Искам да кажа ... (118)_17.04-23.04

  • 74 815
  • 1 240
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 18 047
Жаки, препоръчвам една маслена погача - сложи ѝ срене, уникална е и много лесна, колкото пъти съм я правила, толкова пъти съм получавала яките комплименти. А наистина е лесна.
. Точно същата правя, но редя триъгълничетата в еднократна формичка с дупка като за кекс. Убиец става  Heart Eyes

# 331
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
такива като на Титина с милиони жители, даже не си ги предствям:)

Тук мащабите просто са различни. А в локалният парк ( през две улици) има и пауни , и чакали, и като ни завали и алигатори  bouquet
Иначе кварталът прилича на .....село. Тихо, спокойно, птици. На 4-5 блока от нас е ранчото на Буш, а до сами нас има друго богато ранчо. Поне в това до нас няма коне, е доскоро имаха крави в съседната улица.

# 332
  • Мнения: 6 735
Жаки, препоръчвам една маслена погача - сложи ѝ срене, уникална е и много лесна, колкото пъти съм я правила, толкова пъти съм получавала яките комплименти. А наистина е лесна.
. Точно същата правя, но редя триъгълничетата в еднократна формичка с дупка като за кекс. Убиец става  Heart Eyes

Ама милост нямате Tired

# 333
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Не съм я правила тази пита, но ще я пробвам. Запазих си страницата в любими. Предпочитам тестата с мас. Даже се чудех дали кифличките, които правя (рогчетата), мога да ги оформя като тутманик/пита.

# 334
  • Мнения: 22 516
Еее...ама то не бяха торти, не бяха тутманици. Simple Smile
Яжте си ги, аз пък се вталявам. Утре мисля да карам на таратор,  ама и една пържола ще си взема. Simple Smile

# 335
  • Мнения: 2 627
Като гледам режимът се очертава от сладко тесто /козунак/ на солено тесто /тутманик/  hahaha

# 336
  • Мнения: 39 653
Като гледам режимът се очертава от сладко тесто /козунак/ на солено тесто /тутманик/  hahaha
Joy
Бях се настроила да гледам Шоуто на Слави, защото щяха да дават интервю с Васил Иванов, който е напуснал Нова, заради наложена му цензура. Оказа се, че и Шоуто е цензурирано, и съответно няма да го излъчат. Положението ни е трагично.

# 337
  • Мнения: 13 033
Сесил, аз съм си на режим бе:) Днес изкарах на зеленчуци само, нещо много месо ядох и ми стана тежко.
Направих си крем супа от броколи, карфиол, морков и лук, малко зехтин. Ям си от нея, когато огладнея.
За вечеря си хапнах  и салата от карфиол на пара и червен лук. Супер сита съм си, а от такива дни свалям добре. И утре ще съм така. После два дни на яйца и съм Идеал Петров, няма да има и помен от Великденските прегрешения:)

Мър, много добре звучи питката, ще я пробвам, благодаря за идеите Hug

# 338
  • Мнения: 39 653
Жаки, получаваш тортени парчета. Всяко навиваш от вън на вътре и се получават като кроасанчета. После се редят в тавата. Ей така.
Скрит текст:

И да кажа, че се точи като с леко намазнена точилка минаваш през тестото- без много философия. Няма значение и каква форма ще е кората. Само гледай да я по- голяма. Като сложиш от горе другата, ако трябва леко притегляш. Няма нищо фатално ако се накъса.

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 22:56 от mariat

# 339
  • Мнения: 11 726
Е, няма такава държава.
Официално сме на последно място в класацията свобода на словото  Tired

# 340
  • София
  • Мнения: 18 679
Много притеснителна тенденция наистина Rolling Eyes

# 341
  • Мнения: 6 735
Оф, мен и Ердоган ме притеснява Rolling Eyes то кое не ме притеснява се чудя Tired
Стиснете по един палец утре, имаме представителна изява с децата, дано не се притесняват и се представят чудесно Grinning

# 342
  • Мнения: 14 378
Добро утро!

Кате, стиснати палци на децата!

Жаки, тутманика, който аз правя (Лаленце  bouquet) е елементарен за изпълнение, но среща голямо одобрение. Веднъж го бях направила за закуска на приятели, които минаваха през нас пътьом за София и от тогава ни стана традиция - като минават, аз бъркам тутманик. За лаик като мен в кухнята е идеален.
Вчера имах ужасен ден, толкова бях крива, на работа проблеми, направо щях да се пръсна. Прибрах се у дома, мъжът ми направи огромна салата, погушка ме и днес съм пушка.

Хубав ден ви пожелавам!

# 343
  • Мнения: 15 091
Добро утро!
Жаки, аз харесвам тази масленица
Пак сте се престарали с питки, торти и т.н. Simple Smile
Аз много се радвам на лалетата по Ботевградско на излизане от София. Страхотни са. Много обичам люляк и лалета.

# 344
  • Мнения: X
Добро утро!

С Алечка сме най-ранобудни явно. Simple Smile  Втора смяна съм, но заспах рано и се излюпих преди малко. Поне до 9 мислех да спя. Но не е проблем, ще закуся и пия кафе и ще се помотая из нас. Ще ходя до магазина и то обяд ще дойде. Laughing

Аз съм обратното на Жаки. Харесва ми да живея в голям град, не мога и не си представям постоянна тишина и спокойствие. От София съм и си харесвам града. И ми е писнало да слушам колко е гаден, ужасен, мръсен и още по-гадни епитети.

И Съни станала рано. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт