Защо г-жа Блъскова...?

  • 30 269
  • 497
  •   1
Отговори
# 450
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Зелено мохито, че има много трески за дялане българското училище, има, но ти съвсем го обрисува като филм на ужасите. Моите деца имат възможността да не посещават целодневния режим, но ходят с удоволствие и дори се сърдят, ако ги взема половин час по-рано.

# 451
  • Мнения: 474
Виви,
Ще се радвам да има повече като твоето дете. Не мога да обобщя за всички - би било изключително несериозно. Само съм обрисувала една тенденция.
Обаче със сигурност знам, че от полу- учителки файда няма.

# 452
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И цялата тази помия, защото в класа на детето ѝ имало дете/деца със СОП и те развалили класа на дъщеря ѝ:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969057.msg34682962#msg34682962

# 453
  • Мнения: 474
Не знам какво искаш да кажеш с цитираното, но доказваш теорията ми за махленското любопитство на даскалиците.
Кое точно е помия - тенденцията в бг училище е такава, за съжаление. Или като си стиснем силно очите проблемите изчезват.
Хайде тичай сега да се ровиш в мненията ми - щом съм написала нещо, значи така го чувствам и няма от какво да се срамувам. Иначе не бих го написала на всеослушание.

# 454
  • Мнения: 22 036
И цялата тази помия, защото в класа на детето ѝ имало дете/деца със СОП и те развалили класа на дъщеря ѝ:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969057.msg34682962#msg34682962

То това май беше в перфектно обрисуваното училище  Tired.

Иначе, училищата тук са наистина устроени по описания начин. По-малко натоварване, като че ли имат децата. Не съм съгласна за детските градини и пред/след училищната. Условията в бг градините са в пъти по-добри. Тук нямат легла, а прилягат на постелки на земята. Не се предлага храна, така че трябва да си носят. Това часове за сън, пижами и подобни, въобще го няма.

Не че не оцеляват децата, но е хубаво да оценяваме някои услуги в България. Да не говорим и че в повечето държави е платена тази услуга и то солидно.

# 455
  • Мнения: 474
С какво ще ти помогне фактът, че в детската градина в Бг децата спели на легла, а при нас на дюшечета на земята, ако ти върнат детето в ковчег? И ако в тази градина работят студенокръвни пресметливи махленски клюкарки под формата на учителки?

Не ми е ясно какво сте се вкопчили в децата със СОП в класа на дъщеря ми. Имаше пилотна програма - не се получи, това не отне десетилетия. Забравено е , продължили сме напред, в гимназия ми е детето. Училищата тук са наистина добри, защото за всичко, преди вие да сте се сетили, е помислено.

Да, детската градина тук ми струваше 150 долара на месец - трохи. И за тези пари децата ги хранеха там. В началното училище всеки си носи храната и аз напълно одобрявам. Знам какво съм сготвила и сложила и имам контрол какво яде детето ми. Аз съм голям човек и си нося кутийки с храна, че какво остава за дете.
Какви са тези бълграски феномени и услуги, които са толкова ценни и трябва да сме благодарни за тях? Безплатно погребение на убитото в училише дете ли?

# 456
  • Мнения: 22 036
С какво ще ти помогне фактът, че в детската градина в Бг децата спели на легла, а при нас на дюшечета на земята, ако ти върнат детето в ковчег? И ако в тази градина работят студенокръвни пресметливи махленски клюкарки под формата на учителки?

Не ми е ясно какво сте се вкопчили в децата със СОП в класа на дъщеря ми. Имаше пилотна програма - не се получи, това не отне десетилетия. Забравено е , продължили сме напред, в гимназия ми е детето. Училищата тук са наистина добри, защото за всичко, преди вие да сте се сетили, е помислено.

Да, детската градина тук ми струваше 150 долара на месец - трохи. И за тези пари децата ги хранеха там. В началното училище всеки си носи храната и аз напълно одобрявам. Знам какво съм сготвила и сложила и имам контрол какво яде детето ми. Аз съм голям човек и си нося кутийки с храна, че какво остава за дете.
Какви са тези бълграски феномени и услуги, които са толкова ценни и трябва да сме благодарни за тях? Безплатно погребение на убитото в училише дете ли?

Да не дава господ, но навсякъде може да се случи. Ако на теб ти е струвала 150 на месец, тук е толкова на ден и да, смятам, че в БГ е по-нормална тази услуга.

За училището е лесно да се носи храна, но за 10 месечни-2 фодишни е в пъти по-добре да им се приготвя на място.

Нещо си превъзбудена и скачаш ненужно, но щом те влече....

# 457
  • Мнения: 474
Чукча -писател - написала съм, че в детската градина ги хранеха там. И храната беше включена в 150 - те долара на месец. Сега зле ли да се чувствам, че съм плащала за месец това, което ти си плащала на ден? Напротив - даже прекрасно се чувствам.
Превъзбудена съм - Великден е! Боядисвахме яйца, правихме козунаци, посрещахме гости, цялото семейство сме размазани в къщи за четири дни....Само хубави неща.

# 458
  • Мнения: 22 036
Ами аз не съм плащала, защото не ми се е налагало, което не променя факта, че на други им се налага.

Ти какво против детските градини в България имаш? Наистина се изхвърляш без да влагаш мисъл.

# 459
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нали няма да слизаме на нивото ѝ.

По-напред Уиш ме попита за занималните, дали не е по-добре да се иска подобряване на условията. Към момента не виждам как ще стане това в училище. Няма сгради, място за удобства. Затова според мен е най-добре да се създадат съвсем отделни места за тази цел.

# 460
  • Мнения: X
Нали няма да слизаме на нивото ѝ.

По-напред Уиш ме попита да занималните, дали не е по-добре да се иска подобряване на условията. Към момента не виждам как ще стане това в училище. Няма сгради, място за удобства. Затова според мен е най-добре да се създадат съвсем отделни места за тази цел.
Явно в различните населени места е различно. В града на майка ми през последните години населението се стопи наполовина. Съответно, в повечето училища цели етажи не се използват поради липса на деца. Ако се намерят пари, тези празни етажи могат да се преустроят чудно.

# 461
  • София
  • Мнения: 62 595
Май и в частните ги няма тези неща с канапенцата. А за училищните направо си е мираж. В София гледат да разкриват възможно най-много редовни паралелки, та все ми е на ума как ще направят стаите на занималните с канапенца и кътове за игра и т.н. Това, което Гаргамела го казва за гледане на филми... ми то, явно има на какво да гледат, има си техника. Тук направиха някакви кампании за интерактивни дъски и т.н.,ама май не е баш така.

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 12:14 от Tatti

# 462
  • Мнения: X
Има частни занимални с канапенца и други удобства. Ама то май си е за отделна тема въпросът как да се подобрят занималните.

# 463
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, интерактивни дъски и мултимедии има навсякъде вече.

Въпросът със занималните е много пряко свързан с темата. Детето Габи многократно се е оплаквало, че не му понася стоенето на занималня. Но родителите ѝ са я оставяли там, защото не могат да се грижат за нея. Следователно занималнята се е ползвала само като забавачница и то безплатна, за сметка на психическото здраве и оказа се на живота на едно дете.

# 464
  • Мнения: 474
Я какъв обрат - сега родителите на Габи ще се окажат виновни, че са я оставяли на занималня. Даскалиците пък , традиционно, останаха целите в бяло. Изключително гнусно, но не и неочаквано. Сигурно това е част от тайния протокол за непоемане на отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт