Прибиране в България

  • 32 404
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ние се върнахме през 2009г, след 8,5г в чужбина. Успяхме да изградим един добре работещ бизнес, но вече без много перспективи. Сега отново замисляме заминаване поради ред причини - корупция, нарастваща несигурност във всичко, обезлюдяване на определени райони, бюрокрация, непрекъснато вдигащи се цени но не и доходи.... Мога много да изреждам, за съжаление. Нас няма какво да ни задържа тук, в България, или да ни "дърпа" след това Sad А и Европа (ЕС) стана едно голямо "село" - днес може да си тук, утре на друго място....Важното е къде се чувстваш "у дома" и какви приоритети имаш. Аз, на прага на 50те, мечтая за малка къща до реката в гората Wink

# 46
  • Мнения: 15
Има много неуредици в България, но има и много положителни страни.
Аз в момента живея в Холандия и мога да сравня. Холандия излгежда много лъскава и много трудно се живее тук, а България излгежда много опърпана, но се живее по-лесно.
Заплатите в ИТ и в двете страни са почти едни и същи. В София заплататите като цяло са доста високи за квалифициран персонал.
Тук ни свърши договора за жилището, в което живеем под наем. Опиваме се да си намерим от няколко седмици ново, но на всяка обява, на която се обадим вече е заета. В София като продадоха апартамента, в който живеехме под наем, агеницията веднага ни намери друг. Тук казаха: изнасяйте се.
Детските градини: 2000 евро на месец и дават само хляб (от най-евтиния), подове и сладки неща на децата. В България има детски кухни, детските градини са достъпни и с хубава храна. Да не говорим за майчинстовото от 1-2 години. Майчинството е платено, тук повечето от майките напускат работа след като им се родят деца. Въпреки, че ми е много странно какво правят майките по цял ден толкова много време и пак се оплакват, че нещата в България за деца са неуредени.
Държавата връща част от парите за градина зависи от дохода, но пако имаш добър доход пак е над 1000 евро. Всъщност никога не знае колко ще излезе детската градина, защото веднъж ти връщат пари, после ти казват, че са ти дали повече и ти ги взимат..
Транспорт: Хубави пътища, но постоянно задръстане. Има толкова много хора, прекалено е пренаселено. Аз се чуствам много депресирана като пътувам толкова много.
В Холандия: Хората са студени, времето е лошо. Природа почти няма.
В България: Хората са вежливи, но постоянно се оплакват. Хубава природа.
Не мога да разбера защо всички хора се насочват към развитите държави, те стават все по-пренаселени и по-трудни за живеене.
Заключение: Предпочитам да се прибера в София пред това да си търся квартира тук. Ще видим какво ще стане. Ние сме динамични. Ако нещо не е както трябва на едно място отиваме на друго Simple Smile. Трябва да се експериментира. Но определно с дете е по-лесно да се живее в България.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 22:14 от Polina Koornneef

# 47
  • Мнения: 3 267
Ти кога за последно търси апартамент под  наем в София?
Гарантирам ти, че в последните 1-2 години е много трудно да намериш каквото и да е. Повечето  от обявите са фиктивни-фалшиви и целта е да те хванат като клиент. Частните са 1% вероятно. Всичко, което не е с тапети и баня от 40год се води лукс.
Да не говорим как 99% от наемодателите не ти правят адресна регистрация и т.н., мога да ти вдигнат наема по всяко време с колкото искат, като в най-добрия случай това не важи първата година. Все неща, които ги няма из Европа

# 48
  • Мнения: 15
И тук има също много случай, за които не ти правят адресна регистрация.Повярвай ми: има ги. Тези трикове не са измислени в България.

# 49
  • Мнения: 3 267
Сигурно има случаи, но не е масово като у нас.
А и ако ти искаш да имаш всичко легално на 100% ще го получиш, а у нас е много трудно, това е разликата.

# 50
  • Мнения: 15
Ние последни преди 5 години наемахме в София и нямаше проблем. Всичко беше легално. Една приятелка си намери апартмент преди няколко месеца, пак всичко е легално. Но знам, ли ..Може нещата да са се променили.

# 51
  • Мнения: 4 808
Синът ми търси преди няколко месеца. За три месеца смени три жилища. Не беше толкова трудно да намери, трудното беше да попадне на свестни хазяи.
Сега дъщеря ми искат да се прибират. По-точно, приятелят ѝ иска, макар че не е българин. Преди като е живял в София, преди две години, е плащал 1000 лв наем, при положение, че същия тип жилища тогава струваха 600-700 лв. Най-добре не казвайте, че се прибирате от чужбина, ще ви надуят наема, много хора си мислят, че там парите се ринат с лопата.

# 52
  • Мнения: 1 842
Ние се върнахме през 2009г, след 8,5г в чужбина. Успяхме да изградим един добре работещ бизнес, но вече без много перспективи. Сега отново замисляме заминаване поради ред причини - корупция, нарастваща несигурност във всичко, обезлюдяване на определени райони, бюрокрация, непрекъснато вдигащи се цени но не и доходи.... Мога много да изреждам, за съжаление. Нас няма какво да ни задържа тук, в България, или да ни "дърпа" след това Sad А и Европа (ЕС) стана едно голямо "село" - днес може да си тук, утре на друго място....Важното е къде се чувстваш "у дома" и какви приоритети имаш. Аз, на прага на 50те, мечтая за малка къща до реката в гората Wink
Аз съм на същото мнение. Всяка година от зле по-зле...

