Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 542
  • 760
  •   1
Отговори
# 540
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
А ако пека месото с лук да речем 6 часа на high, после сложа ориза и пека още 2 часа дали ще се получи? На 1 ч.ч.ориз, колко вода да сложа и гореща ли трябва да е?

# 541
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Просто кукъра, не е подходящ за ориз, спагети и др. бързо сготвящи се неща.
6ч. на high по-принцип са много, освен ако крока не е пълен или пък готвиш телешко или друго жилаво месо.
Аз готвя с ориз, но като добавка, 1-2 шепи за сгъстяване, например в кисело зеле или някоя супа, като го добавям около 1ч преди края на програмата. И основно ползвам 4ч на high.

# 542
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Да ви кажа и какво направих с крока, ами най-накрая си купих тялото и сега пак съм си в клуба Simple Smile
Изгубих си 2-3 дена в четене за мулти кукъри, истант потове и тем подобни и в крайна сметка съм си на крок пот. Най-прост и най-удобен ми се вижда. Така съм му свикнала чеееее
Другите са си като тенджери, да им подскачаш, отвори-затвори. Истант пота пък ми прилича прекалено много на тенджера под налягане, която не понасям.
Най ме дразнеше в крокпота, че после трябва да запеча във фурната ако искам коричка, но и при другите уреди е така, слагат допълнителни капаци, изпускат налягане и т.н. При нас има само две копчета и си вършат чудесна работа.

# 543
  • София
  • Мнения: 1 832
Снощи готвих боб, този път е ок. Би било добре, ако имаше и таймер. Сложих го в 22,00 ч снощи и в 6 сутринта му направих запръжка и преди това му добавих домати. Този път го включих на средна степен, . Сигурно би станал и за по-малко време, но нямаше кой да го включи по-късно или да го изключи и да му добавя разните неща по-рано.
През миналата седмица готвих джолан, Част от него направих с домати, печени червени чушки и патладжан, а другата част на супа.
За следващи готвения съм предвидила зелеви сарми и кюфтета по чирпански. И едни котлети, може би със сметаново-горчичен сос и гъби.

# 544
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
verabel може да си вземеш механичен таймер, който се включва в контакта където включваш уреда, а самия уред включваш в таймера. Така може да си наглсяш кога да се включва и изключва. Предполагам има и електронни, но не съм ползвала. Механичните са по 5 - 6лв.

# 545
  • София
  • Мнения: 1 832
SilverDream, благодаря за идеята. Аз мисля, че имам в къщи. От поне 10, ако 15 години стои неизползван.

# 546
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Да се запиша при вас и аз и се връщам да ви изчета. Аз нямам слоукукър, няма и къде да го сложа ако го купя, но на мултикукъра имам тази опция за бавно готвене и ще дебна за рецепти.

 
verabel може да си вземеш механичен таймер, който се включва в контакта където включваш уреда, а самия уред включваш в таймера. Така може да си наглсяш кога да се включва и изключва. Предполагам има и електронни, но не съм ползвала. Механичните са по 5 - 6лв.

Аз си купих такъв за 6лв, във всеки немски център ги има. Звънят силно и няма опасност да не го чуеш  Simple Smile
Електронен имам на печката, ама като записука тихичко, понякога не го чувам ако не съм до печката и ползвам механичния на макс.

# 547
  • софия
  • Мнения: 564
Аз си купих такъв за 6лв, във всеки немски център ги има. Звънят силно и няма опасност да не го чуеш  Simple Smile
механичният таймер не звъни - направо изключва уреда, което е незаменимо. струва 5-6 лв - редовно го има в бриколаж.

# 548
  • Мнения: 3 076
Момичета ,въпрос ,
Запалила съм се да си взема слоукукър ,но ме тревожи дали се обеззаразява добре месото като се вари бавно и на слабо ...ферменти,бактерии ...
Простете,ако е коментирано ,не намерих .

# 549
  • Мнения: 6 714
Ако месото е от магазин, няма проблеми.
Другото месо , особено дивеч, първо варя за 20- тина, 30 минути, хем препенвам. Peace

Как готвите боб с кисело зеле? Мисля да кипна боба, да го сложа в слоу кукъра. Зелето ще задуша в олио и ще го смеся с боба. Правилно ли разсъждавам? Колко течност да сложа, само се чудя ?  newsm78 На висока степен, за 4 часа дали ще е готово?
Благодаря! bouquet

# 550
  • Варна
  • Мнения: 987
А леща как готвите?Аз я сложих на бавно за 8 часа и се изумих,че беше недосварена?За това време боба става масло Simple Smile
Включих я още 4 часа на силно и стана ама все пак..голямо готвене Simple Smile

# 551
  • София
  • Мнения: 1 832
Нашият механичен таймер може да се програмира за седмица поне. Да, изключва уреда и не звъни. Май ставаше за уреди до 2000 вата.

# 552
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Боряна, аз съм с уред от Лидл и при мен бавната степен става само да поддържа нещата топли, но не ѝ да готви. Е ако го оставя за поне 24ч с леща може и да я сготви, но не ми се нрави идеята. Аз леща готвя на силно като я слагам вечерта преди да си легна и сутринта като стана я изключвам. Не съм засичала колко време отнема, но понякога към 7 -8 часа, друг път повече или по-малко, но никога не съм имала раварено нещо в слоукукъра. Боб и нахут готвя по същия начин.

# 553
  • Варна
  • Мнения: 987
Боряна, аз съм с уред от Лидл и при мен бавната степен става само да поддържа нещата топли, но не ѝ да готви. Е ако го оставя за поне 24ч с леща може и да я сготви, но не ми се нрави идеята. Аз леща готвя на силно като я слагам вечерта преди да си легна и сутринта като стана я изключвам. Не съм засичала колко време отнема, но понякога към 7 -8 часа, друг път повече или по-малко, но никога не съм имала раварено нещо в слоукукъра. Боб и нахут готвя по същия начин.
Аз съм с Крок Пот и готвя основно на бавната степен затова се изненадвам,че не стана лещата
Боб и месо ми стават идеално на бавната за 8 часа

# 554
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Може и от лещата да е. Аз я готвя на 4ч на втора степен, което се равнява на 8ч на първа. Би трябвало да е готова, затова мисля, че е от продукта, а не от уреда Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт