Облицоване на вътрешни стълби с камък

  • 4 536
  • 5
  •   1
Отговори
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Потърсих такава тема, но не открих. Накратко - предстои старо вътрешно стълбище да облицоваме с камък. И тук почнаха споровете - с травертин или с гранит, или с някакъв друг камък да бъдат направени стъпалата. Порових се в нета - много и противоречиви мнения. Затова реших да се допитам и до потребителите на форума. Ако някой от вас е правил такъв ремонт, би ли споделил за качествата на ползвания от него камък, предимства и недостатъци. Ще съм благодарна за всеки съвет и информация.

# 1
  • Мнения: 1 484
Поразрових се и открих като предимство на графита освен лесната поддръжка също и че е най-здрав сред естествените камъни.
Травертинът от друга страна "поглъща водата и предпазва от подхлъзване, а порестата повърхност помага за предотвратяване на наводнения".

Аз лично съм почитател на гранита и в нашата къща стълбището е облицовано с гранит. Но и с двата вида камъни могат да се сътворят красоти. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 401
Трябва ви съвет от майстор каменар. Peace
Много е важно изпълнението да не е от аматьор,за да не съжалява човек после!
Аз като опра до такова чакам ред при един с месеци. Confused
Не всички варианти на гранита са здрави и устойчиви. Някои са само декоративни ....но пък какви Heart Eyes.
Има травентин залят с нещо ,което запушва порите и изглежда като политура. Последната баня която правихме бе такава но само стените защото травентина не носи на удар. Изглежда страхотно и лесно се поддържа.
Необработения (с шуплите )травентин е само за фасади според мен newsm78.
Мрамора дори и обработен с онази паста дето уж да не попива си остава беля.
Самите стъпала могат да се направят с 1-2 успоредни малки улея по ръба против подхлъзване а и да изглежда като декоративен елемент.
Има голямо разнообразие от технически камъни или комбинации със стъкло ,които хич не са за пренебрегване.

# 3
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Благодаря ви за мненията!
Точно майстор каменоделец ни препоръча травертин. И готови стъпала от травертин предлагат в нета, само да се монтират. Ходихме и в различни фирми, предлагащи камък, за да видим различните материали. И колкото консултанти - толкова и мнения. За гранита ни казаха,че колкото по-зърнеста е структурата, толкова е по-здрав и обикновено тогава изборът на цветове е малък.

# 4
  • Мнения: 4 401
За майстора говори работата му,а не той. Аз моя го харесах по това което бе свършил у съседа, взех телефон и като имам нещо се уговаряме кога ще е свободен (обикновено има работа за няколко месеца напред).
Травентина в този му вид не знам как ще се почиства ooooh! Thinking newsm78,а и за под е много крехък и ако има дете да изпуска играчки може да го развали непоправимо.
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%B0%D0 … _MSM:&spf=280
В този му вид остава крехкостта но се мие,обаче се пързаля
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%B0%D0 … a1QM:&spf=289
По принцип готовите стъпала са препоръчвани ,защото се слагат лесно което не е лошо стига да се помисли на време за безопасността .
С улей:
http://strzegom.all.biz/schody-stopnie-granitowe-g149169#.WOnfselU2po
http://strzegom.all.biz/schody-wewnetrzne-g144057#.WOnfzelU2po
Вярно е че твърдия гранит няма голямо цветово разнообразие.Няма пълно щастие. Grinning

P.P.Много е възможно само определени видове гранит да позволяват улей за безопасност ,защото крехки или шуплести камъни може да се развалят ако се опиташ да им направиш улей  newsm78.Трябва да се проучи.


Последна редакция: нд, 09 апр 2017, 10:35 от mamamari

# 5
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
 mamamari, права си за майстора.
За съжаление, нямаме познати или приятели, които да имат такива настилки, за да видим как са правени.  Затова разчитам на мнението на този майстор, който в момента прави облицовката с кнауф у дома - той да ни препоръча каменоделец.  Съдейки по работата му, смятам, че няма да ни насочи към някой, който ще го направи некачествено.

Общи условия

Активация на акаунт