Брекети – къде, какви, за колко? -тема 9

• 97 153
  • 771
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте,  вече месец съм с метални брекети Деймън, но като че ли не виждам разлика. Предполагам е рано, но все пак малко ми е притеснено. Вие кога забелязахте разлика ?
Аз лично започнах да забелязвам разлики още след първата седмица. Но много много малки, които само аз си ги виждах. И вече по-големи разлики след 5-тата седмица. Но аз си водя нещо като дневник на зъбите със снимки всяка седмица и така забелязвам по-лесно какво се е изместило.

# 16
  • Варна
И при мен на първата седмица има разлика. Точно на 7ми ден ходих пак при ОД и тя също констатира това.
За момента (10ти ден) разликата е в отваряне на място за зъбите, а не в подредбата им. Аз също си я усещам, но в никакъв случай не бих казала, че всеки може да забележи разликата. Също съм със система Деймън.

# 17
Забелязах разлика може би след месец-два и цялото лечение се развива по план вече повече от година. Това кога ще почне видима промяна си зависи от много фактори - как точно ортодонта намества нещата, как реагират самите зъби, какви точно са промените, които стават. За едни по-бързо, за други по-бавно.

# 18
Благодаря за отговорите. Да, предполагам е индивидуално, но все пак ме притесняваше, особено като така и не почувствах никакво болка след слагавето им.

# 19
Христос Воскресе!!!

Имам едно питане свързано с мъдреците.
Още не сме го коментирали с моя ОД, но края на месеца стават една година от както съм с брекети. На 29 години съм, отгоре са се показали мъдреците, но отдолу и двата са се показали до половината. Та въпросът ми е , след като бъдат махнати брекетите и след това мъдреците  решат да си излезнат до край, дали няма да ми се размърдат вече хубаво подрените зъбки. Или пък сега , ако реша да ги извадя нали ще се отвори място и зъбите да решат да се разместят според отворилото се място.
Как процедирате вие?

# 20
  • София
Аз забелязах разлика след 3-4 дни от поставянето.

# 21
  • Варна
payla777, има и трети вариант- да ти ги закачи вече и да ги издърпа като тока си гарантира, че ще ги фиксира където трябва и ако има нужда ще ги намести.
При мен е  точно така като двато са излезли почти напълно, трети сега проби, а 4тия е ретинирал легнал и 7ега ще го вади отгори и изправя. За водене говорихме чак на края и то ако някои остане безконтактен. Щом не са ти искали преди поставянето на брекетите да ги извадиш явно има план за тях.

С всеки изминал ден виждам разлика, а от поставянето е голяма. Днес е 13ти ден с брекети. Добре, че я виждам тази разлика, защото нямо никакви други индикации и щях да се чудя нещо случва ли се изобщо.

Защо някой не ми каза по-рано, че чак е готино да си с брекети и вече даже да бях приключила.

# 22
Здравейте, момичета! Имам едно въпросче към вас Simple Smile

Някой използва ли електрическа четка за зъби докато е с брекетите?
Има една много хубава оферта на Philips http://www.technopolis.bg/bg/Tooth-brushes/Dental-care-PHILIPS-S … X9352-04/p/833507 и много се чудя дали да си я закупя, защото метода, по който работи самата четка е звукочестотен, а не както при Oral B, който според мое лично мнение не стават за хора с брекети, поради движенията на главата на четката.

Какво мислите по въпроса?

Благодаря предварително за отговорите! Приятен ден Simple Smile  bouquet

# 23
Аз две години си мия зъбите само с електрическа четка на Oral B, не разбрах защо да не става за хора с брекети.

# 24
  • sofia
 Според човека си е, аз си гимиех преди поставянето на брекети с електрическа Oral B, но когато ги поставиха ми дойде много груба, въпреки,че е с регулируема мощност.Венците ми не са ок с нея и спрях да я ползвам. След като ми ги махнат смятам пак да си я ползвам.

# 25
  • Варна
Аз съм със соникеър на филипс и ми е пирфектна ш с брекетите.
Ползвам обикновените глави сега с брекети заради формата и твърдостта им. Тези ми препоръчаха и от филипс както и зъболекарката ми. ОД ми каза с които ми е удобно и че е много за тези четки + зъбен душ.

Вече и те мога до се измия с друга четка... имам чувство, че зъбите ми са с плака по тях колкото и както и да търкам.

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 13:57 от eli70o0

# 26
Здравейте, записвам се тък като тепърва проучвам видове брекети, ортодонти, цени на брекети и т.н. Обръщам се към тези, които вече са с брекети или са ги свалили, какъв тип са и колко излизат като цена?

# 27
  • Варна
Цените са според града и ортодонта.
Аз сложих във Варна damon естетични за 5000лв
http://www.slavovidental.com/cms/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugi … amoncleartypo.jpg
Поздравления за решението!

# 28
Искам да благодаря на всички, които ми пратиха контактите на техните ортодонти. Хубаво е да знаеш, че има добри хора, които си помагат. Искам да ви се похваля, че в Петък имам час при д-р Канупакис. Simple Smile нямам търпение скоро вече да се похваля и като бивш брекетоносец Simple Smile) Хубава вечер, усмивки!

# 29
  • София
Здравейте,

Прочетох последната тема и минах с търсачката през първите 7, но не намерих информация за д-р Маргарита Брайнова. Гугъл също не помага с повече от координати.

Моля ви за информация и мнение, защото насочиха детето ми към нея.

Общи условия

Активация на акаунт