Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 523
  • 760
  •   1
Отговори
# 570
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Свински джоланчета - само ги покрих с вода и сол; за пет часа бяха чудни. 





# 571
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
Здравейте! От скоро имам крок пот, много обичам воденички. Споделете някоя сполучлива рецепта.
Хубава вечер!

# 572
  • Мнения: 730
Готвя месо в слоукукър само с малко сол, без вода и допълнителна мазнина. Винаги става много добре, обаче най-горните парчета месо често се пресушават. Споделете как да го избегна? Може би трябва да обръщам месото?

# 573
  • Мнения: 789
Аз например, когато готвя свинско, го покривам с тънки резени мазен бекон. По същия начин процедирам например и с коледната пуйка (нея я печа в обикновена фурна обаче) - отлепвам кожата от месото и подпъхвам резени бекон, както и покривам горната част на пуйката с бекон също.

# 574
  • софия
  • Мнения: 564
аз ползвам пликове за печене - хем  се задушава равномерно, хем много по-лесно се мие съда.

# 575
  • Мнения: 4 594
Готвя месо в слоукукър само с малко сол, без вода и допълнителна мазнина. Винаги става много добре, обаче най-горните парчета месо често се пресушават. Споделете как да го избегна? Може би трябва да обръщам месото?

Според мен е точно от липсата на мазнина и вода проблемът, особено ако месото е пилешко филе или някакво друго бяло месо, което и без друго няма мазнини. Можеш да пробваш да го намажеш с малко зехтин, масло или друга мазнина или да налееш съвсем малко течност, например 50 мл вода, вино, бира (за около 1 кг месо). Ако не искате соса, който се образува, може просто да извадиш месото и да изхвърлиш соса. На мен така месото ми се запича много хубаво, с коричка и няма нужда да го запичам във фурна след това. Предварително го овалвам в малко брашно и микс от подправки. Сега за Великден и Гергьовден агнешкото беше страхотно, приготвено по  този начин, и всички го харесаха много.

# 576
  • Мнения: 496
Аз слагам лист фолио върху месото.

# 577
  • Мнения: 28 476
Момечета имам ягоди, дайте рецепта за сладко на слоукукъра?
ПП Направих сладкото, разочарована съм, плодовете потъмняха и стана рядко! Варих на слаба степен 8 часа и до правях на тенджерата..... Sad

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 14:52 от mimi.7299

# 578
  • Мнения: 83
здравейте, някой пробвал ли е да сложи в slow cooker-a замразена храна? Има доста клипчета с различни рецепти, които се приготвят в найлонови торбички и се слагат във фризера. Чудя се после направо в кукъра ли се слагат или трябва да се размразят първо. Дали ще има проблем

# 579
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Много зависи от това какво се слага. Ако е нещо като зеленчуци например, без никакви течности няма причина да не се получи добре, но виж аз замразено месо не бих сложила в уреда.

# 580
  • Мнения: 496
Ако слоукукъра ти е с керамичен вътрешен съд има голяма вероятност да се спука ако сложиш вътре замразена заготовка.

# 581
  • софия
  • Мнения: 564
аз съм слагала замразен гювеч и добавям запечатаното месце и подправките без проблем. бавното готвене дава възможност на замразените продукти /вкл,  месо/ да се размразят в процеса на готвене и според мен, предпазва от спукване на керамичния съд.освен това аз ползвам пликове за печене и това предпазва от допир на замр.продукт до стените на керамичния съд. не се опасявам от спукване.

# 582
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ако слоукукъра ти е с керамичен вътрешен съд има голяма вероятност да се спука ако сложиш вътре замразена заготовка.

Това категорично не е вярно, освен ако не бутнеш гърнето във фурната да се нагорещи предварително. Замразено в студен съд не е проблем, даже и да е включен уреда пак не е проблем. В тоя случай ако са зеленчуци просто ще падне много бързо температурата на храната, а ако е месо, значи трябва да си преразгледаш рецептата, иначе на уреда нищо няма да му стане. Не вярвам някой да загрява празен уред предварително и тогава да слага продуктите, което евентуално би могло да доведе до такъв резултат.

# 583
  • София
  • Мнения: 1 832
Ако сложите да готвите замразено месо, то може да пусне кръв след размразяването и не е добре за ястието. Замразени зеленчуци съм слагала и към края на готвенето, не е имало проблем- не ми се е спукало гърнето. Дори и в гювеч във фурната. Изсипвам ги отгоре и след 10-15 мин. ги разстилам.

# 584
  • Мнения: 83
благодаря за съветите, а да попитам има ли смисъл да се купува отделен уред /crock-pot например/ или multicooker с фунция Slow cook върши същата работа? Общо взето ми трябва уред за готвене на пара /за ориз, картофи, зеленчуци/ и уред за готвене на месо- Slow cooker и се колебая дали да купя два отделни или един мултикукър.

Общи условия

Активация на акаунт