# 53
  • Мнения: 373
Polina това което разказвате за Холандия важи и за Канада. С тази разлика,че децата спят на матраци на земята и ти им носиш храна от вкъщи. А що се отнася за детските след като детето навърши 6 години се спираха,от 2 години обаче решиха че ще дават в зависимост от дохода до 160 долара масимално,което с всички занимални,спортове,дрехи и незнам си още какво са капка в морето. Удържа ти се данък от заплата и накрая на годината уж си плащал пък пак дължиш или ако не дължиш ти връщат заради разходите които допълнително си имал с детето малко. Аз незнам какъв е вашия план но ние сме решили първо аз да се прибера с детето и тогава мъжът ми. Аз мисля че намирането на квартира е по малкия проблем по скоро дали ще успеем пак бързо да се адаптираме и да намерим работа.

# 54
  • Мнения: 859
Защо така обобщаваш? Знаеш добре, че има различни видове градини, има различни провинции и различни правила. В провинция Квебек в детската градина не се носи храна отвън - децата си имат меню и се хранят с това, което готвачката сготви в градината. Градината ни струваше 7 долара на ден с включена храна ( закуска, друга закуска, обяд и следобедна закуска) - говоря за Квебек от преди 13-14 години.
Това с матраците е едно от най-умните и практични неща, които съм видяла тук. Детето спи на матрака, а после се освобождава място за игра. Какъв е проблемът, че не спи на легло за един час? Матраците са много удобни.

# 55
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Защо така обобщаваш? Знаеш добре, че има различни видове градини, има различни провинции и различни правила. В провинция Квебек в детската градина не се носи храна отвън - децата си имат меню и се хранят с това, което готвачката сготви в градината. Градината ни струваше 7 долара на ден с включена храна ( закуска, друга закуска, обяд и следобедна закуска) - говоря за Квебек от преди 13-14 години.
Това с матраците е едно от най-умните и практични неща, които съм видяла тук. Детето спи на матрака, а после се освобождава място за игра. Какъв е проблемът, че не спи на легло за един час? Матраците са много удобни.
в САЩ пък , за 240 долара на седмица, направо спят на земята завити с мръсни спални чувалчета , понякога мокри децата на климатика ,защото са ги поръсили с маркуча навън дъ се охладят... та ура за френските матраци и във Франция така спят , абе напреднали държави хахахах ... цигания
че и нищо не учат, а да не ви разказвам как ги хранят !

# 56
  • Мнения: 859
С Франция никой не може да се сравнява - там са построили комунизма! Имат толкова много ваканции, че не знам дали успяват да ги изразходят. Поне 8 седмици годишно.

# 57
  • Мнения: 373
Защо така обобщаваш? Знаеш добре, че има различни видове градини, има различни провинции и различни правила. В провинция Квебек в детската градина не се носи храна отвън - децата си имат меню и се хранят с това, което готвачката сготви в градината. Градината ни струваше 7 долара на ден с включена храна ( закуска, друга закуска, обяд и следобедна закуска) - говоря за Квебек от преди 13-14 години.
Това с матраците е едно от най-умните и практични неща, които съм видяла тук. Детето спи на матрака, а после се освобождава място за игра. Какъв е проблемът, че не спи на легло за един час? Матраците са много удобни.

Fmino да сигурно е така в Провинция Квебек. Но и нека да не забравяме че голяма част от хората там живеят на социал.
Аз съм ходила в много градини както в Албърта така и в Британска Колумбия за да търся за свободно място и съм виждала какви са условията. Тези които предоставят храна струват 1800 долара на месец,нещо  което малко хора могат да си позволят като разход. А и ако Ви предложа да спите на земята на матрак дори за два часа бихте ли се съгласили ? Ако на Вас Ви харесва няма проблем аз изказах мнение тъй като не считам това за нормално.

# 58
  • Мнения: 859
И откъде взе тази информация, че в Квебек голяма част от населението живеело на социал? Това в кристално кълбо ли го видя или една жена ти каза? Погледнах официалната статистика на министерството на труда за 2019 година - 5 %.  Това е е една нормална цифра - има хора, които остават сами, разболяват се, уволняват ги преди пенсия, имат психически заболявания, които не им позволяват да работят...Има и разни тарикати, разбира се - ако те влече живот на мизерник...Преди 14 години всички градини струваха по 7 долара на ден - без значение от дохода. Сега става по-сложно и май е горе-долу 12-15 долара на ден, има и доста частни - 20-30 долара на ден. Накрая знам, че се попълват тези данни в данъчната декларация и често ти връщат надплатеното. не претендирам за прецизност, защотот отдавна не ме интересуват детските градини. В началното училище се плащаха едни 150 долара за месеца за занималнята.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 00:02 от fmino

# 59
  • Мнения: 15
Ние се върнахме през 2009г, след 8,5г в чужбина. Успяхме да изградим един добре работещ бизнес, но вече без много перспективи. Сега отново замисляме заминаване поради ред причини - корупция, нарастваща несигурност във всичко, обезлюдяване на определени райони, бюрокрация, непрекъснато вдигащи се цени но не и доходи.... Мога много да изреждам, за съжаление. Нас няма какво да ни задържа тук, в България, или да ни "дърпа" след това Sad А и Европа (ЕС) стана едно голямо "село" - днес може да си тук, утре на друго място....Важното е къде се чувстваш "у дома" и какви приоритети имаш. Аз, на прага на 50те, мечтая за малка къща до реката в гората Wink
Аз съм на същото мнение. Всяка година от зле по-зле...

Една от причините за прибиране са високите доходи. В София има големи перспективи, не могат да намерят кадри.

Общи условия

Активация на акаунт