Да му се извиня ли или да забравя и започна на чисто?

  • 2 754
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Реших да пиша тук, след като отдавна чета и мисля, че коментарите в повечето случаи са полезни и бих искала да чуя гледната точка на хора с повече опит.
Та, по темата. Аз съм на 22, следвам в чужбина. Имах една връзка, ама то и каква връзка да е, от разстояние с редки срещи, купища скандали, че чак и сълзи, защото доста бях влюбена в момчето. В един момент вече ми беше писнало и му казах край и така. След 8 месеца не знам какво ме беше ударило в главата реших, че много ми липсва и пак се събрахме. Обаче пак същите проблеми и разочарования почнаха. Някъде три месеца след като се върнах при него и същите проблеми случайно се запознах с eдин българин във фейсбук, който е 6 години по-голям от мен. Но пак в друг град беше момчето, но на далеч по-приемливо разстояние да кажем от това с другия.(в същата държава са и двамата като мен) И си писахме две седмици, супер много си говорихме, той е интелигентен, може да говори на всякакви теми, не е дечко, в много неща мисля, че можехме да си подходим. Дори среща си бяхме уговорили. Но когато не пиша на първата персона, той ми започва със: Сега, какво става, не ме обичаш. А всъщност той ми дава много по-малко внимание, отколкото аз на него, но винаги ми вменява вина. С другото момче разговорите ми харесаха. Но осъзнах, че не мога едновременно с двама да си пиша, не е честно към никого и казах на първия: Виж, общувам с ново момче, не ме търси повече и той уж беше ок. Но след това почна да ми праща съобщения, че ме обича и подобни,как не може без мен. Пак му казах да ме остави, защото вече имам и уговорена среща, след което получих едно сърцераздирателно съобщение, което ме прочувства много и аз не знам защо и ме помоли да спра контакта си с другото момче. И да, аз съм много глупава, доверих му се и прекъснах контакт с другото момче. Само че нищо от обещанията си не изпълни, въобще отвратително. Възползва се просто от чувствата ми и си играе явно. Сега съм го блокирала навсякъде и си набивам в канчето да забравя за този идиот, заради когото две години плачех. Мисля си дали да не се извиня на другото момче и да му кажа, че искам да опитам отново с него, въпреки че той знае, че прекъснах контакт с него, защото бившият ми още ме обича и съответно и аз него (това му казах). Знам, че може би постъпих гадно с това момче, той не го беше заслужил още с нищо, дори ме предупреди, че отново има голям шанс да се разочаровам от бившия ми, но аз така. Много съм глупава. Но пък ако се извиня се поставям аз в позицията на виновния и другото момче, ако иска може да използва всеки повод да ми го набива и някак си винаги ще има съмнение, че пак може да го предам. Тоест ще има недоверие. Той се разочарова от мен и аз го разбирам и с право. А и може да ми каже, че вече не иска, което би било най-неприятният отговор за мен и нали коя съм аз, за да си играя с него. Така си е. Знам, че веднъж нещо счупи ли се и да го залепиш се вижда къде е било счупено и се питам дали изобщо има смисъл.Той едва ли би ми писал отново, трябва да стане чудо за такова нещо, защото мисля, че и той е горд, а и всеки човек има някакво достойнство. Разбира се за мен най-лесният вариант би бил той да ми пише, но уви, не вярвам. Някак си имам и аз гордост и достойнство, не мога да се принизявам така и сама да се поставям като виновна. От друга страна не е лошо човек, когато е сгрешил да се извини. С бившия ми можех, но отначало той се извиняваше, той няма гордост принципно, на него са му много прости отношенията между хората, то и това беше проблем, но както и да е. Мисля, че най-трезвото решение е да забравя за това момче, да се поуча от грешката си, по-нататък да не се връщам към бивши връзки и да не давам отчет на бившите си с кого излизам сега. И евентуално вече да започна на чисто с ново момче. Вие как мислите? Аз много вярвам, че това е правилното решение. На 22 би следвало да не допускам такива грешки, но още съм леко наивна може би. Ще се радвам да чуя мнения от жени с повече опит в отношенията с мъжете.   
Благодаря предварително и хубава вечер ви желая!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Само не разбрах, защо да му се извиняваш и да го унижаваш, след като е ясно, че не го обичаш?
И себе си да унижаваш, разбира се,защото ако е някой, който не оставя да си играят с него, ще ти го върне тъпкано.

# 2
  • Мнения: 2 650
Аз пък съвсем взех да се обърквам - бе, вече на кое се казва връзка Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7
absurT, няма как да обичам другото момче при положение, че съм си писала с него две седмици. Дори не сме се виждали, но можеше да се състои срещата, да. И всичкото с идеята да започне нещо оттам нататък. Аз не искам да го унижавам. Да, унижение би следвало да има и за двете страни в случай, че се извиня. Аз се страхувам точно от това, защото негативен отговор и евентуално някакъв разговор ще донесе огорчение, както на мен, така и на него. Аз съм писала как мисля, че е най-редно да постъпя и най-вероятно така ще постъпя. Просто исках да чуя мнения. Това е.

Зандали, отговорът ти не е градивен по темата. Не знам защо някои хора, когато не могат да кажат нищо градивно по темата не подминат просто. Кому са нужни подобни коментари. Пълно е и с такива, което си е чист спам.

# 4
  • Мнения: 2 650
Ама какъв бивш и настоящ - с единия сте се  лигавили в някакви чат отношения и сте се виждали рядко, с другия даже не сте се виждали, ама пак сте се лигавили  чатово. Ако някой може да ми обясни ...ама някак  по-нормално, като за  средновековна кукувица /щото явно съм такава/ - кое от тези отношения, заслужава да се нарече връзка, та даже  драма  в двоумение да  се произведе. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7
Може просто да му кажеш,че заради него с бившия ти не се е получило,защото не изпитваш нищо към него, от както си го срещнала/новия/...Но ти е трябвало време явно за да го осъзнаеш и ,че просто си била емоционално зависима от старото гадже, но вече нямаш абсолютно никакви чувства към него......
 

Е, не, с лъжи и глупости не става. Истината е една: бившият ми отново ме разочарова, с което доказа отново колко не става, а аз имах възможност да започна нещо ново и я провалих. Не крия, че това е възможност, няма как да е повече на този етап. Ако ще му кажа нещо, то ще е това.

Но както и да е. Най-добре да оставя момчето на мира. Наистина го разочаровах. Нека да започне нещо с ново момиче. И за мен така по-нататък. Това е наистина най-доброто, което мога да направя.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам дали ще приемеш съвет- потърси запознанства в реала.
Където и да отидеш, около теб има хора и можеш да се запознаеш с подходящия човек.

Това търсене на гадже във виртуала, това писане и зараждане на чувства е все едно да ближеш сладолед през стъкло.

# 7
  • Мнения: 3 806
Най-правилното в случая е да забравиш и за двамата и да започнеш на чисто с нов човек, когато срещнеш подходящ такъв.
Нищо фатално не е станало, сама си се вкарала в някакви филми с някакви хора, единия от които дори не си срещала на живо. Сама трябва да излезеш от тях.

Опитай да се срещаш с реални хора, вместо да пишеш в социални мрежи и да си създаваш и въобразяваш цели връзки, които на практика са само в ума ти.

# 8
  • Мнения: 7
Зандали, аз не питам кое според теб е връзка и кое не. И не правя драми. Всеки човек може да си зададе въпроса и очаква да получи отговор за това, което пита конкретно. А не някакви абстрактни мнения за това кое как се нарича според еди кого си. Всичко е различно за всеки и индивидуално.  

absurT, аз не търся запознанства във виртуала. С първото момче се запознах в реалността в моя град, но впоследствие той замина да учи в друг град. А пътуванията костват време и пари. Затова няма как да се виждаш често с този човек. С другия пък беше абсолютно случайно. Аз не търся запознанства и не съм влюбчива. Нямам регистрации в сайтове за запознанства. Знам, че навсякъде можеш да срещнеш подходящия човек. Всичко си е индивидуално. Средата, в която си, времето, с което разполагаш. Както и да е, сложно е да се обясни.  

Благодаря все пак за отговорите! bouquet

# 9
  • Мнения: 2 650
Няма нужда да питаш кое според мен е връзка, питай себе си. За мен ти връзки нямаш, имаш нет общуване, което  е далеч от  истинската връзка, от там никого и не си наранила, защото няма с какво.И това изобщо не е абстрактно - съвсем конкретно си е.

# 10
  • Мнения: 7
Моля в темата ми да не се пише повече. 
Хубава вечер на всички желая!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 806
Моля в темата ми да не се пише повече. 

В такъв случай поискай от модератор да я заключи.

# 12
  • Мнения: 7
Как мога да си свържа с модератор? От това информирай модератор или как?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 806
Да, от бутона информирай модератор. Той ще ти я заключи и ще е достъпна само за четене, не и за писане.
Успех в бъдещите връзки!

# 14
  • Мнения: 7
Благодаря Brie! Дано да имам късмет и успех!  Simple Smile bouquet

Общи условия

Активация на акаунт