а е на 4 и половина...но след като съществува вариант за барокамерата няма как да не опитам...да те питам само още нещо, вие къде в София ходите на тези процедури,опитвам се да събера мнения къде е най добре да заведа детето ми...,а това което си писала за таблета и външната страна на прозореца ми изглежда добър вариант на задържане на вниманието.

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 17:23 от Tomella

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Пак да ви попитам, има ли майчета с деца- тинейджъри с Аспергер?

Синът ми май е с Аспергер. Но го нямам никъде написано, никога не сме го водили по обследвания. Има един преглед в България при доктор Стамболова и периодични в Германия. Сега е на 15 години. Ако имаш конкретни въпроси, питай.

# 518
  • Мнения: 13 807
Томелла
Синът ми беше и по-зле със Сида от каквото описваш. И без барокамера сега нивата на дразнене са нормални.  И въобще барокамерата според мен би повлияла детото в по-различен аспект но за Сид - от нея няма полза. Терапията е с дразнене по тези параметри по които има свръхчувствителност  и с това дразнене притъпяване на чувствителността и понижаване на реакцията.

# 519
  • Мнения: 244
Re ge,благодаря за отговора! Нямах предвид барокамерата да повлияе на сид...просто искам да пробвам, с цел подобряване на разбирането. За мен разбирането на реч при сина ми е на първо място и чак след това другите дефицити,макар че имат връзка,тоест ако има детето има хиперактивност и тя не се овладее по трудно ще се работи откъм разбиране и т.н...Споменах за Сида,заради факта, че в барокамерата трябва да се стои с маска и при сина ми шанса да изтърпи и 40 минути с нея е минимален, но както вече споменах най вероятно ще пробваме...

# 520
  • Мнения: 1 498
Какво е СИД и какъв ефект точно има тази барокамера? Тук, където живея, не съм чувала за барокамери за аутисти. Има ли странични ефекти? Какво точно се третира и при всички ли има ефект?

# 521
  • Мнения: 3 628
Пак да ви попитам, има ли майчета с деца- тинейджъри с Аспергер?

Синът ми май е с Аспергер. Но го нямам никъде написано, никога не сме го водили по обследвания. Има един преглед в България при доктор Стамболова и периодични в Германия. Сега е на 15 години. Ако имаш конкретни въпроси, питай.
Даваш ли му хранителни добавки, нещо специфично при отглеждането му!
Ако искаш, пиши ми на лични съобщения!
Сърдечно благодаря!

# 522
  • Мнения: 13 807
Re ge,благодаря за отговора! Нямах предвид барокамерата да повлияе на сид...просто искам да пробвам, с цел подобряване на разбирането. За мен разбирането на реч при сина ми е на първо място и чак след това другите дефицити,макар че имат връзка,тоест ако има детето има хиперактивност и тя не се овладее по трудно ще се работи откъм разбиране и т.н...Споменах за Сида,заради факта, че в барокамерата трябва да се стои с маска и при сина ми шанса да изтърпи и 40 минути с нея е минимален, но както вече споменах най вероятно ще пробваме...

Разбрала съм те грешно, извинявай! Разбира се за подобряване на разбирането бих отишла с детето си на луната ако има шанс нещо да се промени. А за маската обезателно ще ви трябва подготовка. Да пуснете предварително седмица две  детски филмчета с косминавти да почете някакви списания книжки за космобавти. Да наблегнете на факта - Уха! това е страхотно, с маска като космонавт , като голямо дете.... обезателно да потренирате - да опитате с н якаква маска вкъщи.  И най- важното да не се отчайвате ако първия път не стане.

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
    Здравей, вече нищо не му давам. От време на време се сещам за омега или магнезий. През годините съм пробвала какво ли не, мисля че най-голям ефект имаше от добавките, които му изписаха от един кабинет по китайска медицина. И това обаче не е много сигурно, защото по това време прилагахме всякакви терапии.
    Миналата година, след дълга борба със себе си се решихме да му даваме препарат изписан от психиатър. Наложи се, поради повишена нервност и липса на концентрация. Пи го няколко месеца, имаше подобрение, и аз и учителите го отбелязаха. При последния му преглед, лекарят прецени, че не е необходимо да продължава приема и го спряхме. За сега всичко е рамките на нормалното за него.

    Това, което правим вече за него е да търсим варианти за професионална реализация и самостоятелност. Сега в момента е на практика в дърводелска работилница, миналата седмица беше в художествено ателие. Ходи в един младежки център, където се занимава с готварство и шиене. Малко странни дейности за момче, но той пък е сръчен и всичко свързано с ръчен труд му се удава, особено рисуването.
   Ученето е важно, но вече не ми е приоритет, във вида  в който обикновено го възприемаме. За моето дете съм установила, че учи гледайки и играейки. Наложели сме си всяка седмица да пътуваме, все по-често с влак, за да общува с различни хора. Да посещаваме различни музеи, за щастие тук в голямата си част те са интерактивни. В Немският технически музей в Мюнхен не помня вече колко пъти сме били, там почти всеки експонат може да се задвижи, от обикновения лост до парната машина.
 Това е на този етап каквото правим-създаване на нови социални контакти и умения.

# 524
  • Мнения: 2 140
Набързо да споделя, че след скенер и на Хриси не са открити физически причини за изоставането в говора.Леки аномалии има само във вестибуларния апарат.
От добавките само давам Ескимо Кидс.На барокамера не сме ходили, защото не съм убедена а и нямам време, защото работим.

Общи условия

Активация на акаунт