Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 595
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Не се притеснявай от петната, получават се. И моето има, пък не съм го мила в съдомиялната, даже има една пукнатина, но непропуска така че за мен няма проблем. Съда е глинен така че и да падне лака няма проблем.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 786
При мен остават бели петна след миене в миялната, ползвам същия крок пот 4,7л.вече 2 години, на ръка го мия рядко. От миналата година имам 1,5л.Lakeland, и при него се появяват петна.

# 287
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета, търсих, но не намерих рецепта за приготвяне на мусака. Може ли съдействие?

# 288
  • Варна
  • Мнения: 987
Телешкото със зеленчуци стана страхотно на вкус,но малко воднисто
Не сложих вода,но явно съм попрекалила със зеленчуците Simple Smile
Ноо ще си го хапнем Simple Smile
Готвих го 8 часа на Low

# 289
  • Мнения: 9 109
Да, по това време на годината зеленчуците са много воднисти.

# 290
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Принципно мусака може да се сготви, но ще е без заливка. Ако искаш може да я сготвиш в крока, пък после само на горен реотан да я запечеш за заливка, ама ми се вижда играчка и предпочитам да си я правя на фурна.

# 291
  • Мнения: 2 687
Аз си питам, аз си отговарям... Simple Smile намерих из нета инфо за зелето,ч е 6 на лоу и 4 на хай, та така ще пробвам.

http://recipes.slowcooker.bg/2013/01/задушено-свинско-с-ябълки-и-сладки-кар/ една интересна рецепта соленосладка мммм ще я пробвам

# 292
  • Варна
  • Мнения: 987
Първия ми опит беше зеле прясно със свинско Smiling Imp
Готвих го 6 часа на high и стана чудесно

Киселото зеле по-малко ли се готви?

# 293
  • Мнения: 9 109
    Аз го готвя повече , защото не обичам хрупкаво зеле 8 часа на силна или 12 часа на слаба степен
    Но много зависи и какво количество зеле ще заложиш в кукъра  - при мен обикновено е пълен догоре

    # 294
    • Варна
    • Мнения: 987
      Аз го готвя повече , защото не обичам хрупкаво зеле 8 часа на силна или 12 часа на слаба степен
      Но много зависи и какво количество зеле ще заложиш в кукъра  - при мен обикновено е пълен догоре

      Това и за прясно и за кисело зеле ли се отнася?
      Сарми пак ли на 12 часа ги готвиш?

      # 295
      • Мнения: 9 109
      “LOW” за 8 часа. Обаче аз като готвя в него ме няма по 12 часа поне. Когато уредя изключи той продължава още три часа да поддържа функцията топло и през това време продължава да се готви яденето в него.
      Прясното зеле шест ,седем часа на силната , или седем- осем часа на бавната степен но пак с условието че остава на подгряване когато изключи

      # 296
      • Мнения: 2 687
      ох, точно така и аз. но пък не слагам домати напр. може би затова ми става сухо. аз намерих и на пеп4о рецептата от сайта за обикновено постно зеле... и ще пробвам пак!

      # 297
      • Мнения: 9 109
      прясното зеле го готвя задължително с домати.
      И заедължително претривам със сол, независимо къде ще го готвя.
      И на прясното, и на киселото изрязвам твърдите части на листа (жилите)
      На последно място - зелето обича мазнина Simple Smile Все си го напомням и забравям. Следобяд готвих свински ребра в зелев лист (във фурната), но ги подбрах без мазнина и  като извадих да развия фолиото, се оказа, че никаква мазнина не плува дори. Та си досипах олио и досготвих. Станаха да си оближеш пръстите и ще стане и в слоукукъра.

      # 298
      • Бургас
      • Мнения: 6 023
      Доматите на прясното зеле ги слагам накрая.
      Имам и готов доматен сос, като се сготви зелето в кукъра, после само запичам с него във фурната.

      # 299
      • София
      • Мнения: 1 554
      Принципно мусака може да се сготви, но ще е без заливка. Ако искаш може да я сготвиш в крока, пък после само на горен реотан да я запечеш за заливка, ама ми се вижда играчка и предпочитам да си я правя на фурна.
      Благодаря ти. Направих я без заливка. На дъното разбърках моркови, тиквички, лук, сол и зехтин. Върху тях изсипах каймата, която предварително бях разбъркала с домати  и подправки. Не се получи много сполучливо, но се изяде.

      Общи условия

      Активация на акаунт