Искам да кажа ... (117)_10.04-16.04

  • 61 237
  • 1 067
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Някой наемал ли е ваканционен апартамент/къща от airbnb? Въпросът ми е дали всичко е гарантирано като при booking например.

# 46
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 942
Козунаци ще правя. Обичам да меся, само дето се изнервям от дългия процес.
Виж с яйца изобщо не ми се занимава, но при 5 деца вкъщи все ще се намери кой да ги боядиса. Е, ясно е, че след тях ще е мазало...

Русе е аристократичен град, много го харесвам, особено през пролетта. Майка ми е оттам, но последно съм ходила преди 7-8 години. Живееха в къща на тиха уличка, бяха единственото българско семейство, съседите - турци, арменци. Сега тяхната къща е останала единствената самотна на тази улица, обградена от 4-5 етажни кооперации. Странно и носталгично ми е.

# 47
  • Мнения: 1 207
Нито козунак ще меся (абсурд!), нито яйца ще боядисвам. Детето е с баща си, аз ще релаксирам. Едно панетоне ако намеря ще си купя и толкоз.

Не съм ползвала airbnb. Но съм чувала само хубави отзиви. Напоследък всъщност чувам все повече оплаквания от booking за отменени в последния момент резервации и пр.

Чек, какво имаш предвид под „всичко е гарантирано“? Гаранция, че самата резервация ще се случи или напр., че мястото в действителност е такова, каквото е представено на снимките?

# 48
  • Мнения: X

Чек, какво имаш предвид под „всичко е гарантирано“? Гаранция, че самата резервация ще се случи или напр., че мястото в действителност е такова, каквото е представено на снимките?


Да, това имам предвид, също и дали например собственикът ще се появи последния ден за да ти върне депозита, който обикновено искат на място, когато не става въпрос за хотел. Просто питах някой дали има опит със сайта.

С booking проблеми съм нямала. Знам че отменят резервации, ако картата чиито номер е предоставен не е активна или в нея няма пари. Понякога теглят малка сума за да са сигурни че това е активна карта с пари в нея, което може да се случи дни преди дните за резервацията. Ако не могат да дръпнат пари, отменят резервацията.

Последна редакция: пн, 10 апр 2017, 11:21 от Анонимен

# 49
  • Мнения: 18 009
Аз може и да се напъхам в L, но може и да не мога.  Crossing Arms
В Уайкики ми стават М спокойно, но в този сайт като че ли не са за мен размерите.

И аз съм така, те май са уголемени в Уайкики нещата  newsm78
Ще си поръчам 2-3 Л-ки, ама много ме е яд, когато за доставка трябва да дам колкото една тениска  Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 17 328
Моите колеги младоци вече масово пътуват и почиват с airbnb и не съм чула оплаквания досега, но какво и как на практика се гарантира, не съм сигурна.
Всеки случай, вече има доста натрупан опит без забележки в моя служебен кръг, ако това по някакъв начин може да наклони везните.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Аз съм от недоволните от букинг. Два пъти. На практика изобщо не проверяват информацията която качват собствениците на хотелите, и ако нещо не е точно увисваш.

# 52
  • Мнения: X
Естествено, че не проверяват информацията. Няма как да пратят техни представители да огледат всички рекламирани стаи. Но не може например след като направиш резервация, от хотела да ти сервират новината, че най-късното чекиране е в 10 вечерта, а твоят самолет пристига в 10.30 примерно и за да отворели рецепцията, трябвало да платиш сума по-висока от тази за стаята. Това ми се случи със софийски хотел миналата година, не през booking.

# 53
  • Мнения: 18 009
И аз не харесвам букинг  Naughty Гледам снимки техни  Mr. Green, но никога не резервирам през тях в крайна сметка. На доста познати им провалиха почивките, без дори да ги уведомят предварително

# 54
  • Мнения: X
Как точно се провалят почивките от booking? Никога не ми се е случвало и никога не е имало разминаване в информацията, като изключвам факта, че на снимките винаги е по-хубаво.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Естествено, че не проверяват информацията. Няма как да пратят техни представители да огледат всички рекламирани стаи. Но не може например след като направиш резервация, от хотела да ти сервират новината, че най-късното чекиране е в 10 вечерта, а твоят самолет пристига в 10.30 примерно и за да отворели рецепцията, трябвало да платиш сума по-висока от тази за стаята. Това ми се случи със софийски хотел миналата година, не през booking.
Е, ако ти се случи през букинг не трябва ли поне да свалят от сайта лъжливата информация, ако не целия хотел? След подаден сигнал да проверят.

# 56
  • Мнения: X
Не знам, Янтра. Чак пък лъжлива информация не съм получавала от booking, като изключвам факта, че на снимки винаги всичко е по-хубаво. Аз преди да резервирам чета отзиви на предишни посетители и даже си слагам във филтъра като критерий рейтинга на хотела, даден пак от потребители. Самата аз не пропускам да се "изкажа" след почивка на дадено място. Посетителите поне не лъжат. Винаги преди да резервирам проверявам мястото и в tripadvisor.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Тогава ако букинг не носят никаква отговорност и при подаден сигнал НИЩО не правят, за какво са ми?

Ние, като потребители, ги ползваме защото се доверяваме на истинността на информацията в сайта. След като вече два пъти информацията се оказва не вярна аз спирам да се доверявам и спирам да ги ползвам. 

# 58
  • Мнения: 6 304
Аз скоро четох / не помня къде/ за проблеми с airbnb при почивка в Гърция. Че и с връщане на депозита имали проблем. От букинг редовно резервирам и не съм имала проблеми.

# 59
  • Мнения: X
Къде съм писала, че не носят отговорност и не правят нищо след сигнали? Такива просто не ми се е налагало да подавам за резервации, правени през тях, а това горното което го писах не се случи с booking и нищо не можех да направя. Просто ми изгоряха парите. Резервацията била без право на отказване, те парите си ги дръпнаха предварително, само забравиха да ми кажат, че рецепцията им затваряла в 10 вечерта.

Общи условия

Активация на акаунт